Як просувається будівництво місцевого притулку для тварин і чого там нині найбільше потребують

Для Здолбунова «тема» бездомних тварин не нова, але досі актуальна. І щодо шляхів розв’язання проблеми думки у людей насправді різні, навіть діаметрально протилежні - між жорстокістю і гуманністю. Хтось вважає, що з усім має розібратися влада, а хтось бере і робить, попри власний некомфорт, нестачу коштів, нападки з боку «небайдужих». У нашому місті таки справді є люди, котрі щиро прагнуть допомогати чотирилапим і багато для цього роблять. Завдяки їхнім зусиллям у місті будується притулок для собак і котів - місце, де «хвостикам» дарують надію. Ми поспілкувались з ініціаторкою створення притулку і волонтерами про те, яка ситуація там зараз і чим охочі можуть допомогти.

DSC06816

Волонтерка Ніна Кондратюк.

 

На противагу злу

Ідея створити у Здолбунові притулок для тварин належить Ніні Леонідівні Кондратюк. Щоб задум став дійсністю, вона оббивала пороги різних інстанцій, зверталась з проханнями до посадовців. Наполегливо і довго. Жінка вже чотирнадцять років займається волонтерством – годує, лікує, прилаштовує чотирилапих. За її словами, поштовхом до такої діяльності стала нетерпимість до людської жорстокості у ставленні до тварин. Ніна Леонідівна згадує:
- Тоді ще дозволяли гицелям вдень стріляти. Було бачу, як він іде і тільки паличкою «шльоп» - собака б’ється в конвульсіях. Діти за твариною плачуть, старші люди. Це неможливо байдуже споглядати… Тож і почала допомагати тваринам, забирати їх з вулиці хворих і голодних, до себе додому. Їх більшало, тому й виник задум організувати спеціальний притулок. Та довго від посадовців лише обіцянки чула. Врешті у міській раді зреагували і виділили нам під це землю. Аби повчитися, ознайомитися з потрібною документацією, ми їздили в Нетішин, де притулок для тварин запрацював раніше.

DSC06812

«Обери мене – я буду тобі другом»...


Жінка розповідає, що їй вдалося прилаштувати вже близько трьох тисяч тварин. Для цих її підопічних знайшлись господарі не тільки в Україні. У Німеччині, в Голландії також. Є песик, що спеціальну школу для собак відвідує. «Мені надсилають відео, фото прилаштованих тварин – переглядаю й тішуся, - каже пані Ніна і продовжує, - Притулок це справа хороша. І для тварин, бо вони доглянуті й не вештаються вулицями. І для людей, які люблять чотирилапих, бо мають змогу прийти, поспілкуватися з тваринами і від цього мати позитив або ж забрати собі «хвостика»-друга.

ДЛЯ ДОПОМОГИ КОШТАМИ:

ПриватБанк 4731219117040299
Кухар Юлія Юріївна;
ПриватБанк 5168742715290726
Кондратюк Ніна Леонідівна;
5169 3305 1996 1731
благодійна організація «Дай лапу, друг»
(на будівництво притулку).

 

«Надія На Дім»

Навпроти підприємства «Волинь-Цемент» є територія за високою огорожею. Там і розташовують притулок для тварин, адже чимало робіт з його облаштування ще попереду.
На сьогодні там опікуються вісімдесятьма песиками. Для них повністю готові тринадцять вольєрів, ще близько двадцяти потрібно зробити. Вольєри для котів теж тільки готують. Мають тридцять готових будок для песиків, але цього замало. Частину ґрунтового покриття відсипали піском та щебенем, вимостили бруківкою. Є й кухня, в якій тваринам готують харчі. Вагончик для волонтерів і працівниці притулку.
- Міська рада, крім виділення землі, допомогла у виготовленні необхідної документації, встановленні огорожі, підключенні до електро- і водопостачання, надала працівницю, яка доглядає тварин, прибирає. Також виділяє кошти на стерилізацію тварин, - ділиться Ніна Кондратюк.
Зараз у притулку укріплюють металевою сіткою передні стінки вольєрів для собак. І, як запевнила Ніна Леонідівна, щойно всю цю роботу завершать, вона нарешті перевезе сюди тварин зі свого дому у Здовбиці. Таких там більше сотні. Хоча могло б бути й менше, якби «добрі» люди постійно не підкидали жінці під паркан або у двір кошенят, собаченят.

Допомога потрібна постійно

Коли потрапляєш на територію притулку, одразу розумієш, що тут, аби доробити заплановане, потрібні робочі руки. Помічники, які вміють працювати з інструментами, можуть щось підварити, прикріпити, піднести, розпиляти, прикрутити, пофарбувати і т. п. Ще просто необхідні майстри, які з наявного вже матеріалу зможуть виготовити буди для собак. До речі, такі «будиночки» в притулку охоче приймуть у подарунок.
Важлива допомога з їжею для тварин. Це завжди актуально, бо чотирилапих годують двічі на день. Харчу треба багато. Це крупи для каш, м’ясні продукти й ін.
Час від часу виникає необхідність у транспортних послугах, придбанні вакцин та інших препаратів, предметів догляду для тварин, матеріалів для будівництва тощо. Тому фінансова підтримка теж вкрай потрібна.
- Хотілося б, щоб знай­шлись благодійники, які допомагали б коштами на їжу для тварин або доставляли продукти постійно, - зауважує Ніна Кондратюк.

Не один у полі воїн…

Волонтерські зусилля пані Ніни колосальні. Вона стільки часу й здоров’я присвячує тваринам, що мало хто на таке здатен. Водночас не можна сказати, що до створення притулку інші люди байдужі й не долучаються. Адже знайшлися помічники не лише на Здолбунівщині, а й за кордоном. Наприклад, Вікторія Левінська - здолбунівчанка, яка проживає у Німеччині. Завдяки Вікторії ініціативу почала підтримувати, насамперед матеріально, благодійниця з Німеччини Ясмін Шааб. Певний час допомагала й рівненська волонтерка Іннеса Шишкіна. Чимало робить Альона Камінська (ГО «Дай лапу, друг»).
Давно співпрацює з Ніною Кондратюк місцева волонтерка Юлія Кирильчук-Кухар. У різних групах та на своїй особистій сторінці у фесбуку поширює інформацію про тварин, яких треба прилаштувати, дбає про них. Створила групу «Надія На Дім» у соцмережі Анастасія Панасюк, яка не боїться роботи в притулку, є авторкою благодійних проєктів. Крім того, організовує різні акції.
Проводили доброчинні заходи на підтримку «Надії На Дім» майстрині-керамістки Ірина Трошева й Анастасія Павлюк, надавала свої роботи для цього художниця Оксана Міхеєва.
Тому неочікувано й прикро було дізнатись, що останнім часом між найактивнішими волонтерами виникли непорозуміння, взаємні звинувачення. Не станемо їх тут озвучувати, бо насправді кожен з цих людей робить важливий внесок у хорошу справу і, сподіваємось, що надалі заради неї зуміють згуртуватись знову.

Що посильно для кожного з нас

Посприяти у завершенні будівництва, а згодом і у належному утриманні притулку може кожен з нас. Як? Реальними діями. Переказати кошти – рахунки для цього зазначені нижче. Придбати і подарувати або виготовити власноруч щось необхідне для тварин. Присвятити вільний час роботі у притулку і залучити до цього друзів. Узяти участь у якомусь із благодійних заходів, запропонованих у вже згаданій фейсбук-групі «Надія На Дім». До прикладу взяти участь у проєкті «Опікун на відстані», завітати у віртуальний Благодійний магазин особливих речей і зробити в ньому покупку, або ж… Можливостей є багато. Але, мабуть, найкраща - це подарувати тваринам надію на дім, щире тепло і любов.
Олена СНІЖНА.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити