Вийшла друком ще одна книга авторства історика Володимира Остапука. Це - друга частина його науково-краєзнавчого дослідження «Здолбунів», в якій ідеться про минувшину нашого міста в період 1920-1939 років, коли Західна Волинь перебувала у складі Другої Речі Посполитої.

Коли це об’ємне й ошатне видання вперше потрапляє до рук читача, то одразу привертає увагу багатющим ілюстративним матеріалом: світлинами, таблицями, фотокопіями історичних документів, списками, схемами. Не можуть не зацікавити й вміщені на форзацах фрагмент карти Волинського воєводства Другої Речі Посполитої 1922 року і карта Здолбунова та його околиць 1938 року. А де ще зараз побачиш телефонний довідник 1939 року?
У другій частині науково-краєзнавчого дослідження «Здолбунів» висвітлено різні аспекти місцевого життя у 1920-1939 роках. Насамперед наведено дані про чисельність і структуру міського населення. Описано становлення, структуру, персональний склад, повноваження і діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування.


Окремі розділи книги присвячено економічному розвитку краю, діяльності державних інституцій на теренах Здолбунова. А скільки цікавих фактів про події громадського, культурно-мистецького, спортивного життя містян знайдеш на цих сторінках!
Також, як додаток, у виданні вміщено фрагменти списків виборців Здолбунова за різні роки описаного в ньому періоду. І це не просто перелік прізвищ, адже з нього ще можна дізнатися про вік, професію, родинні зв’язки жителів міста.
Дослідження грунтується на широкій документальній базі з архівних і музейних фондів, статистичних звітах, публікаціях у часописах охопленого періоду, записах у метричних книгах, фотодокументах з родинних зібрань та ін. Для їх вивчення, опрацювання, систематизації, загалом для підготовки видання автор, без сумніву, доклав колосальних зусиль. Щоб книга вийшла друком, посприяло й багато інших наших краян.
Видання адресоване широкій читацькій аудиторії, усім, хто вивчає або ж цікавиться історією Здолбунова, відомих його особистостей, своїх родин.
Олена СНІЖНА.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити