600 тисяч гривень змогли б отримати медичні працівники Здолбунівської ЦРЛ як доплату за лікування пацієнтів із Ковід-19. Однак Національна служба здоров’я України не уклала з ними відповідної угоди, що призвело до обурення та навіть гніву з боку тих, хто щодня контактує з інфікованими пацієнтами. Медикам уривається терпець, тим більше, що епідемічна ситуація в районі лише погіршується, кількість хворих зростає. А через корективи в обстеженні пацієнтів, які внесло недофінансування, працювати стає складніше, бо механізм роботи: хворий-швидка-лікарня зміщено і не відкориговано. Деталі проблематики у матеріалі.

563546

Олег ДацюК і Володимир Лепеха.

 

Про складну ситуацію з невиплатою обіцяної доплати наша редакція дізналась з особистої сторінки голови Здолбунівської районної ради Олега Дацюка у Фейс­буці, де посадовець виклав відеозвернення до усіх гілок вищої влади з проханням відрегулювати механізм обіцяних виплат.


- Розумію, що сьогодні уже всі втомились від проблеми Ковід, але є люди, які не мають права опускати руки - це лікарі, вони стоять на передовій у боротьбі з недугою, - йдеться у зверненні Олега Дацюка. - На сьогодні для виплати заробітної плати медикам не вистачає 600 тисяч гривень. Я не можу лишитись осторонь такої проблеми і надіслав листи в Кабінет Міністрів України, в Міністерство охорони здоров’я України з проханням вирішити питання.
Українським медикам ще наприкінці березня Кабінет Міністрів України пообіцяв заплатити 300 % окладу за роботу з пацієнтами, хворими на Ковід-19. Як розповідає директор КНП «Здолбунівська центральна районна лікарня» Володимир Лепеха, цю обіцянку Міністерство охорони здоров’я виконало лише раз , у травні, тепер на вулиці вже липень, а грошей катма.
- На момент карантину Національна служба здоров’я внесла корективи у роботу медичних закладів, їх розділили на лікарні першої та другої хвилі. Здолбунівська ЦРЛ у переліку закладів другої хвилі, тобто ми приймаємо з підозрою на Ковід, обстежуємо, не лікуємо, однак контактуємо, - розповідає Володимир Лепеха. - Хворі з Ковідом до нас стали звертатися у квітні, документи на обіцяну доплату медичним працівникам ми оформили у середині травня, а вже наприкінці місяця у заклад надійшло фінансування і ми здійснили виплати лише за квітень. Більше грошей не надходило. Повторної угоди з нами не заключили, хоча умови роботи, як і ризики, не змінились.
Не отримавши два місяці поспіль обіцяних доплат, Володимир Лепеха кілька тижнів тому зробив спробу за доплатою звернутись до Національної службу здоров’я України, на що отримав яскраву відповідь:
- «Працюйте! Гроші будуть». Звісно, ми працюємо. За час карантину через районну лікарню пройшли десятки хворих з підозрою на Ковід, з них 20 - це наші медичні працівники, котрі були у безпосередньому контакті з інфікованими. Ми безвідмовно приймали та тестували людей, гроші на пробірки та засоби для тестів виділила обласна рада. За період роботи під час карантину до нас поступали хворі, яких ми змушені були підключати до апаратів ШВЛ. Але тепер і наші медики хочуть відповідного ставлення та поцінування їхньої роботи, - зауважує директор лікарні. - І, повірте, фінанси не такі великі! Якби їх виплатила держава у повному обсязі, то один працівник нашої лікарні отримав би зарплату з надбавкою у межах 10 тисяч гривень.
З середини червня Здолбунівська ЦЛР відмовилась приймати пацієнтів з підозрою на Ковід-19, але так до кінця свою відмову не втілила у життя. Карети швидкої, як привозили хворих до приймального відділення, так і привозять.
- Головні лікарі та директори таких самих медичних закладів, мабуть, чи не по всій Україні стали заручниками ситуації: якщо не госпіталізуєш - ти відповідаєш за ненадання медичної допомоги, якщо госпіталізуєш, то відповідаєш за те, що не оплатив роботу медичного персоналу лікарні, - обурюється Володимир Лепеха. - Ми добре розуміємо, що під маскою Ковід може бути будь-яка патологія, а наша категорична відмова призвела б до того, що сімейні лікарі та лікарні першої хвилі отримали б непосильне навантаження. Ось так і живемо.
Наразі, працівники Здолбунівської районної лікарні працюють у режимі карантину та сподіваються на те, що відповідальні за механізм виплати доплат в умовах карантину відреагують на озвучену проблеми позитивно. Чи почують здолбунівських медиків у верхніх колах влади, поки не відомо. Наші журналісти продовжують відстежувати цю тему та згодом розкажуть читачам чи отримають гроші медпрацівники.
Валентина СТЕПОВА.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити