На території Рівненської області зареєстровано під карантином по амброзії полинолистій дев’ять районів (загальна площа 57,91 га). Амброзія завдає величезної шкоди посівам та здоров’ю людей, викликаючи в період цвітіння - а це з початку серпня аж до перших приморозків - алергічні ускладнення. При сильній засміченості амброзією полинолистою втрати врожаю с/г культур становлять до 40%.
Поширюється амброзія полинолиста з неочищеним насіннєвим матеріалом, шротом, транспортними засобами. Щоб запобігти цьому, сільськогосподарським підприємствам, підприємцям, приватним особам слід проводити ввезення з карантинних зон насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур, продовольчого зерна, інших об’єктів регулювання рослинного походження, які можуть бути носіями амброзії полинолистої, та інших карантинних бур’янів, по карантинному сертифікату, який засвідчує фітосанітарний стан вантажу.
Отже, дотримання карантинних вимог – гарантія того, що ваша продукція вільна від регульованих шкідливих організмів, запорука високих врожаїв і уникнення небажаних витрат і відповідальності перед законом.
Олександр Столярець,
провідний спеціаліст Держінспекції
з карантину рослин по Рівненській області.

Comments are now closed for this entry