Танцює старша група ансамблю.

Хто з дівчаток хоч раз не уявляв себе прекрасною принцесою, яка в ошатній сукні танцює на балу із чарівним кавалером? Або не мріяв виступати на сцені під гучні оплески захоплених глядачів? Мабуть, таких немає. От тільки часто ці мрії так і залишаються не реалізованими. А, як виявляється, здійснити їх цілком можливо. Треба лише завітати до Здолбунівського міського центру творчості дітей та юнацтва і стати одним з учасників ансамблю бально-спортивних танців “Ритм”...

 

Нині у цьому художньому колективі азами танцювального мистецтва оволодівають близько шістдесяти дітей та підлітків – із Здолбунова, селища цементників, сіл Здовбиця, Уїздці, Кунин. Учасників диференційовано за віковими групами. В молодшій займаються учні 1-4, у середній – 5-7, а в старшій – 8-10 класів. Танцюють в ансамблі і дівчатка, і хлопчики, але є в його складі й суто дівоча група - соло. Репетируючи тричі в тиждень по півтори години, “ритмівці” вивчають і європейський стандарт, і латиноамериканську програму, готують різноманітні довільні авторські танцювальні композиції.

Середня група "Ритму".

Звичайно, без керівництва талановитого хореографа і постійної копіткої праці над собою, спільної роботи з партнером успіхів досягти було б важко. Та “Ритму” пощастило. Колектив свого часу заснувала визнаний майстер хореографічного жанру Наталія Павлівна Арустамян. Її гідним послідовником на посту художнього керівника ансамблю вже п’ять років є Наталія Миколаївна Буздиган, людина з дитинства закохана у танець, випускниця відділу хореографії Дубенського культосвітнього училища.

Участь у змаганні брали і танцюристи молодшої групи.

- Мені дуже подобається працювати з дітьми. Навчаючи їх танцю, звертаю увагу не лише на те, як кожен окремий учасник володіє відповідними рухами, стараюсь навчити партнерству, виробити в парах те, що хореографи називають зтанцьованістю, дати навички поводження на сцені, артистизму, - розповідає Наталія Миколаївна.
Вона вболіває за кожного із своїх вихованців, знає їх долі, завжди підтримує, коли у когось із них виникають якісь негаразди. Як педагог, успішно співпрацює із батьками юних танцюристів і дуже їм вдячна за допомогу в забезпеченні учасників “Ритму” сценічними костюмами та моральну підтримку.
В колективі чимало дітей, котрі займаються вже багато років. Є свої “старожили” і серед пар, як от Ліна Сірик та Роман Євщик, що разом танцюють з першого класу, хоча партнерка вже у восьмому. Є навіть “династії”, наприклад, Міша і Діма Добровольські, Андрій Троцюк і Павло Соловйов, Віка Козачук і Влад Стасів, Максим і Богдан Кондрачуки та ін. – рідні і двоюрідні братики й сестрички. Старші, яким подобається в “Ритмі”, приводять сюди молодших, а це – результат, що говорить сам за себе.

Художній та музичний керівники ансамблю
Н. М. Буздиган (зліва) і Н. А. Міщанчук.


- Дитину, котра займається хореографією, одразу видно. Серед однолітків її вирізняють правильна постава, плавність і граційність рухів, - відповіла на запитання, чому її онука танцює, бабуся однієї з учасниць молодшої групи ансамблю. Крім того, заняття танцями – це цікаве дозвілля, можливість розвиватися творчо і фізично, зміцнюючи здоров’я, долучатися до світу краси та дарувати радість іншим.
В останньому переконались усі, хто був присутнім на зведеному відкритому занятті ансамблю, яке нещодавно провела зі своїми учнями Наталія Миколаївна Буздиган. В ньому поєднались концерт, творче змагання і урок. Для учасників “Ритму” це була репетиція їх участі у традиційному щорічному звітному концерті Здолбунівського МЦТДЮ. Батьки танцюристів побачили, чого навчилися їх діти, мали змогу порівняти досягнення різних пар, а також гарно відпочити.
Ви теж хочете, щоб Ваші діти оволоділи мистецтвом танцю, щоб вони зросли творчими, гармонійно розвинутими особистостями? Тоді приведіть їх у вересні цього року в міський центр творчості дітей та юнацтва, підніміться з ними сходами до світлого, оновленого, забезпеченого усім необхідним для репетицій хореографічного залу і запишіть у нову групу ансамблю бально-спортивних танців “Ритм”. Впевнена, невдовзі “Viva грація!” та оплески глядачів лунатимуть і на адресу ваших синів та доньок.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry