Двадцять дев’ятого серпня на Рівненщині, і в Здолбунівському районі зокрема, відбулись урочистості до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 23 серпня 2019 року підписав Указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

857586


Дату для відзначення Дня пам’яті захисників України обрано не випадково - саме 29 серпня у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, під час якого масово проявили героїзм добровольці і військові, від рук російських окупантів загинули сотні українських бійців. Ті трагічні події на сході України розгортались на соняшникових полях. Тому сонях цьогоріч на державному рівні було визначено символом пам’яті захисників України, символом історичної мужності українських воїнів.


У Здолбунові 29 серпня на площі Героїв Майдану відбулась година пам’яті «Соняхи світла на полях української журби». О десятій годині присутні доєдналися до загальнонаціональної Хвилини мовчання. Голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк і голова районної державної адміністрації Леонід Власюк поклали квіти до меморіальної стели зі світлинами полеглих за захисників України, до місць поховань героїв. Також відбулася зустріч з мамами воїнів, які віддали життя за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Участь у цій зустрічі взяли керівники району, секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула, директор Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Павлова.
До Дня пам’яті захисників України у бібліотеках Здолбунівщини оформили тематичні виставки літератури, організували майстер-класи з виготовлення символічних соняшників, провели години пам’яті, підготували відеорозповіді про полеглих героїв-земляків. У населених пунктах району до місць поховань воїнів, меморіальних дощок у пам’ять про цих бійців квіти поклали рідні і близькі, очільники та працівники сільських рад, закладів культури і освіти.
За матеріалами з відкритих джерел.
Фото з сайту
Здолбунівської РДА.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити