Після похмурої сірої осені, більшість дорослих та дітлахів чекають на зиму. Адже це прекрасна пора щоб побавитися у сніжки, зліпити сніговика, покататися на санчатах чи лижах, помилуватися засніженою природою. А ще взимку усі з нетерпінням очікують новорічно-різдвяних свят... Цьогорічна зима поки напрочуд тепла й без­сніжна, але ж свята і подарунки мають бути «за планом».

І першим довгоочікуваним, особливо дітьми, святом зимової пори є день святого Миколая. Заздалегідь хлопчики й дівчатка пишуть для Миколая-Чудотворця листи зі своїми побажаннями і залишають ці послання на підвіконні чи кидають у поштову скриньку. І, звичайно, святий Миколай намагається виконати бажання дітлахів. Та іноді маленькі неслухи замість подарунків під подушки отримують різочки. Такі різочки є своєрідним попередженням, що час задуматися про свою поведінку і виправитися.


У ніч на 19 грудня в кожну домівку, де є малеча, приходить Миколай і приносить подарунки. Є ще добра традиція – саме у день святого Миколая допомагати хворим, опікуватися сиротами, знедоленими дітьми, радувати їх подарунками.
Таку акцію добра оголосили нещодавно у КУ «Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр» Здолбунівської районної ради. На фейсбук-сторінці інклюзивного центру з’явилося повідомлення про «поштову скриньку» з листами до святого Миколая. Водночас шукали Святому помічників, які могли б виконати бажання діток.
– У мене були думки, як організувати свято для діток, як їх привітати, щоб було цікаво. Звичайно можна було попросити у підприємців, щоб долучилися, допомогли з солодощами й іграшками. Але у нас ситуація особлива, бо не всім діткам можна солодощі, та й іграшки теж дуже індивідуальні. Комусь потрібні музичні іграшки, бо реагує лише на звуки, комусь не можна солодощів або фруктів, - пояснює директорка Здолбунівського інклюзивно-ресурсного цент­ру Наталія Устянчук.
Тому дітям, які відвідують ЗІРЦ, запропонували написати листи до Святого. Частина дітей це зробила самостійно, а частину листів написали батьки або ж педагоги інклюзивного центру.
– Ми радилися з батьками, щоб визначитися, який подарунок стане найкориснішим, і коли усе було готово, то виклали фото листів у мережу «Фейсбук». Та не очікували, що в перший же вечір стільки людей відгукнеться, аби виконати бажання дітей. Згодом мені почали телефонувати, писати з пропозиціями допомогти. Наші люди вразили, вони неймовірні! Всі дуже відповідально підійшли до вибору подарунків. Тому ми з колективом вирішили, що можемо принести радість ще багатьом дітям, - ділиться Наталія Усянчук.
Після такої активності наших земляків, керівники громадських організацій «Батьків дітей з інвалідністю «Джерело життя» і «Особливі дітки Здолбунівщини» подали списки дітей, яких також долучили до акції.
– Частину листів ми не публікували, адже для деяких діток нагальнішою необхідністю є засоби гігієни, спеціальне харчування. До збору таких подарунків долучилися підприємці – купували ці речі одразу для 10-15 дітлахів, - розповідає керівниця інклюзивного центру.
Тож за два тижні зібрали подарунки для 135 дітей, яких 19 грудня потішив Святий Миколай. Він приїхав до інклюзивного центру і не лише вручив кожній дитині подарунок, а ще й порадував можливістю поспілкуватися з ним. Діткам, яким не вдалося того дня приїхати до інклюзивно-ресурсного цент­ру, подарунки передали.
Добра справа принесла задоволення не лише діткам, а й дорослим, які її втілювали у життя.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото Наталії УСТЯНЧУК.


 

Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр розпочав свою діяльність у березні цього року. Відвідують його і отримують корекційно-розвиткові заняття 65 дітей. Для них створюють індивідуальний графік. У центрі наявне майже все необхідне для занять обладнання, щоправда є кадрова проблема. Нині в ЗІРЦ працюють логопед, психолог, реабілітолог, сурдолог, дефектолог, які обстежують дітей. Після обстеження фахівці складають висновок, які саме заняття потрібні тій чи іншій дитині. Рекомендують програму, за якою вона має навчатися. Якщо це інклюзія, то визначають, чи потрібен асистент учителя, але заклад, де навчатиметься дитина, обирають батьки. Це може бути спецзаклад, інклюзія або ж індивідуальна форма навчання, де діти отримують усі необхідні корекційні послуги.
Фахівці установи здійснюють супровід і діток, які не відвідують центр. Нині на такому супроводі перебувають 230 осіб. Крім того, у ЗІРЦ корегують асистентів учителів, у разі потреби надають необхідні рекомендації. Також працівники центру спілкуються з батьками. У разі потреби проводять виїзні обстеження, адже не у всіх батьків є можливість дістатися до центру з хворими дітками.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити