Пандемія – саме так охарактеризувала епідемію з вірусом 2019-nCoV Всесвітня організація охорони здоров'я. Понад 60 тисяч інфікованих лише в країнах ЄС, сотні міст закриті на карантин і вже є підтверджені випадки коронавірусу в Україні. Про загрози, заборони та готовність області до коронавірусу спілкувалися з головою Рівненської ОДА Віталієм Ковалем.


- На сьогодні Україна і Рівненщина, зокрема, стоїть перед новим викликом - коронавірус. Чи готова область до боротьби з ним?
- Ще з 14 березня область працює в режимі 24/7. Щоб постійно контролювати ситуацію? ми створили при ОДА Цілодобовий оперативний штаб. Кожні 12 годин ми із заступниками змінюємо один одного на чергуванні. На постійному зв'язку й оперативні районні штаби. Також цілодобово працює «гаряча лінія» - 0 800 500 078. Оператори кол-центру надають всю необхідну інформацію щодо протидії коронавірусу.
У двох інфекційних лікарнях, в Сарнах і Рівному, облаштовані бази для госпіталізації громадян з підозрою на коронавірус: підготовлено 417 ліжок та 63 місця в інфекційних боксах. Понад 600 медпрацівників можна буде залучити для надання медичної допомоги населенню в осередках спалаху COVID-19. Заклади охорони здоров’я мають необхідний запас засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих розчинів. Крім того, на Рівненщину надійшли 260 тисяч медичних масок з держрезерву, 2 портативні апарати для штучної вентиляції легень та інше медичне обладнання, яке ми розподілили серед 105 державних і комунальних медзакладів області.


Крім того, мав зустріч з виробниками продукції та представниками продуктових мереж регіону. Для безпеки громадян домовилися про контроль якості продукції і ціну на неї, дезінфекцію торгових площ і всього обладнання магазинів. Провів зустріч і з підприємцями області. Соціально відповідальний бізнес фінансово готовий допомагати у боротьбі з коронавірусом.
- Чи виділили в області кошти на боротьбу з коронавірусом?
- Рівненська область - одна з перших, де прийняли програму протидії коронавірусу. На цю програму ми передбачили майже 100 млн гривень, з яких 29 млн грн вже виділили на сесії Рівненської обласної ради. Ці кошти спрямуємо на першочергові засоби і потреби боротьби з пандемією. Основні напрямки програми - забезпечити медичних працівників засобами індивідуального захисту, палати інтенсивної терапії відповідним обладнанням, а заклади охорони здоров’я області дезінфікуючими засобами. Серед пріоритетів і надання кваліфікованої медичної допомоги, функціонування закладів для обсервації, проведення обстеження населення на грип та корона вірус, інформування громадян.
- Які обмежувальні заходи щодо протидії коронавірусу ввели в області?
- Ми працюємо на випередження і, аби коронавірусна інфекція не поширювалася, ввели низку обмежувальних заходів. Заборонили роботу речових та продуктових ринків, точок продажу іноземних товарів, розважальних, торгових та торгово-розважальних центрів, ресторанів і кафе, кальян-клубів, басейнів, лазень,саун, тренажерних залів, фітнес-центрів, бібліотек. Виняток - аптеки, продуктові магазини, супермаркети і АЗС. Обмежили до 10 осіб і масові зібрання.
- Уряд виніс постанову про заборону залізничних, авіа- та автобусних міжміських та міжобласних пасажирських перевезень. Чи готова до цього Рівненщина?
- Так, уряд прийняв таку постанову. Документ забороняє з 18 березня по 3 квітня: регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Обмежується і кількість пасажирів на міських маршрутах – не більше 10 чоловік. В усіх видах внутрішніх сполучень заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом. Такі ж заходи ми запровадили в області.
- Якщо закрито фактично усе, як за таких умов виживати бізнесу?
- На час карантину Верховна Рада України з 1 березня по 30 квітня звільнила бізнес від перевірок, пені та сплати ЄСВ. Відтак, для бізнесу ввели «податкові канікули» - зняли несвоєчасне подання звітності, скасували податок на комерційну нерухомість і землю. Також з 1 березня по 31 травня звільнили бізнес від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства.
- А як щодо громадян?
- Громадянам з підозрою на коронавірус оплатять лікарняні. Розмір соцвиплат залежить від страхового стажу та середньої зарплати працівника. Фінансова допомога виплачується від шостого дня тимчасової втрати працездатності і до повного видужання. Якщо у працівника захворіла дитина віком до 14 років, Фонд соціального страхування України компенсує заробіток батьків, який вони втратили під час лікування. Також уряд доплачуватиме по 1000 грн всім, у кого розмір пенсії менше 5000 грн.
- Що у такі непевні часи скажете жителям області?
- Як радять лікарі, найкращий спосіб вберегти себе від коронавірусу – залишитися вдома і без потреби не виходити на вулицю. У разі появи симптомів вірусної інфекції, повідомити сімейного лікаря. Він вирішить, потрібна ізоляція чи госпіталізація. Але якщо у вас температура вище 38 і важко дихати - одразу викликайте швидку. Якщо коронавірус підтвердиться, лікарі знають чіткий алгоритм дій. Крім того, дотримуйтесь елементарних правил особистої гігієни. Частіше мийте руки, дезінфікуйте приміщення і робочі місця.
Не забувайте і про людей похилого віку. Вони найбільш вразливі до інфікування COVID-19. Подбайте про них.
Не панікуйте, будьте свідомими і, звісно, не хворійте!

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити