Існують одвічні істини, непідвладні часу ідеали людства – потреба в милосерді, гуманізмі, допомозі один одному. Й уособлює ці ідеали міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, гідне місце в якому посідає Червоний Хрест України.
Червоний Хрест – доброчинна гуманітарна організація, і відповідно до статуту Товариства Червоного Хреста України через кожних п’ять років в організаціях проходять звіти та вибори. З січня цього року звітно-виборні збори проходять в районі, в первинних осередках Товариства у школах, лікувально-профілактичних закладах, організаціях, на підприємствах, в закладах культури.
Слід відзначити, що протягом звітного періоду районна організація Товариства Червоного Хреста України працювала над десятьма довгостроковими гуманітарними програмами. Це – надання медико-соціальної та матеріальної допомоги найуразливішим верствам населення, боротьба з епідеміями - туберкульозом і СНІДом, надання допомоги населенню при стихійних лихах, пропаганда безкоштовного донорства та ін.
Люди з Червоного Хреста завжди опинялися в найгарячіших точках, в епіцентрах стихійних лих і людської біди – там, де виникала потреба у наданні негайної допомоги, психологічної підтримки.
У 2009 році патронажною службою районної організації Товариства Червоного Хреста України була надана медична стаціонарна допомога на дому 797 хронічно хворим із числа одиноких непрацездатних громадян, 1093 малозабезпечених громадян отримали матеріальну допомогу на суму 11458 грн.
Серед недоліків відзначу неналежний рівень проведення підготовки населення щодо надання першої медичної допомоги. Також необхідно значно покращити в районі розповсюдження та впровадження міжнародного гуманітарного права.
Володимир БОРОДІЙ,
голова районної організації
Товариства Червоного Хреста України.

Comments are now closed for this entry