Як це зробити згідно з новими правилами, інформує начальник управління
праці і соціального захисту населення РДА Ольга Іванівна ЄФІМЧУК

- В умовах приведення тарифів на природний газ до економічно обгрунтованого рівня 14 липня 2010 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову щодо посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг. Таким рішенням Уряд затвердив ряд заходів з підвищення ефективності програм соціального захисту. Насамперед знижено поріг обов'язкової оплати житлово-комунальних послуг з 15 до 10 відсотків сукупного доходу для сімей, які складаються з пенсіонерів, інвалідів і дітей віком до 18 років, і з 20 до 15 відсотків для всіх інших сімей, у складі яких є працездатні громадяни. Також нині спрощено порядок призначення житлових субсидій.


Наприклад, з 1 серпня ц. р. громадяни звільняються від необхідності збирати довідки, які необхідні для призначення субсидій від організацій, які надають комунальні послуги. Нагадаю, що це були довідка про склад сім'ї, про наявність комунальних послуг і про вартість останніх. Тепер така інформація надаватиметься житлово-експлуатаційними підприємствами, які поставляють населенню газ для побутових потреб і іншими комунальними підприємствами на запит органів соціального захисту. Обмін інформацією відбуватиметься в електронному вигляді.
Крім того, запущено механізм організації нового порядку надання субсидій населенню на регіональному рівні. Зокрема, Пенсійному фонду доручено проінформувати кожну сім'ю, в якій є пенсіонер про спрощений механізм здобуття житлових субсидій. Також до кожної такої сім'ї буде доставлено: відповідне звернення Пенсійного фонду, чисті бланки документів (спрощена форма заяви і декларації про доходи) із зразками їх правильного заповнення; адреса місцевого управління соцзахисту, куди необхідно направити заяву; конверт для безкоштовної відправки такої заяви для призначення субсидії.
Зауважу, що документи, які підтверджують доходи пенсіонерів, не потрібні. Таке підтвердження отримає управління соцзахисту від Пенсійного фонду без участі заявника. Належна організація цього процесу дозволить здійснити максимально безконтактний режим оформлення житлових субсидій, без особистого звернення до управлінь соцзахисту.
Оскільки левова частка плати за житлово-комунальні послуги припадає на опалення - преважна більшість громадян отримає субсидію саме з початком опалювального сезону. Тому, перед тим як надсилати в управління праці та соціального захисту населення заповнені бланки заяви та декларації, сім'я може самостійно, зробивши певні розрахунки, визначити розмір субсидії та доцільність звернення до початку опалювального сезону. Для цього необхідно підрахувати вартість житлово-комунальних послуг в місяці, в якому заявник хоче звернутися за субсидією, та обчислити середньомісячний дохід всіх членів сім'ї (зареєстрованих у житловому приміщенні). Якщо розмір плати за ЖКП в межах норм перевищує 10% (для пенсіонерів та непрацездатних громадян), або 15% (для працездатних громадян) середньомісячного сукупного доходу, то ця сім'я має право на призначення житлової субсидії.
До речі, в управлінні праці та соціального захисту населення Здолбунівської РДА, яке, нагадаю, віднедавна знаходиться у м. Здолбунів по вул. Приходька, 1, за номером 2-23-92 діє “гаряча” телефонна лінія для всіх звернень громадян, де кожен з них при бажанні може отримати роз'яснення по своєму конкретному випадку. Також за телефоном “гарячої” лінії налагоджено попередній запис на прийом в управлінні у зручний для вас час.
При управлінні праці та соціального захисту працює спеціальна комісія, що розглядатиме всі спірні та нестандартні випадки звернень громадян у процесі масового отримання субсидій. За рішенням комісії субсидія може бути призначена, як виняток, у наступних випадках: незалежно від розміру загальної площі житла; якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчались за денною формою у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії; уповноважений власник(співвласник) житла, наймач у державному та громадському фонді, або будь-яка особа, що зареєстрована в житловому приміщенні, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок); якщо сім'я має у своєму володінні більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує норми володіння чи користування загальною площею житла; у випадках придбання житлового приміщення субсидія призначається через рік з моменту придбання; якщо сім'я має у своєму володінні більше ніж один транспортний засіб; якщо при повторному зверненні за призначенням субсидії відсутні доходи у окремих працездатних громадян, зареєстрованих у житловому приміщенні, або якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим від неоподаткованого мінімуму доходів громадян; не власнику житлового приміщення.
Хочу звернути увагу і на такий момент: управління праці та соціального захисту населення володіє інформацією щодо громадян з обмеженими можливостями. До кожного з цих людей прийдуть соціальні працівники та допоможуть оформити їм субсидію, якщо вони її ще не отримують.
Ті ж, хто станом на 1 серпня вже мають субсидію, не повинні нікуди звертатися - розмір субсидії вже автоматично перерахований, про що одержувачам надіслані повідомлення.
Новий спрощений порядок надання житлових субсидій значно скорочує перелік документів, необхідних для її призначення, однак не знімає із заявника відповідальності за правильність та повноту інформації, що подається.
Достовірність інформації (а саме: відповідність задекларованих доходів відомостям про витрати, наявність іншого житла, купівля-продаж житла, наявність транспортного засобу, ведення підприємницької діяльності, здача житла в найм та інше) буде ретельно перевірятися управлінням праці та соціального захисту населення, іншими контролюючими органами. Крім того, дисципліна сплати обов'язкової частки має бути непохитною.

 

Comments are now closed for this entry