У Здолбунівському районному будинку культури 9 березня відбувся літературно-мистецький захід з нагоди 207 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Видатний український поет, прозаїк, драматург, художник… Шевченко – людина універсальних обдарувань та інтересів. Геній і пророк, визнаний у всьому світі, який здобув право на безсмертя. Наш Кобзар... Його творчість, усе життя нерозривно пов’язані з Україною і є прикладом синівської любові до своєї землі та її народу. Душевні хвилювання, прагнення, мрії про вільну й щасливу українську державу, про єдність українців, які шанують рідну мову, свою культуру й історію, освічених, Шевченко передав у написаних серцем рядках - Словом.

DSC08002


І Слово те, гостре й сильне, непідвладне часу. Бо й нині захоплює, зворушує, тривожить, вражає актуальністю, надихає, спонукає замислитись, діяти. Кобзареве Слово стало зброєю для бійців Революції Гідності на барикадах Майдану. Зараз, коли триває війна з агресором, Шевченкові рядки зміцнюють моральний дух наших воїнів-захисників; у наших серцях укріплюють віру в те, що ми переможемо.
Без Шевченка неможливо уявити Україну, без «Кобзаря» - українську домівку, без знання Кобзаревих поезій - українця. «Це найкращий тест на українство, індикатор національної свідомості», - наголосила ведуча літературно-мистецького заходу Інна Хлібюк-Муштук.

DSC08012


До присутніх звернувся Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк, у своїй промові він цитував рядки з вірша Т. Г. Шевченка «Молитва». Лунали зі сцени й інші твори видатного поета, зокрема й ті, що стали піснями. Кобзареве Слово вкотре направду єднало душі. Учасниками заходу були і дорослі, і діти.

DSC08015


У програмі виступили зразкова капела бандуристів «Джерельце» (кер. Ольга Антонюк) і зразковий вокальний ансамбль «Іскринка» (кер. Олена Сачева) Здолбунівської музичної школи. Народний аматорський вокальний ансамбль «Калинонька» (кер. Валентина Третяк) Глинського будинку культури, солістка районного будинку культури Ірина Мельник, клірик здолбунівського Свято-Петро-Павлівського храму ПЦУ отець Миколай і учасники церковного хору, представники місцевої Сотні самооборони, народний аматорський ансамбль пісні і музики «Кужіль» (кер. Алла Стригун) районного будинку культури.

DSC08020


Авторську літературно-музичну композицію «Шевченко крізь його власні рядки» представив глядачам керівник літературної студії «Зорецвіт» Здолбунівського центру творчості дітей та юнацтва Юрій Бржечко разом з літстудійкою Софією Омельчук.
До виступу вокального дуету солістки РБК Альони Ляшенко і керівника зразкової студії естрадного співу «Юність» центру творчості дітей та юнацтва Михайла Таки долучились фахівці Здолбунівського інклюзивно-ресурсного центру Олена Костюк і Артем Лемех. Разом з вокалістами вони виконали пісню «Не тополю високую» на слова Т. Г. Шевченка у сурдоперекладі. Завершив концерт народний аматорський хор (кер. Михайло Хоменко) Здолбунівського районного будинку культури.
Низка заходів у межах Шевченківських днів відбулась і в інших закладах культури, освіти Здолбунівщини.
Олена СНІЖНА.
На фото: учасники літературно-мистецького заходу «Єднаймо душі Словом Кобзаря».
Фото Миколи ПОГОНСЬКОГО.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити