За даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, щорічно вищими навчальними закладами ІІІ-ІV рівнів акредитації випускається понад 500 тисяч дипломованих фахівців. Значний їх відсоток здобуває вищу освіту за заочною формою навчання.

– Саме заочне навчання для багатьох наших студентів стало реальною можливістю розширити свій кругозір, під пильним наглядом досвідчених науково-педагогічних працівників систематизувати процес самовдосконалення і здобути професію юриста без відриву від трудової діяльності, - зазначає підполковник міліції Людмила Хмуровська, начальник Рівненського відділення Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання Національної академії внутрішніх справ - єдиного вищого навчального закладу на Рівненщині, який спеціалізується лише на заочному навчанні. - Працюючі студенти не відчувають при цьому незручностей, адже статтею 216 Кодексу законів про працю України передбачене надання додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які успішно навчаються без відриву вiд роботи. Так, для студентів (цивільних осіб) і слухачів (працівників ОВС) першого та другого курсів на період настановних занять, складання залiкiв та екзаменів законодавством передбачено 30 календарних днів додаткової оплачуваної відпустки, на третьому курсі і далі - по 40, на період складання державних екзаменів - 30 календарних днів.

 

Діяльність Міжнародного громадського об’єднання “Рівненське земляцтво”, президентом якого є перший Президент України Л. М. Кравчук, відома багатьма корисними справами на благо рідної землі. До нього входять відомі політики, діячі науки, культури, мистецтва, які мають престижні посади, почесні звання. Але високі титули не притупили у цих людей святого почуття любові до малої батьківщини. Тому й згуртувалися вихідці з нашої області, які проживають в Києві, інших містах України та за кордоном, аби спільно захищати національно-культурні, соціально-економічні інтереси рідного краю, сприяти розвитку регіону, пропагувати його історію, культуру, надавати допомогу землякам.

З 1 по 12 березня 2012 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї триватиме обласна мистецька акція «Мистецтво одного села».
1 березня в рамках акції буде представлене с. Гільча Друга нашого району. В музейній залі демонструватиметься виставка народної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва.

Торік рівень проплати мешканцями району за послуги теплопостачання становив 96,9 %, водопостачання та водовідведення – 101 %, електропостачання – 99,7 %, за послуги з постачання природного газу – 97,5 %, утримання будинків та прибирання прибудинкових територій – 96 %.
Разом з тим загальна заборгованість населення за житлово-комунальні послуги (борги попередніх років) на початок 2012 року становила: за послуги теплопостачання - 3053,2 тис. грн., водопостачання та водовідведення – 366,5 тис. грн., електропостачання – 1811,2 тис. грн., постачання природного газу – 764 тис. грн., за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій – 1116,2 тис. грн.

В області триває реалізація цільової програми індивідуального житлового будівництва в сільській місцевості “Власний дім” за рахунок залучених коштів обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі на 2010-2015 роки. Здолбунівщина також бере участь у її виконанні. Торік фондом надано жителям району кредити на суму 265 тис. грн. З них 2 (по 50 тис. грн.) - на будівництво житлових будинків, один (50 тис. грн.) - на купівлю будинка, один (15 тис. грн.) – на електрифікацію та 25 кредитів (по 4 тис. грн.) - на газифікацію.

28 лютого 2012 року з 9.00 до 12.00 відбудеться пряма телефонна лінія із заступником міського голови О. О. Палієм за тел. 2-26-37.

До відома абонентів Здолбунівського УЕГГ!
Шановні абоненти! Практика експлуатації деяких видів газового обладнання показує, що воно є застарілим - знятим з виробництва, ненадійним, не дотримує заданих параметрів роботи, часто виходить з ладу та потребує ремонту.
До переліку такого обладнання можна включити:
будинкові регулятори: РДГД-20, РДГС-10, РДГК -10;
газові котли: АГВ-80, АГВ-120, АОГВ-11,5, 19,5 з автоматикою “Факел”, КЧМ з автоматикою АПОК, Рівне ГС різних модифікацій з автоматикою РГУ, УАБ, “Термотека”;
опалювальні печі з автоматикою УГОП-П-16;
газові колонки: ГВА-3, ВПГ-18, ВПГ-23 старих зразків, “Аміна”.
В свою чергу при виході з ладу вказаного газового обладнання Здолбунівське УЕГГ ПАТ “Рівнегаз” не може забезпечити його швидкий ремонт - через відсутність запчастин, необхідність проведення ремонту в умовах спеціалізованої майстерні та припинення впровадження в експлуатацію цих моделей.
В зв’язку з цим Здолбунівське УЕГГ ПАТ “Рівнегаз” пропонує власникам такого газового обладнання негайно після закінчення опалювального сезону 2011-2012 рр. до настання опалювального сезону 2012-2013 рр. замінити його на сучасне та надійне.
Для заміни абоненту необхідно придбати у спеціалізованих точках продажу та звернутись у Здолбунівське УЕГГ (м. Здолбунів, вул. Щепкіна, 15) для проведення робіт по ремонту або заміні обладнання.
При цьому роботи по заміні будинкових регуляторів будуть проведені БЕЗКОШТОВНО.
За консультаціями звертатись у Здолбунівське УЕГГ за тел.: 104, 2-53-14, 2-58-11, 2-53-11.
Адміністрація Здолбунівського УЕГГ.

У минулому, 2011 році, було закладено підгрунтя для здійснення системної протидії корупції - прийнято нове антикорупційне законодавство і розпочато його запровадження. Базовим законодавчим актом у цьому напрямку став Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції», який визначає основні засади запобігання і протидії корупції у публічній і приватній сферах суспільних відносин, відшкодування збитків, шкоди, завданих внаслідок вчинення корупційних правопорушень, поновлення порушених прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав чи інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

З нагоди 23-ї річниці виводу військ з Афганістану за підтримки голови Дубенської райдержадміністрації Данила Корилкевича на приміщеннях шкіл смт Смига та с.Білоберіжжя Дубенського району було встановлено меморіальні дошки в пам'ять загиблих воїнів-афганців Костянтина Прокопчука та В’ячеслава Ковальчука. Таку ініціативу керівництва Дубенської РДА підтримала Рівненська обласна рада і вже в цьому році пам’ятні дошки будуть встановлені на всіх школах області, які закінчили ті, хто загинув на війні в Афганістані.

Педагоги, вчителі-пенсіонери, колишні випускники, а імена окремих із них відомі не лише Дубенщині, але й в Україні, приїхали на святкування 120-річчя Іваннівської ЗОШ І-ІІ ступенів. 
Розуміючи проблеми сучасної освіти, потреби учнів, а також з нагоди ювілею закладу депутат Рівненської обласної ради, голова Дубенської райдержадміністрації Данило Корилкевич подарував школі-іменинниці плазмовий телевізор та DVD-програвач.
Подарунку неабияк зраділи. «В нашому комп’ютерному класі всього 5 комп’ютерів. Погодьтеся, цього недостатньо, аби навчити хоча б основам інформатики сотню учнів. Та й годин для вивчення цього предмета дуже мало. Завдяки новому телевізору та DVD-програвачу вчитель зможе демонструвати урок всій аудиторії учнів, замість того, щоб вони стояли в черзі, аби посидіти за комп’ютером. Це сприятиме продуктивнішому засвоєнню матеріалу», - зазначає директор Іваннівської ЗОШ І-ІІ ст. Світлана Соборук.

 

Наприкінці грудня минулого року було засновано Рівненський обласний благодійний фонд із глибоко символічною назвою “Любіть Україну”. Метою діяльності фонду є сприяння соціально-економічному розвитку місцевих громад області, збереженню та розвитку історико-культурних надбань краю, патріотичному вихованню молоді, вирішенню інших актуальних для жителів Рівненщини питань.
16 лютого у с. Глинськ відбулась презентація фонду, а також оголошеного ним конкурсу міні-грантів для розвитку громад області.

 

Глинськ обрали не випадково 
До Глинська завітали почесний голова благодійного фонду депутат Рівненської обласної ради Данило Корилкевич, керівник проектів фонду, голова ради НГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” Микола Орлов, представники регіональних ЗМІ, громадських організацій, члени конкурсної комісії - професор НУВГП Людмила Безтелесна, голова обласного товариства “Просвіта” Світлана Ніколіна, керівник Рівненської обласної організації ВГО “Українська Асоціація Маркетингу” Олександр Гладунов, депутат обласної ради, доцент РДГУ Алла Черній.

На базі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 наприкінці минулого року було проведено районний тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2012”. Участь у ньому взяли 15 конкурсантів із 8 навчальних закладів: Здолбунівських гімназії, загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. №№ 3, 4, 5, 6, Здовбицької та Спасівської ЗОШ І-ІІІ ст., Мізоцького навчально-виховного комплексу “загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей”. Педагоги змагалися у таких номінаціях: “українська мова і література”, “біологія”, “етика”, “іноземна мова” (англійська) та “фізична культура”.
Уроки, проведені конкурсантами, відзначалися раціональними формами організації роботи, високою ефективністю методів і прийомів навчання. Використання мультимедійних технологій, роботи з комп’ютером та міжпредметних зв’язків сприяло кращому засвоєнню учнями нового матеріалу. Конкурсні заняття були насичені пізнавальними завданнями, елементами самостійної творчості дітей, що сприяло розвитку інтересу школярів до навчання, формуванню їх творчо-пошукових умінь, логічного мислення, розвитку зв’язного мовлення. Діти не були пасивними слухачами, вони творчо працювали (в групах, індивідуально, створюючи проекти, активно висловлюючи свої думки) над рішенням поставлених перед ними завдань.

Наказ № 21 військового комісара Здолбунівського районного
військового комісаріату від 13.02.2012 р.

 

1. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 31.10.2010 року № 1009/2011 з 1 квітня по 31 травня 2012 року проводиться призов громадян на строкову військову службу.
2. Явці на призовну дільницю Здолбунівського району для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни 1994 року народження, яким у період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народились у 1987-1993 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову, або вони не були призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.
3. Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 22 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути в районний військовий комісаріат 1 березня 2012 року, маючи при собі документи, які засвідчують особу.
4. Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території Здолбунівського району, зобов’язані негайно повернутись до місця постійного проживання та з’явитись у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.
5. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» керівники підприємств, установ, організацій, кооперативів та навчально-виховних закладів, незалежно від підпорядкування і форми власності, зобов’язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного їх прибуття на призовну дільницю.
6. Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Військовий комісар
Здолбунівського районного військового комісаріату,
підполковник О. П. ЄМЧЕНКО.

 

 

В. Р. ЩАВІНСЬКИЙ. 

 

Життєва дорога веде за лінію незвіданого, невідомого. Що чекає попереду - ніхто не знає напевно. Але те, що ми залишили позаду, час від часу змушує нас замислитися: а чи не змарнував я Богом відведений мені на цій землі відрізок часу на дріб’язкові діла, пустопорожні балачки, незначущі плани, легковажні прагнення, примарні надії? Чи за всією житейською суєтою не забув про своє основне призначення - бути Людиною?
Безперечно, до когорти тих, хто за всіма критеріями відповідає цьому високому статусу, можна віднести Владислава Рішардовича Щавінського – людину відому в нашому районі, яку поважають за чесність і порядність, вірність обов’язку та професіоналізм.
Працюючи на державній службі 16 років, з них 10 - на відповідальній посаді начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Здолбунівської райдержадміністрації, головного архітектора району, В. Р. Щавінський проявив себе як компетентний фахівець, поміркований керівник, людина високих моральних якостей.

ТзОВ «Комунальних підприємств»
Протягом січня-лютого 2012 року ТзОВ «КП» встановлено по вул. Стуса дев’ять сучасних енергозберігаючих світодіодних світильників, використання яких, в порівнянні з ртутними, забезпечить економію 300 кВт.год. електроенергії в місяць.
Проведено заміну 230 ламп розжарювання на енергозберігаючі в скверах по вул. Шкільній, Парковій, Шевченка, Кармелюка, Гончара, у міському гідропарку та по вулиці
Б. Хмельницького, що дасть економію електроенергії в 3000 кВт.год. в місяць.
Відремонтовано контейнерну площадку по вул. Залізничній (142 км.), виконано роботи з вивезення твердих побутових відходів та великогабаритного сміття з усіх контейнерних площадок і приватного сектора.

 

КП “Здолбунівське”
замінено лампи вуличного освітлення по вул. Ясній, Шкільній, Котляревського, Фестивальній, Парковій та здійснено переведення таймерів вуличного освітлення у відповідність з світловим днем.
Працівники КП постійно чистять від снігу та посипають піщано-сольовою сумішшю дороги і пішохідні зони міста.
КП «Здолбунівське» систематично виконує роботи з розчистки від снігу секторів та доріжок на міських кладовищах задля забезпечення належної роботи ритуальних служб.

Зима... Як багато радості вона нам приносить: свята, дитячі розваги, пухкий сніг та веселий настрій. У своїх теплих оселях ми часто забуваємо про тих, кому взимку немає де відновити сили, про наших друзів - птахів. А уявімо лишень на хвилинку, як їм важко у холодну пору.
Учні нашої школи щороку активно долучаються до природоохоронних масових заходів, зокрема, акції «Годівничка». От і цієї зими вихованці та вчителі школи вирішили допомогти птахам нашої місцевості пережити сильні морози.
Впродовж січня-лютого у навчальному закладі триває акція «Зимуючі птахи». Учні разом з батьками майструють годівнички і розвішують їх на пришкільній території. Діти приносять птахам різну поживу: зерно, хліб, сало та інші ласощі. І рятують вони пернатих, повірте, не заради похвали чи винагороди.
Птахи не вміють говорити і навряд чи подякують словом. Але, будьте певні, добро завжди повертається сторицею!
Оксана САМЧУК,
педагог-організатор Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.

 

...Сонце проглянуло через негусті хмари і його проміння заіскрилося на білому снігу в гранях мільйонів химерних, казкових і несхожих одна на одну сліпучо-білих сніжинок. Яскравим світлом сяють вершини гір. Довкола ранкова тиша. Морозне повітря дзвінке і прозоре. Хлопці в одностроях кольору хакі, всі, як по команді, опустили на очі сонцезахисні окуляри і про щось тихо гомонять. Осторонь гурту кремезний військовослужбовець із погонами сержанта та жовто-блакитними нашивками. Він уважно стежить за діями свого підлеглого, спостерігача, який першим повинен помітити наближення сербських військовослужбовців і повідомити про це свого командира.
 Аж ось і сербський патруль. Погодивши маршрут патрулювання з командиром взводу старшим лейтенантом Миколою Треніним, сержант Сергій Улітенков (на фото) очолює своє відділення і розпочинає виконання чергового завдання… 

 

Народився Сергій Улітенков 22 червня 1973 року у місті Здолбунів. У 1990 р. закінчив середню школу № 3. З 1990 по 1991 рік працював слюсарем на заводі “Рівнесільмаш” і завдяки своїй працелюбності, добросовісності і принциповості за цей недовгий час встиг завоювати авторитет серед колег на підприємстві.
Ще з дитинства молодий чоловік активно займався спортом, гартуючи тіло і дух. У свої 18 був сильним, спритним та витривалим, тому призовна комісія була одностайною у виборі роду військ для Сергія - повітряно-десантні, мрія кожного юнака.
У 1991-1992 рр. С. Улітенков проходив службу в місті Псков, в одній з частин легендарної 76-ї повітряно-десантної дивізії. Складні навчально-бойові завдання, пов’язані із значними фізичними навантаженнями, були йому по плечу. Тож у 1992 р. Сергія, як одного з найпідготовленіших військовослужбовців, для подальшого проходження служби направили до 21-ї десантно-штурмової бригади, яка дислокувалася в Закавказзі. Регіон тоді був зоною міжетнічних конфліктів і служба там була сповнена ризику, фізичного та психологічного напруження.

Україна тісно пов’язує розвиток свого енергетичного комплексу з атомною енергетикою. Планується будівництво нових потужностей, продовження терміну експлуатації блоків, намічено розвиток уранової промисловості, ядерної науки. Ці плани викликають в суспільстві підвищений інтерес. Тому необхідне детальне роз’яснення широким верствам населення особливостей використання атомної енергії у мирних цілях.
З цією метою минулого тижня центральною районною бібліотекою спільно із ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 у читальному залі книгозбірні (в рамках інформаційно-просвітницької акції “Атомна енергія - енергія майбутнього”) було проведено усний журнал “Атомна енергія України”.

 

 Під час зустрічі з Василем Івановичем ДРАКОЮ.

 

15 лютого цього року в Україні віздначали День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та двадцять третю річницю виведення військ з Афганістану.
З когорти воїнів, які виконували інтернаціональний обов’язок під час війни в Афганістані, і кавалер ордена Червоної Зірки здолбунівчанин Василь Іванович Драка. Після його спецвідрядження збігло понад 25 років. Але пережите у тій далекій країні постійно повертається до нього в снах та спогадах, бо назавжди лишилось у пам’яті й серці.

...Гвардії старший сержант Василь Драка позитивно зарекомендував себе ще в учбовому підрозділі. Там же виробив у собі важливу якість - цілеспрямованість. Тільки праця і постійний контроль є гарантією успіху - з твердим переконанням у цьому прибув для проходження подальшої служби до військової частини. Там привернув до себе увагу наполегливістю у праці. Все, що доручали, молодший командир намагався зробити вчасно і обов’язково янайкраще. Цього ж вимагав від своїх підлеглих.

 

 Л. М. РУМАК.

 

На календарі останні зимові дні – холодні, морозні. Саме такого сонячного лютневого ранку народилася вона – кароока дівчинка, якій батьки дали гарне просте ім’я. “Нам люба, то нехай усім буде Люба”, - вирішили вони. І ось уже 55 років іде вона по життю з іменем Любові, надією в душі та вірою в серці.
Слова мої про колегу, подругу, учительку вищої кваліфікаційної категорії, старшого вчителя Здовбицької ЗОШ
І-ІІІ ст. Любов Миколаївну Румак, яка навчає дітей рідній мові та літературі.
Виростаючи у дружній родині, Люба з дитинства була закохана у рідне слово, українську пісню. Саме мама, Наталія Павлівна, яка гарно співала, шила, вишивала, дала доньці перші уроки прекрасного. Тато, Микола Володимирович Степанчук, у далекі сорокові - директор Здовбицької школи, учитель української мови, історії, пізніше репресований за участь в УПА, мріяв про те, щоб дочка продовжила його справу, до якої він так і не повернувся після Колими, хоча до смерті залишався справжнім Учителем.

Здолбунівський районний відділ Управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області інформує, що з початку року в Рівненській області виникло 162 пожежі, що на 62 % більше, ніж за аналогічний період 2011 року. На пожежах загинуло 10 осіб проти 12 у 2011 році (-16,7%).
Прямі матеріальні збитки від пожеж збільшились на 17,6% та становлять 1 млн. 181 тис. грн. проти 1 млн. 004 тис. грн. у 2011 році, побічні збитки від пожеж зменшились на 3,2% та становлять 2 млн. 675 тис. грн. проти 2 млн. 764 тис. грн. торік.

 

У Здолбунівському районному будинку культури 14 лютого, у день Святого Валентина, відбулась розважальна програма, в якій взяли участь діти, що займаються в любительському об’єднанні «Школа танцю» (керівник Олена Галій). Вихованці організували для себе веселе, оригінальне свято з конкурсами, іграми та розвагами. Але найбільше запам’ятались усім ліхтарики у вигляді сердець, які діти запустили у нічне небо.
Валентина ТЕРЕБІЙЧУК,
 провідний методист Здолбунівського 
районного будинку культури.

 

Члени клубу “Гранослов” ЗОШ І-ІІІст. № 4, яким керує вчитель Нелла Паламарчук, у день чергової річниці виводу радянських військ з Республіки Афганістан провели урок пам’яті. На захід запросили колишнього воїна-афганця Валерія Ніколіна. Він розповів учням про нелегку службу в чужій країні, згадав своїх бойових побратимів. Крім того, приніс на зустріч з школярами художній кінофільм “Мисливці на караван” та ряд документальних кінострічок про ту страшну війну.
Про трагічні події в Афганістані йшлося у виступі вчителя історії Наталії Літковської, який доповнювало виразне художнє читання членів клубу “Гранослов” Олени Гамери, Анастасії Ліщук, Миколи Мички, Вадима Процюка, Владислава Мельника та Вікторії Печенюк.
Євген ШИЛАН.
На фото: Валерій НІКОЛІН під час зустрічі з школярами.
Фото автора.

Звернення до батьків

Державна інспекція техногенної безпеки України вкрай стурбована ситуацією, що склалася з травмуванням та загибеллю дітей на пожежах.
За статистикою, лише за січень 2012 року в країні сталося більше 4 тисяч пожеж, під час яких загинуло 13 дітей, 16 отримали травми та опіки. Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд.
Одна з жахливих за своїми наслідками трагедій сталася вранці 13 лютого цього року в с. Кінецьпіль Первомайського району Миколаївської області, де у приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 7 (!) дітей від отруєння продуктами горіння. Вогнем також пошкоджено підлогу та перекриття будинку на площі 50 кв. м., домашнє майно. Причина та розмір матеріальних збитків від пожежі встановлюються.
Така кількість смертельних випадків і травмування серед дітей спонукає звернутися до кожного з батьків.
Шановні батьки!
Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя.
А щоб неочікувана мить не стала початком великої біди, - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Валерій ДРОЗДЮК,
начальник Здолбунівського районного відділу
Управління Держтехногенбезпеки
у Рівненській області.

 

Так у повній мірі справедливо можна сказати про мешканців с. Богдашів Олексія Олександровича та Любов Василівну Троянів, які вже півстоліття йдуть по життю одним шляхом у злагоді й любові. Адже хто б міг подумати, що колись зустрінуться та поберуться, та ще й у далекій для них обох Карелії, хлопець родом із Гільчі Другої на Здолбунівщині й дівчина із білоруського села Слобода Гомельської області?

Хоч шлях до тієї зустрічі був непростим. Перші роки життя пана Олексія і його дружини були обпалені війною. А у 1945 р. сім'ю Олексія Олександровича чекало нове нелегке випробування - їх вивезли у холодний Архангельський край (засудили на 5 років, конфіскували майно). Всього рік там витримала мама чоловіка, а незадовго на чужій землі знайшов вічний спочинок і його батько.

 

Директор… Який він? У чому полягає його завдання? Ми, хто вже не один рік працює в педагогічному колективі, не раз над цим замислювалися. Відповіді на ці запитання підказало саме життя, досвід: директор - це філософ, який постійно розмірковує над сенсом життя. Це інтелігент, інтелектуал і дослідник, який постійно експериментує, аналізує, вдосконалює свою діяльність. Це громадянин, небайдужий до подій у колективі, громаді, країні. Саме таким і є наш керівник.

 

 

15 лютого нинішнього року виповнилося 23 роки з часу, коли було виведено з афганської території радянські війська. Ця дата навічно увійде в історію людства. Не залишає вона байдужими і наших земляків, які проливали кров на чужій землі. Вони виконували інтернаціональний обов’язок, надуманий нашиими вождями, йшли у бій, не оглядаючись.Заради чого? Тут питання залишається відкритим…
Позавчора афганці нашого району здійснили покладання вінків на могили своїх побратимів. Перед тим їх і сфотографував наш кореспондент.
Фото Євгена Шилана.

У Рівному за участю журналістів Волинської та Рівненської областей проведено медіа-день у рамках започаткованої проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Агроінвест загальнонаціональної інформаційної кампанії щодо прав на землю. Вона спрямована на широке обговорення проекту Закону України “Про ринок земель” і забезпечення розуміння власниками земельних паїв їхніх прав та обов’язків у зв’язку з введенням ринку земель сільськогосподарського призначення.

На сесії районної ради, яка відбулася у середу, розглядалося питання про надання згоди на приймання-передачу вартості виконаних робіт в сумі майже 12 млн. грн. на реконструкцію незавершеного будівництва Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст. у власність територіальних громад Здолбунівського району. За це рішення проголосували всі присутні на сесії депутати.
Балансоутримувачем названого об’єкта будівництва, вартості виконаних робіт, згідно з прийнятим рішенням, визначено Будеразьку ЗОШ І-ІІІ ст. Здійснити приймання-передачу вартості виконаних робіт на реконструкцію незавершеного будівництва школи від Головного управління з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації доручено відділу освіти РДА.
Вл. інформація.

Служать наші земляки 

 

 

 

Не пам’ятаю вже, кому з поетів належать слова, сказані про військових: “Їм Вітчизна погони поклала на плечі, наче руки свої...” Але вони, ці слова, мають глибокий і дуже символічний зміст. Бо ж руки свої можна покласти лише на плечі надійні, тим, кому довіряють, у кому впевнені, що не підведуть.
У незалежної України є сьогодні багато надійних плечей, вірних синів, які з честю виконують свій обов’язок перед нею - із зброєю в руках стоять на захисті її священних рубежів. Один з них - Сергій Федорук із села Лідаво, який служить за контрактом в окремому розвідувальному батальйоні 13-го армійського корпусу сухопутних військ України. Він - старший розвідник.

Останнім часом було скоєно ряд крадіжок конструктивних елементів обладнання ліній електропередач, внаслідок чого відбулися аварійні відключення електроенергії в умовах різкого зниження температури. Подібні злочини можуть призвести до небезпечних наслідків у вигляді знеструмлення населених пунктів, перебоїв електропостачання систем життєзабезпечення громадян.

Реалізацію соціальних, психолого-педагогічних програм постійно здійснює Рівненський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Кузнецовськ.
Метою його діяльності є здійснення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дітей-інвалідів, навчання їх основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення умов для інтеграції в суспільство.
Цей заклад забезпечує комплексну соціальну, психолого-педагогічну реабілітацію, професійну орієнтацію та медичний супровід дітей-інвалідів віком від 2до 18 років з фізичними та розумовими вадами, терміном до 6 місяців.
За довідками звертатись за адресою: м. Здолбунів, вул. Приходька, 1, кабінет № 2, телефон - 2-23-67.
Адміністрація управління праці
та соцільного захисту населення Здолбунівської РДА.

23 листопада 2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Вона набрала чинності з 1 січня 2012 року. Пенсія інвалідам-чорнобильцям розраховується від заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

1 січня 2012 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", згідно з яким видача документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання здійснюється за принципом організаційної єдності, виключно у приміщенні дозвільного центру і виключно державним адміністратором шляхом взаємодії з представниками місцевих дозвільних органів.
Почав діяти принцип "єдиного вікна", ефективність якого посилюється запровадженням відповідальності чиновників за несвоєчасну видачу дозвільних документів. Законом чітко встановлені терміни видачі тих чи інших дозвільних документів, а також їх вартість.

Як уже всім відомо, Україна до 17 червня 2015 року повинна остаточно перейти від аналогового до цифрового телерадіомовлення. Таке зобов’язання взято нею в Женеві у 2006 році. Підпис під прийнятим про це документом тут поставили 129 країн світу. Ця Женевська угода передбачає цілу низку переваг, які отримає телебачення нашої країни. Зокрема, найголовнішими з них є якість зображення та звукового супроводження, багатопрограмність, додаткова кількість інтерактивних послуг (замовлення фільмів, відеопошта і інше), в залежності від потреб та можливостей операторів. Причому, всі ці переваги будуть відчутні не лише у столиці і великих містах, а й в районних центрах і сільській місцевості також.

Шановна редакціє газети “Нове життя”! Звертаються до вас жителі будинку № 33-а по вул. Шкільній.
Просимо вас допомогти нам позбутися сміттєзвалища, що знаходиться у нас у дворі. Ми неодноразово зверталися до влади міста, але все залишається по-старому. Коли ми отримали квартири в цьому будинку, на місці сміттєзвалища був футбольний майданчик для дітей, а взимку ми заливали каток. Дітки були дуже раді. І як же треба не любити дітей і не поважати людей, що живуть у цьому дворі, щоб так його захаращити!
По всьому місту Здолбунів проводяться заходи по його благоустрою, лише в нашому дворі – міське сміттєзвалище, і все це перед вікнами будинку, де живе найбільше дітей! Сміття звозять всі, хто бажає. Везуть діточок у садочок “Ладоньки”, а сміття – до нас у двір. Воно тут валяється, а коли вітер, то і в під’їзд залітає. Особливо у свята, коли двірники не прибирають, то соромно перед людьми, що йдуть до церкви. Та ніде, в жодному дворі немає такої зневаги до мешканців, що там живуть. Контейнери стоять просто над водопровідними люками. Це теж, мабуть, не за санітарними нормами.
Допоможіть нам перенести цей смітник в інше місце. Ми теж люди, і хочемо жити в нормальних умовах!
Мешканці будинку
Блаженко, Стельмащук, Кальчук, Дацюк, Кравець та ще 55 підписів.

Як відомо, в минулому, 2011 році, у нашій державі зібраний рекордний врожай зернових та картоплі. Але разом з тим у трудівників полів виникли проблеми з реалізацією плодів своєї праці.
Я також маю свій город, де вирощую картоплю, інші сільськогосподарські культури. Маю біля дому садок, де ростуть фруктові дерева, кущі ягід, а також дерева волоських горіхів, серед який є й такий, якому сто років. Як і багато здолбунівчан, займаюся своєрідним “бізнесом” - б’ю, лущу горіхи та здаю їх заготівельникам в м. Рівне. В минулі роки від цього мав непоганий прибуток – міг заплатити за газ за цілий рік.
Однак бажаючих заробити на горіхах з кожним роком стає все більше, як зростає і кількість перекупників, посередників, котрі добряче гріють на цій справі руки, отримуючи прибутки значно більші, ніж ті трудівники, що виростили цей врожай.

Ансамблю народного танцю «Надія» Мізоцького будинку школярів та молоді присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив»

 

 

 Ансамбль народного танцю «Надія».

 

Ансамбль народного танцю «Надія» створено у вересні 2004 року. У складі колективу 42 учасники віком від 7 до 14 років, яких об’єднано в три групи. Репертуар ансамблю складають в основному народні танці, серед яких чимало українських, також колектив виконує сучасні танці та хореографічні композиції. «Надія» - активний учасник внутрішніх, шкільних та селищних заходів, гідно представляє Мізоч на районних фестивалях культурно-дозвіллєвих комплексів, щороку звітує повною програмою танців та хореографічних композицій перед громадськістю селища. Художня майстерність колективу високо оцінена на районних та обласних заходах.

Чим живе місто? 

КП “Здолбунівводоканал” у січні 2012 року забезпечувало безперебійне водопостачання та водовідведення споживачам м. Здолбунів, в числі яких 218 - абоненти-підприємства, 53 - абоненти-бюджетні організації та 8058 абонентів (або 18770 чол.) - населення.
Піднято води власним водозабором 105,3 тис. м3, реалізовано - 74,0 тис. м3. Зібрано та передано на очисні споруди смт. Квасилів підприємства “Рівнеоблводоканал” 88,7 тис. м3 стічної води.
Ліквідовано 3 пошкодження на водопровідних мережах - по вул. Старомильській, Шевченка та Княгині Ольги. Проведено ремонт 3-х водорозбірних колонок, встановлено (взамін викрадених) 5 бетонних кришок каналізаційних колодязів. Виконано заміну та ремонт однієї засувки та 2-х вентилів на водопровідних мережах.

 

 

Про цю загадкову східно-азіатську державу більшість наших співвітчизників знають хіба що з підручників географії, телепрограм на зразок «Строкатої планети» або з ярликів найрізноманітніших товарів, які буквально заполонили ринок України, починаючи від автомобілів та чудес електроніки і закінчуючи яскравими дитячими іграшками. Це правда. Як правда і те, що з вуст покупців цих товарів нерідко можна почути нарікання на низьку якість китайських речей. Насправді ж це далеко не так: Китай виробляє для внутрішнього споживання і поставляє на світові ринки досить високоякісні вироби. Звичайно, коштують вони не так уже й дешево. Але наші новоявлені бізнесмени у більшості випадків звикли закуповувати у Піднебесній найдешевший крам і перепродувати його в Україні за якомога вищими цінами. В цьому переконалися й ми, п’ятеро українських журналістів, які в рамках раніше укладеної угоди про співробітництво та обмін офіційними делегаціями між Національною Спілкою журналістів України (НСЖУ) і Всекитайською асоціацією журналістів наприкінці минулого року цілий тиждень провели у Китаї. Звичайно, головною метою нашої поїздки було знайомство з роботою китайських колег, відвідання редакцій провідних газет, теле- і радіокомпаній. Не обійшлося, звичайно, й без походу на пекінський ринок, де, власне, й отоварюються наші співвітчизники. Вражень - більше, ніж достатньо. Але про все по порядку. 

 

Під крилом літака…
Міжнародний аеропорт «Бориспіль» зустрів і проводжав пасажирів похмурим осіннім небом. Власне тут, за кухлем темного баварського пива, ми ближче познайомилися з керівником нашої делегації Олегом Наливайком – генеральним директором інформаційного агентства УНІАН, хоча добре знали його й раніше, коли він ще працював заступником голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Ми – це головний редактор одеської газети «Прес-кур’єр», заступник голови ревізійної комісії НСЖУ Йосип Бурчо, директор Миколаївського коледжу преси і телебачення, секретар НСЖУ Гліб Головченко, головний редактор луганських газет «Восточный экспресс» та «Краснодонские вести» Дмитро Устюжин і ваш покірний слуга - представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Рівненській області, голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк. На диво швидко пройшовши всі митні та прикордонні процедури, ми невдовзі опинилися в салоні просторого «Боїнга-767» компанії українських авіаліній «АероСвіт». О 15.00 за київським часом майже 190-тонна машина, відірвавшись від бетонної доріжки бориспільського аеропорту, взяла курс на Пекін. Попереду було майже дев’ять годин перельоту. Споглядати через ілюмінатор рідну землю з 10-кілометрової висоти було неможливо: суцільна хмарність, яка нависла по маршруту, закінчилась десь далеко за північ над територією самого Китаю. Отож, окрім споживання гарячої їжі під час обіду та вечері, довелося вдовольнитися переглядом газет та журналів, слуханням музики, і, звичайно, сном.

Кір - одна з найпоширеніших інфекційних хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Віднедавна ця недуга активно поширюється Україною.
У Рівненській області за січень 2012 року було зареєстровано 140 випадків захворювання кором. Серед цих захворілих 89 - особи віком до 18 років. У нашому районі цього року зафіксовано вже 4 випадки кору.
Виявити кір на перших стадіях дуже складно, адже починається хвороба з таких же симптомів, як і ГРВІ: нежитю, кашлю, почервоніння очей і високої температури. А пізніше у хворого з'являється висип на тілі: спочатку на обличчі, на другий день - на тулубі, на третій - на кінцівках. Водночас посилюються симптоми ГРВІ.

Людяність, доброта, милосердя – це найцінніші християнські чесноти. Я хочу подякувати людям, які у своєму повсякденному житті втілюють ці поняття у конкретні справи. Для мене, інваліда, який багато разів був на грані життя і смерті, додалась ще тяжка онкохвороба, яка потребує постійного лікування і значних коштів. Пенсії, як правило, не вистачає. Тому я часто звертаюся до відповідних організацій і доброчинців, щоб допомогли в біді. Наприклад, у минулому році надала одноразову матеріальну допомогу райдержадміністрація. Поспівчували мені головний лікар центральної районної лікарні Іван Зима, депутат Рівненської обласної ради Олександр Андріюк, Білашівський сільський голова Василь Зайшлий, лікар Віра Наумович, працівники районного відділу культури Мирослава Кались та Олена Мазепа.
Шановні доброчинці! Щиро вам дякую за допомогу в лікуванні страшної недуги. Многії вам літа і здоров’я. Нехай ваше милосердя повернеться до вас сторицею.
З великою повагою і вдячністю
інвалід ІІ-ї групи, ветеран праці
Олександр ДОВГАЛЬ
з с. Білашів.

Володіти основами бальних (спортивних) танців, підкоряти гірські вершини - чим не захоплююче? На теренах нашого району можливість навчитися цьому дає молодіжна громадська організація "Екстрім", яка днями відзначатиме восьму річницю з дня заснування.

За час існування МГО чимало її вихованців вже довели, що гідні представляти Здолбунівщину як на обласних, так і на всеукраїнських та міжнародних змаганнях з видів спорту, котрими займаються. На сьогодні серед "екстрімівців" 1 майстер спорту України, 5 кандидатів у майстри спорту України та значна кількість спортсменів-розрядників, які не раз здобували перемоги на різноманітних змаганнях.

 


Об’єднують "екстрімівців" не лише спільна справа, захоплення, а й особливий стан душі. Саме тому члени МГО завжди разом - і в труднощах, і радіючи успіхам один одного.
Нині 42 "екстрімівці" займаються спортивним туризмом, популяризуючи в районі цей вид спорту і залучаючи молодь до лав спортсменів. У с. Будераж  працюють з тими, хто захоплюється спортивним туризмом, Володимир Бихалець та Марія Яріш, у с. Гільча це - Іванна Мартинюк, у с. Уїздці - Віктор Бернацький, у с. Копитків - Ірина Мартинюк, у селищі Мізоч - Ярослав Клименко та Наталія Нестеренко. Туристські групи під керівництвом здолбунівчанки Тетяни Сай здійснюють піші походи різної складності територією Рівненщини, по українських Карпатах та горах Криму.

Модернізаційні реформи, що останнім часом впроваджуються в нашій державі, спрямовані на реалізацію національних інтересів у контексті розвитку України як демократичної, соціальної держави, зумовили запровадження нових підходів у сфері кадрової політики.
Так, 1 лютого цьогоріч Глава держави підписав Указ № 45/2012, яким схвалено Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки, яка враховує особливості та перспективи розвитку українського суспільства, світові тенденції. Слід зазначити, що це дуже важливий крок, спрямований на утвердження цілеспрямованої, системної й послідовної політики у цій сфері. Метою державної кадрової політики є забезпечення всіх сфер життєдіяльності держави кваліфікованими кадрами.
У соціальному аспекті ефективна кадрова політика має забезпечити високий рівень розвитку людського потенціалу держави, задоволення стремлінь населення щодо професійної самореалізації, гідної оплати праці.
В економічному аспекті здійснення Стратегія державної кадрової політики має забезпечити кваліфікованими кадрами всі галузі суспільного виробництва, підвищення добробуту населення.
Значна увага приділяється вдосконаленню нормативно-правової бази з метою запровадження новітніх підходів у кадровому менеджменті, розбудову системи управління трудовими ресурсами на засадах соціального діалогу та партнерства держави і суб’єктів підприємницької діяльності.
15 лютого в Україні відзначатимуть День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та чергову річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.
Безумовно, в першу чергу в цей день вшановуватимуть співвітчизників – учасників «афганської» війни. 23 роки минуло з того часу, коли останній БТР розвідувального батальйону
201-ї дивізії з командувачем 40-ї окремої армії генералом Борисом Громовим перетнув афгансько-узбецький кордон поблизу містечка Термез.
Майже 10 років тривала ця війна. З 1979 до 1989 року понад 160 тисяч українців пройшли випробування нею. 3 тисячі 360 наших співвітчизників не повернулися з тієї війни, з них близько 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили у полон. Отримали поранення понад 8 тисяч українців, 4 тисячі 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.
За роки “афганської” війни 72 військовослужбовці були удостоєні високого звання Герой Радянського Союзу, 11 з них - українці. І нині у Збройних силах України проходять службу офіцери та прапорщики, які брали участь в “афганській” війні. Їх бойовий досвід є цінним надбанням вітчизняної армії. Він застосовується при підготовці особового складу. Зараз колишні воїни-інтернаціоналісти служать майже в усіх ланках Збройних сил.
Цьогоріч, як і по всій Україні, чимало заходів із вшанування учасників бойових дій на території інших держав, приурочених до чергової річниці виведення військ із Афганістану, відбудеться в нашому обласному центрі, районі, інших містах і селах Рівненщини. Це стане свідченням глибокої поваги до людей, які у мирний час змушені були пройти горнило війни, продемонстрували свою вірність військовому обов’язку, проявили справжні зразки мужності і героїзму.
15 лютого (за Григоріанським календарем; 2 лютого - за Юліанським) християни східного обряду відзначають Стрітення Господа нашого Ісуса Христа. Празник Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Урочисто його почали відзначати з кінця V ст., хоча згадки про його святкування у Єрусалимі датовані уже другою половиною IV ст.
Це свято в пам’ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження (Марія та Йосиф виконали закон, про який йдеться у Старому Завіті і який постановляв, що на 40-ий день після народження хлопчика, а на 80-й - після народження дівчинки кожна мати мала принести до дверей святині однорічне ягня на цілопальну жертву, як знак визнання над собою найвищої Божої влади і подяки, а голуба - як жертву за гріхи. Після цього жінка вважалась очищеною. Цей же закон приписував, що первородного сина треба було принести до святині та пожертвувати Богу).
Коли Діва Марія разом з Йосифом принесли Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником, але він таки не повірив у можливість народження Спасителя від Діви Марії. І тоді Дух Святий пророчив йому, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить народження Господа. Те й здійснилося - Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей». Звершивши все згідно із Законом Господнім, Марія і Йосиф повернулися до Вифлеєму.
У церквах на Стрітення освячують воду і свічки. Такі свічки називають «громичними», їх ставили перед образами під час грози, щоби захистити людей і худобу від блискавки. Освячену цього дня у церкві воду використовували проти «пристріту», нею кропили тварин і людей у найвідповідальніші моменти життя.

* * *
У народному побуті Стрітення здавна сприймається як зустріч зими з весною. Казали, що «в цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче, та сама лиходійка від свого хотіння тільки потіє». Селяни спостерігали цього дня чимало хліборобських прикмет: ясна і тиха погода віщує добрий урожай і роїння бджіл; відлига - чекай пізньої весни; як на Стрітення півень нап’ється води з калюжі, то чекай іще стужі (як нап’ється півень води, то набереться господар біди).


 Ветеран Микола Сергійович ЄФІМОВ
та голова Здолбунівської РОПП “УДАР” Віталія Кличка

Віктор Федорович Чумак.

Напередодні річниці визволення Здолбунова активісти Здолбунівської районної організації політичної партії “УДАР” Віталія Кличка відвідали ветеранів війни, котрі проживають у райцентрі. УДАРівці привітали визволителів Здолбунова та вручили їм цінні подарунки, серед яких були газові колонки для підігріву води.
Як зазначив голова Здолбунівської районної організації партії “УДАР” Віктор Чумак, сьогодні ветерани в переважній більшості перебувають за межею бідності. Держава, декларуючи всебічну допомогу малозахищеним верствам населення, все більше скасовує пільги та надбавки до їхніх і без того невеликих пенсій. Тому, вважає Віктор Федорович, сьогодні суспільство повинно максимально підтримувати тих, хто опинився в скрутному становищі.

Шановні краяни! 19 лютого 2012 року на центральній площі міста Острога о 12.00 вібудеться свято «Проводи Зими».
У програмі: театралізоване дійство; концерт колективів художньої самодіяльності; за сприятливої погоди - конкурс-ліплення снігових фігур у сквері 40-річчя Перемоги на спеціально сформованих майданчиках (конкурс триватиме з 11.00 до 13.00 і участь у ньому можуть брати усі охочі, без обмежень віку і статі); катання на санчатах на спеціально облаштованій сніговій гірці на площі міста; ігри, конкурси, розваги.
Під час свята працюватиме виїзна торгівля.
Щоб зробити свято гарним, насиченим, цікавим ми чекаємо від Вас не тільки пропозицій, а й Вашої безпосередньої участі у програмі дійства.
Заявки на участь у концертній програмі прийматимуть від митців-аматорів художньої самодіяльності, на участь у виїзній торгівлі - від приватних підприємців та майстрів народного ужиткового мистецтва.
Свято «Проводи Зими» - міськрайонне, тому заявки та пропозиції чекаємо від мешканців міста Острога та Острозького району, Нетішина, Здолбунова і від усіх бажаючих за телефонами (03654) 2-33-35 та (03654) 2 -31-61.
Оргкомітет.

Під час зустрічі з ветеранами війни.

68… Саме стільки років відділяє нас від того вікопомного дня, коли рідне місто і район були звільнені від фашистських загарбників.
По-різному ставимось ми сьогодні до всіляких дат і подій минулого. Але ця дата залишиться в серці всіх. Бо з нашої рідної землі було вигнано ворога, який приніс народу багато горя і страждань. Навіки залишилися в пам’яті нашій ті, хто став на захист Вітчизни, хто віддав своє життя у боротьбі з окупантами. Вічна їм слава і пам’ять вічна!

Про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до Здолбунівської 
райдержадміністрації за 2011-й рік

Протягом минулого року до Здолбунівської райдержадміністрації надійшло 585 звернень громадян, що на 159 менше, ніж у 2010 році.Отримано 404 письмові заяви і скарги, що на 5 менше, ніж позаминулого року. На особистому прийомі у райдержадміністрації побував 181 відвідувач.
Торік райдержадміністрацією отримано 27 повторних звернень, що на 14 менше, ніж у 2010 році, на 13 зменшилась і кількість колективних звернень, яких надійшло 46.
Основними питаннями, що порушувались громадянами у зверненнях, є питання соціального захисту - 228 звернень громадян (на 15 менше, ніж у 2010 р.). На другому місці питання комунального господарства - 110 звернень громадян, що на 16 звернень менше, ніж у позаминулому році. На третьому місці питання аграрної політики і земельних відносин - 73 звернення громадян, на 57 звернень менше, ніж за відповідний період 2010 року.

...

Минулого тижня у Здолбунові з робочою поїздкою побував голова обласної ради Юрій Кічатий. У супроводі голови райдержадміністрації Віталія Шуля Юрій Святославович відвідав пункт обігріву, влаштований у районному будинку культури, ознайомився з його роботою, поспілкувався із працівниками районного відділу УМНСУ в області та медсестрами районної організації Товариства Червоного Хреста України.

Минулої п’ятниці у лекційній залі будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент” відбулася зустріч в. о. заступника голови Державної податкової служби у Рівненській області Мирослави Михайлівни Ковтуцької з представниками бізнесових кіл Здолбунівщини, а їх, попри дуже морозну погоду, зібралося декілька десятків.

У тому, наскільки складно сьогодні працювати в аграрному секторі, переконувати, напевно, нікого не треба. Проте є ще приклади, хай і не багато, коли попри економічні негаразди у державі сільськогосподарські підприємства розвиваються, створюють робочі місця, підтримують соціальну сферу, а отже, і загальну якість життя у селах. Саме таким є фермерське господарство ім. Шевченка, що у с. Копитків. Понад 33 роки його очолює досвідчений аграрій, заслужений працівник сільського господарства України, кандидат сільськогосподарських наук Віктор Данилович Атаманюк.

...
...
Пустий величезний будинок. Годинник пробив дванадцяту. З пошарпаного грамофона лунає “Кармен”. Засинаю. Згадую. Чікаго. Вечір. Повсюдно панує злочинність. Цокіт каблучків, крик. Біжу на поміч. Переді мною постає картина. Гангстер, погрожуючи своїм “кольтом” 58-го калібру, таким же, як у Аль Капоне, намагається відібрати у якоїсь безпомічної жінки гаманець.
Чому я тоді кинувся на допомогу, до сих пір не знаю. Може, я святий?

Той же вечір. Ресторан. Вечеря при свічках.
“Mon sauveur,” 1 - весь час чую з уст жінки, що сидить навпроти мене.
Француженка.
“Je te remercie”, 2- шепоче вона.
Не розумію, але це неважливо. Суть вловив. Десь мелькає в моїй підсвідомості дружина. Її миле і завжди усміхнене обличчя. Все зникає, все забуваю, коли дивлюся у сапфірові очі незнайомки. Потім... все потім... серце пришвидшує свій темп. Я згадаю все не зараз, а потім... а зараз лиш ця спокусниця і наше rendes-vous3. Закриваю очі.
Я до витоків своїх повертаюсь.
Тягне туди, де закопаний “пуп”.
Повертаюсь і гірко каюсь,
Що так рідко бував я тут.
Місяцями не бачив родини,
На привіти-листи навіть неньці скупивсь...
О, Боже! Якби сотворив ти диво,
І час хоч на мить зупинивсь.
Зупинився тоді, коли всі були ще живі і здорові,
Коли тато босим ходив по ріллі,
Коли медом солодким мені пахли гіркі полині.
Та час — нескінченна дорога,
Він стрімко летить уперед.
І тільки тоді повертаєм до свого порога,
Коли вже й солодкий гірким стає мед.

* * *
Коли немає сили волі у людини,
Вона - мов флюгер на вітрах.
Тому щодня і навіть щогодини
Такі поповнюють ряди невдах.
Володимир Дрозюк.
Фото Володимира Дрозюка.

Святий наш Отче, хай хвала Тобі
луна по всій землі і в наших душах
за те, що бережеш Своїх рабів
від сатани на морі і на суші.

За те, що дав нам хліб на всі віки,
щоб ситими вставали ми з-за столу,
за те, що терпиш наші помилки,
а інколи — блюзнірство і крамолу.

Я ж нині вже неначе й не грішу,
а за минуле нишком щиро каюсь,
бо все те в сивій пам’яті ношу
і сам на себе потай ображаюсь.

А за прощення я прошу Тебе
(бо хто ж мені у тому допоможе?),
щоб завжди зрів я небо голубе,
єдиний мій і всемогутній Боже!
Василь Ярмолюк.

Рука
До очей спустився досвіток. А там вогні вогнями сплутані. Істина прозрінь. Комусь наснилась вічність. Когось шукає світ. Бере за барки розуму. Знаходить родичів у думах і піснях. А у міфах і легендах родяться нові слова.
Шукає голос мій у суголоссі голоси. Десь там, у поклику душі розрита рана вірності. Гартую в герці днів її. Таїна і зрада. Тиша спокою і бій. Хто вище сорому, той нижче доброти. Хула без хисту б’є хулу. Не відкличеш біль. Розрив щоденних мук благає ніжного прихистку. Моє і наше. Світ усіх багатств. Хоч у нашому нема мого. Черства дилема пафосу. Віщий знак для крайності. Любов і ненависть. Спокута і гріхи. Знайти щось спільне не вистачає сильної руки.
Доброта
Стиглий зиск чужої долі. Висота без висоти. Торкаються рамен землі хороші помисли. Господній клич вертає серце в храм. Стоїмо серед святих ідей. Молимось за всіх. Кладем хреста на себе. Вівтар і свічі. Дух прозрінь. Творця щедроти. Для України -–незалежність, для душі - воскреслий дух земного щастя й доброти.
Порятунок
Переповнений люттю стиглий дощ у дощі. З брів хмарин забирає простуду. До землі притуляє знемогу. Враз трава на коліна лягла. Захлинулись калюжі в дощі. Збуджені рани листочків заблищали в росі.
Задощилось у дощі. Не сховатись мені. Вже в державі моїй заблудились усі. Болем скривджені долі. І сніги серед літа. І мороз у теплі. Бідою волає душа. А в черзі всі черги шукають рятунку.
Свобода
Душею відчуваю стусани безвиході. Стиглий лик моєї совісті на передовій. Спішу на виклик долі. Руйную спокій. Втрачаю сни. Далеким раєм біжу в думки. Поскаржитись нема кому. Хіба що небу. Сонцю і землі. Об досвіток прозрінь торкаюсь доброти. За днем і ніччю воскресає істина. Гріховна сповідь кличе в небеса. Молюсь у хвилини відчаю і сорому. Стаю краплиною роси. Променем досвітнім. Свобода творчості сердечний щем веде в світи.
Євген Шилан.

В обіймах влади.
Малюнок В. Голуба.

З настанням лютих морозів жителі області максимально застосовують прилади пічного опалення. І, на жаль, через порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації часто виникають пожежі. Особливе занепокоєння викликають люди похилого віку, самотні пенсіонери та інваліди. Саме у їх помешканнях пожежі стаються найчастіше, адже утримання цього виду опалення в належному стані - дуже копітка, нелегка справа.
З початку року в області виникло 109 пожеж, 47% з яких сталося через порушення громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Лише за одну добу (31 січня 2012 р.) з цієї причини на Рівненщині спалахнуло 9 пожеж. У Здолбунівському районі з початку цього року сталося 7 пожеж (за аналогічний період минулого року - 5).

ДЮСШ “Колос” - 30!

Володимир Васильович Янчук народився 1 травня 1955 року в селищі Костіно Іркутської області. У 1960 році переїхав у Клевань. Тут закінчив середню школу, пізніше продовжив навчання в Українському інституті інженерів водного господарства. Працював на керівних посадах у будівельних організаціях області. З юних років займається спортом, має титули кандидата в майстри спорту з лижних гонок, біатлону і велоспорту на шосе, був чемпіоном Центральної ради товариства “Спартак” з лижних гонок. Працюючи з 2003 по 2006 рік тренером у ДЮСШ “Колос”, виховав багатьох відомих спортсменів.
У 2006 році обраний директором Здолбунівської ДЮСШ “Колос”. Про здобутки і проблеми цього закладу його розповідь нижче.

- 2012-й рік відкриває нову сторінку у житті ДЮСШ “Колос”, бо він є першим з четвертого десятка плідної роботи цього закладу, заснованого в тепер вже далекому 1981 році. Згадую той час і розумію, що всі ми пройшли славний шлях розвитку, що на цьому шляху у нашому закладі було багато відданих спорту людей. І не тільки спорту, а насамперед - дітям, бо саме з ними, у їх середовищі ми працювали, серед них шукали і знаходили справжні таланти, розвивали їх.
З когорти тих, хто стояв біля витоків історії нашого закладу, потрібно згадати імена Володимира Барана, Миколи Кіпранишина, Євгена Плоцина, Йосипа Трача, Юрія Іванова, Марії Карпюк та інших, які багато чого можуть сказати здолбунівчанам. Їх пам’ятають, їх шанують, згадують добрим словом багато колишніх вихованців ДЮСШ.
Зрозуміло, що основним напрямом діяльності нашого закладу є спортивний. В позаурочний та позанавчальний час ми забезпечуємо пошук, розвиток та підтримку обдарованих дітей, створюємо необхідні умови для максимальної реалізації їхніх здібностей в обраному виді спорту.
Готуючи резерв для національних збірних команд, ми водночас забезпечуємо дітям і змістовний відпочинок та дозвілля, повноцінне оздоровлення і загартування, формування здорового способу життя.
Всього в школі працює чотири відділення: важкої і легкої атлетики, велоспорту на шосе і футболу. Заняття у них організовуються так, щоб водночас поєднувалася і навчально-тренувальна, і виховна робота.Тому саме з цією метою з вихованцями школи проводяться бесіди на спортивну тематику, організовуються вечори вшанування кращих спортсменів, систематично підбиваються підсумки виступів спортсменів на змаганнях, їх перебування в оздоровчих таборах.
Результати цілеспрямованої роботи колективу, тренерів, їх особистий ентузіазм і ентузіазм вихованців дають свої вагомі плоди. Так, лише у минулому році чемпіонами області з важкої атлетики серед дівчат стали Аліна Кірічук, Катерина Трофімчук, Діана Нагорнюк, а серед юнаків та юніорів - Дмитро Шемчук, Іван Олісієвець, Юрій Столярчук, Сергій Смочек, Дмитро Марчук та Роман Василевський. Звичайно, що свою вагому лепту у здобутки вихованців вніс їх наставник - заслужений тренер України Володимир Григорович Гордійчук, котрий виховав багатьох відомих спортсменів, в тому числі й чотирьох учасників Олімпійських ігор - Андрія Демчука, Миколу Гордійчука та Анатолія Мушика, якими по праву гордяться і наш район, і область та Україна.
Є чим гордитися і у велоспорті. Минулий рік став “урожайним” і для тренера Ігоря Янчука. Його вихованець Владислав Корень став переможцем чемпіонату області з шосейних велогонок, а Микола Степчук - бронзовим призером.

Переможці турніру.

Чимало прихильників шахів нашого краю, і не тільки, пам’ятають Олександра Костянтиновича Ковальчука як справжнього ентузіаста цієї інтелектуальної гри, хорошого товариша і порядну людину. Шахи, у які грав з 15-ти років, були його найбільшим захопленням, котрому присвячував увесь вільний час.
Для багатьох шахістів він був мудрим вчителем, виховав цілу плеяду спортсменів, свого часу розкрив тонкощі шахових баталій ряду вихованців ДЮСШ, юних здовбичан. Сам постійно брав участь у турнірах різного рівня, не раз стаючи їх переможцем та призером, організовував змагання шахістів. Олександр Костянтинович очолював Здолбунівську районну федерацію шахів, сприяв розвитку цього виду спорту. І хоч мав ще чимало планів та задумів щодо цього, здійснитися їм не судилось. Життя шахіста обірвалось у 2010 р.

Обеліск у міському парку щедро притрусив сніг. Але ніколи не буде припорошеною наша вдячна пам’ять. Вона залишається нетлінною і непідвладною часу. Ми завжди з глибокою шаною згадуватимемо тих, хто брав участь у звільненні нашого краю від чуми фашизму, хто навіки залишився лежати під цими гранітними плитами, віддавши своє життя за наш сьогоднішній мирний день.
Вічна слава героям!
Вічна їм пам’ять!

* * *
2 лютого влада та громадськість міста поклали вінки до обеліска загиблим визволителям у міському парку, вшанували їх пам’ять Хвилиною мовчання (на фото).

З 27 січня він цілодобово працює за адресою: вул. Незалежності, 41 (приміщення районного будинку культури). У пункті обігріву постійно чергують двоє співробітників райвідділу МНС, вдень працює медсестра Товариства Червоного Хреста України, там можна зігрітися, підкріпитися гарячим чаєм з печивом, отримати першу допомогу при переохолодженні чи відмороженні, теплий одяг.
Робота пункту обігріву триватиме, доки не спадуть сильні морози. У період з 27 січня по 1 лютого цього року ним скористалися 33 людей.
Про допомогу тим, хто потерпає від морозу, організуваши пункт обігріву, подбали спільно органи влади та Здолбунівський районний відділ УМНС України в Рівненській області. Теплий одяг надали Здолбунівський територіальний центр соціального обслуговування, медикаменти і одяг - районна організація Товариства Червоного Хреста України. Посприяли роботі пункту також директори магазину «Колібріс» № 10 - С. Я. Синюк, Здолбунівської райспоживспілки - О. Б. Солтис-Шолудько.
До речі, малозабезпечені громадяни можуть отримати теплий одяг, скориставшись діючим банком одягу РО Товариства Червоного Хреста України (вул. С. Бандери, 1, приміщення стоматполіклініки, тел. 2-61-88).
Вл. інф.

Олександр Костянтинович КОВАЛЬЧУК.

6 лютого 2010 року перестало битися серце порядної людини, великого трудівника, щирого друга, мудрого наставника, зразкового сім’янина, чуйного батька - Олександра Костянтиновича Ковальчука.
Олександр Костянтинович народився 9 січня 1950 р. в с. Колки на Волині. Після закінчення УІІВГ за спеціальністю “інженер-будівельник” та служби в армії розпочав трудову діяльність у 1975 р. Сумлінно працював у ряді будівельних організацій. Останнім місцем роботи було ТзОВ «Комунальних підприємств».
О. Ковальчук - кандидат у майстри спорту з шахів, добре знаний в області ентузіаст цієї захоплюючої гри, очолював Здолбунівську федерацію шахів.
4-5 лютого цього року у будинку культури ПАТ «Волинь-Цемент» у м. Здолбунів відбудеться шаховий турнір пам’яті мого батька - Олександра Костянтиновича Ковальчука.
Регламент змагань: швейцарська система, 9 турів, контроль часу - по 30 хвилин.
Реєстрація учасників з 10 до 11 години.
Початок змагань об 11-й годині.
Запрошую усіх шахістів Здолбунівщини, а також тих, хто знав мого батька, взяти участь у змаганнях та вшанувати його пам’ять.
Володимир КОВАЛЬЧУК,
голова Рівненської обласної федерації шахів.

ПАТ “Волинь-Цемент” - одне з найпотужніших підприємств Рівненщини, лідер цементної промисловості України за якістю продукції.
У процесі виробництва цементу в його собівартості досить вагомою є частка енергоносіїв. Однак постійне зростання ціни на них ставить під загрозу функціонування підприємства з позитивними економічними результатами. Тому виникла потреба в заміні дорогих енергоресурсів, зокрема природного газу, на дешевші. Першим кроком у цьому напрямку стало переведення основних технологічних ліній по випуску продукту випалу (клінкеру) у 2010 році на повне використання вугілля, у що було інвестовано 60 млн. євро. Це дало можливість знизити собівартість продукції на 20 % та підвищити її конкурентоздатність на ринку. Якщо у 2009 році підприємство споживало 108 млн. кубометрів газу на рік, то нині використовує лише 7,8 млн. кубометрів. У загальному споживанні енергоресурсів вугілля, як основний вид палива, складає 98 %, газ – 2 %.

...

Соціальний захист людей похилого віку, ветеранів - один з пріоритетних напрямків соціальної політики, який передбачає здійснення заходів, спрямованих на створення умов, що забезпечують економічне і моральне благополуччя, а також надання додаткових прав і гарантій.
Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 389/2011 затверджено Положення про Міністерство соціальної політики України. Відповідно до цього документа одним з основних завдань міністерства є формування державної політики у сфері надання соціальних послуг людям похилого віку, інвалідам, бездомним громадянам, іншим соціально вразливим верствам населення.

Учасники зустрічі з польськими дипломатами.

26 січня цього року в Здолбунівській гімназії перебували Генеральний консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек та консул Кароліна Голюбєвська. Їх супроводжували голова районної ради Василь Тимощук, заступник голови райдержадміністрації Олександр Федорук, начальник відділу освіти РДА Валентина Бондарчук.
Директор гімназії Іван Гнатюк ознайомив гостей з історією гімназії, розповів про спільні проекти, які здійснюються спільно з польськими навчальними закладами (відповідні угоди підписані з ліцеєм міста Рачьонж та гімназією № 1 міста Ниса), про перспективи організації вивчення польської мови, а саме: про введення в програму з наступного навчального року польської, як другої іноземної мови, з 5 класу.
З 1998 року учнів Здолбунівської гімназії польскої мови навчає спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України Ірина Андрощук. За ці роки гімназисти виїжджали до Польщі на літній відпочинок, брали участь в обміні учнівською молоддю, приймали учнівські та вчительські делегації. Завдяки цьому мають у Республіці Польща багатьох друзів, із якими спілкуються в мережі Інтернет. Шестеро випускників гімназії навчаються у польських вищих навчальних закладах.

...
...
...

Під час презентації.

Минулої п’ятниці у Здолбунівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація експозиції фотодокументів з історії Другої світової війни «Їх болем живе наша пам’ять», підготовленої Рівненським обласним осередком МГО Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність». На захід були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни, колишні в’язні нацистських концтаборів, учні міських шкіл, бібліотекарі району, громадськість.

Павло Омелянович ШВИДКИЙ. 


До присутніх звернулась голова Рівненського обласного осередку МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність» Л. Суковата, яка представила виставку, коротко розкриваючи зміст кожного з розділів експозиції - «Україна в полум’ї війни», «Трагедія Другої світової Бабин Яр», «Життя під знаком «OST», «Нацистські концтабори в роки Другої світової війни («Маутгаузен», «Дахау»)», та «Рівненщина - край партизанської слави».

...
Не секрет, що найкращий ефект навчально-виховний процес має тоді, коли у ньому присутній трьохсторонній зв'язок між учнем, вчителем і батьками.
У Новомощаницькій ЗОШ І-ІІ ст. є добра традиція - планувати і проводити різноманітні навчальні та виховні заходи за участю батьків. Один з них відбувся зовсім нещодавно, коли батьківський комітет 4 класу підтримав ідею вчителя-класовода Євгенії Олексіївни Мартинчук відвідати з різдвяними колядками та щедрівками сусідні школи.
Багате звичаями та традиціями наше село, бо живуть тут у мирі й злагоді люди різних національностей і віросповідань. Однією з добрих традицій є відзначення новорічно–різдвяних свят. Цього разу відзначали їх цікаво і весело.
Напередодні Нового року на площі у центрі села урочисто засяяла красуня ялинка, чому передувало яскраве розважальне дійство за участю літературних та казкових героїв. Пані Солоха потішила глядачів своєю безпосередністю. Казкова Фея показала дорослим і малятам приклади любові до ближнього, вселяючи віру у здійснення найзаповітніших мрій. Чорт, як ведеться, був хитрим та корисливим. Порадувала глядачів і «гостя з Африки», яку запросила на свято Настуня–вередуня.
1 лютого 2012 року стартував обласний проект «Гордість Рівненщини-2011». Претенденти, які представляють Здолбунівський район, присутні у 9 номінаціях: «Влада та політика», «Бізнес», «Культура і духовність», «Медицина», «Спорт», «Освіта», «Безпека і правопорядок», «Сільське господарство», «Громадська діяльність, благодійництво».
Голосування проводиться на сайті www.gordist.rv.ua
В умовах постійної нестачі бюджетних коштів на вирішення соціальних проблем місцевих громад актуальним є питання залучення інвестицій. Саме цьому була присвячена нарада, яка нещодавно відбулася в районній раді під керівництвом голови районної ради В. О. Тимощука за участю сільських, селищного, міського голів.
В роботі наради також взяли участь заступник голови райради Я. Р. Мельник, перший заступник голови райдержадміністрації В. М. Сидорня, начальник управління економіки РДА В. В. Бухало, начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук.
Перед керівниками територіальних громад було поставлено завдання до середини лютого визначитися з темами проектів, які вони мають представити на конкурси для отримання грантової підтримки.
Вл. інформація.

Л. К. ШЕРЕТЮК. 

Благородній справі навчання і виховання підростаючого покоління присвятила своє життя талановита сільська вчителька Людмила Кіндратівна Шеретюк, учитель історії, заступник директора з навчально-виховної роботи Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Педагог – це не просто професія, це – покликання, а якщо влучніше - Божий дар. Отримати цей дарунок пощастило і нашій колезі.
Відома істина: чим більше знає педагог, тим частіше і успішніше відкриває він перед учнями горизонти науки, тим більші допитливість і прагнення до знань проявляють діти. І головним джерелом, звідки черпає свої знання Людмила Кіндратівна, є книги, адже саме з них вона бере ті зерна, що згодом сіє у дитячі душі. Бо душа дитини – своєрідний грунт, а справжній учитель – мудрий сіяч. І від того, яким зерном він засіє, залежить майбутній урожай, а значить – майбутнє нашої країни.

Здолбунівчанин Віктор Голуб належить до когорти людей, які здатні по-особливому сприймати світ і події, що в ньому відбуваються, творчо переосмислювати їх і відгукуватися на них мовою пензля. У своєрідній колекції митця є вже десятки грамот і дипломів, цінних подарунків, здобутих у різних конкурсах всеукраїнського і міжнародного масштабів, багато каталогів, до яких внесено його кращі роботи.
Торік ужинок художника-карикатуриста поповнився новими здобутками. Один диплом він завоював на міжнародному конкурсі карикатур “Замки”, який проходив у Запоріжжі, другий і графічний планшет у подарунок отримав за одну з трьох робіт, які було представлено у Києві в музеї сучасного мистецтва на всеукраїнському конкурсі карикатур, що проводився під егідою ООН і присвячувався гендерній політиці. А ще одна робота художника, до речі, члена НСЖУ, була внесена до об’ємного каталогу міжнародного конкурсу карикатур під назвою “Техніка безпеки на будівництві”, організатором котрого виступила Туреччина.
Так що 2011-й був для нашого земляка щедрим на творчі ужинки. Нехай вони примножуються і у році нинішньому.
Володимир ДРОЗЮК.
Малюнки Віктора ГОЛУБА.

 

З настанням нинішніх холодів з’явилися перші жертви морозу. Як і в попередні роки, прослідковується пряма залежність відморожень від вживання алкоголю, легковажного ставлення людей до свого здоров’я.
З повною категоричністю можна констатувати, що аби не було сп’яніння, то не було б і біди. Відомо, що алкоголь знижує пильність, прискорює втомлюваність, а після вживання великих доз спиртного виникає сонливість, що особливо небезпечно в холодну пору.
Часто люди, які перебувають напідпитку, засинають на вулиці, що призводить до важких відморожень, а іноді і до замерзання. П’яна людина недостатньо критична до свого стану і до своїх вчинків.
Іншою причиною відморожень є невідповідні холоду взуття та одяг. Особливо це стосується молоді, яка одягнута та взута у все синтетичне, на тонкій підошві і до того ж тісне.
Розрізняють чотири ступені відмороження. При першому спостерігається блідість шкіри, яка після зігрівання стає рожевою, це найлегший ступінь.
При другому ступені з’являються міхурі з кров’янистим вмістом. При третьому - шкіра відшаровується, втрачається її чутливість. Відмороження четвертого ступеня характеризується змертвінням всіх тканин аж до кісток.
Крок 1. Зверніться до приймальної комісії ВНЗ. Оберіть предмети, із яких Ви будете проходити тестування.
Крок 2. Підготуйте комплект документів та матеріалів, а саме: копію паспорта або свідоцтва про народження. На копії напишіть Із оригіналом згідно (без лапок), поставте дату та власний підпис; 2 фотокартки розміром 3х4 см; копію атестата або довідку з навчального закладу (за формою УЦОЯО).
Крок 3. Завантажте програму ZNO2012Reg.exe із офіційного сайту УЦОЯО: www.testportal.gov.ua або Львівського ЛРЦОЯО www.lvtest.org.ua.
Ознайомтесь з порядком реєстрації. На вимогу програми внесіть дані: адресу проживання; контактні телефони; заклад, у якому навчаєтесь; оберіть предмети для проходження тестування (не більше чотирьох).
Крок 4. Роздрукуйте:
бланк заяви-реєстраційної картки та заповніть: своє прізвище у родовому відмінку та ініціали у реквізитах заяви після прізвища та ініціалів директора РЦОЯО; напишіть текст заяви (за зразком); поставте дату та підпис. Друкованими літерами заповніть частину «Реєстраційна картка», вказавши у спеціально відведених місцях: прізвище, ім’я, по батькові; серію та номер документа, що засвідчує особу; наклейте дві свої фотокартки у визначені місця; контрольно-інформаційний лист до заяви реєстраційної-картки, де зазначено номер Вашої реєстраційної картки та вказівки щодо поштового відправлення.
Крок 5. Надішліть поштовим відправленням до ЛРЦОЯО (вул. Шевченка, 116, корп. 2, м. Львів, Львівська область, 79039) комплект реєстраційних документів у конверті форматом А4 (рекомендованим або цінним листом). Збережіть номер реєстраційної картки та поштового відправлення – це дозволить Вам із сайту ЛРЦОЯО дізнатись про те, на якому етапі обробки вони знаходяться.
Крок 6. Дочекайтесь отримання Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційного бюлетеня «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2012 рік», реєстраційної картки абітурієнта (рекомендованим листом з ЛРЦОЯО).

Застереження:

Вам буде відмовлено у реєстрації на ЗНО-2012 у разі несвоєчасного подання пакета документів, їх неповного або неналежного оформлення. Якщо протягом 20 днів з часу відправлення Вами реєстраційних документів Ви не отримали Сертифікат, звертайтесь до Львівського РЦОЯО.

Інформаційно-консультаційну допомогу можна отримати в пунктах реєстрації за адресою: м. Рівне: вул. Приходька, 75 (II навч. корпус), кім. 237, НУ водного господарства та природокористування; м. Рівне: вул. С. Бандери, 12, каб. 8, Рівненський державний гуманітарний університет; м. Рівне: вул. Чорновола, 74, Рівненський ОІППО;
Режим роботи пунктів реєстрації на сайті ЛРЦОЯО www.lvtest.org.ua
Контакти: сайт УЦОЯО: www.testportal.gov.ua
Тел. ЛРЦОЯО: 032-242-26-60, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Нагадуємо, що реєстрація учасників ЗНО-2012 триватиме до 20 лютого цього року.
За інформацією ЛРЦОЯО.
Про хор священиків Дубенського благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархату лине слава далеко за межами України. Хористи на початку січня цього року побували з різдвяними піснеспівами в Здолбунові. Ініціював їх виступ у нашому місті, виділивши відповідні кошти, депутат Рівненської обласної ради Данило Михайлович Корилкевич. До речі, він уже не один рік опікується цим хором.
Від імені здолбунівчан, які побували на концерті, висловлюю народному обранцю і священикам-хористам щиру вдячність за подаровану радість.
Павло ДЖУРА,
благочинний Здолбунівського району
УПЦ Київського Патріархату, митрофорний протоієрей.