Минулої суботи у приміщенні Здолбунівської музичної школи відбулось надзвичайно світле за своєю атмосферою дійство. Там линули колядки двома мовами - польською й українською. Співали їх дорослі і малі, гурти і солісти, артисти і глядачі. Колядували на сцені й просто у залі. Під гітару, рояль, баян і без музичного супроводу.
Також присутні мали змогу переглянути Вертеп і, вкотре звернувшись до історії народження Спасителя, відчути надію, подаровану Ним всьому людству, та щиру радість величного різдвяного свята. Сприяли цьому і гарні декорації, і натхненне виконання ролей учасниками у відповідних вертепному дійству костюмах.


Організувало захід Товариство польської культури Здолбунівщини, яке очолює Софія Михалевич. Підготовкою займались члени цього Товариства, учні суботньо-недільної школи з вивчення польської мови, що при ньому діє, парафіяни місцевого костелу Святих Петра і Павла. Про музичний супровід подбали Валерій Стельмащук та Олена Сачева. Багато зусиль доклала, щоб свято вийшло таким, як його побачили глядачі, учителька вже згаданої школи з вивчення польської мови Марія Мусял. Вона ж звернулася до гостей заходу з вітальним словом.


- Усі ми любимо різдвяні свята, любимо колядувати. Колядки - частина традицій. І польських, і українських. І добре, що так є. Відповідно до польських звичаїв, колядки можна співати до другого лютого. Сьогодні на календарі саме ця дата - друге лютого. Тож щиро тішуся можливості гарно завершити різдвяні свята, тут зібравшись, і разом поспівати колядки польською й українською, - зазначила пані Марія.

IMG 20200202 111905


Святкова програма промайнула на одному диханні. Глядачі оплесками дякували за виступи учасникам Вертепу, маленькому колядничку Яну Вєрановському, гурту «Колєнднічкі», який того дня дебютував, та іншим виконавцям. Наприкінці концерту українську колядку заспівали разом усі, хто був у залі. Люди бажали один одному щастя, добра, віри у краще. Затим відбулась фотосесія, а організатори свята запросили й артистів, і глядачів на почастунок.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.
На фото: фрагменти заходу.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити