У Здолбунівській центральній районній бібліотеці.

Міжнародна спільнота щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводить акцію «16 днів проти насильства». Державні й громадські організації понад 100 країн світу активізують свої зусилля заради однієї мети: розповісти про форми насильства, створити соціальний простір, вільний від нього. Проводять кампанію, аби посилити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерного насильства.


Насильство дуже поширене у буденному житті. Воно стало настільки звичним, що люди часто й не помічають його проявів, вважаючи їх нормою. Проте, останнім часом загострилась така соціальна проблема, як жорстоке ставлення до дітей з боку дорослих. Пияцтво, наркоманія, аморальна поведінка батьків, небажання працювати і нести відповідальність за дітей – все це породжує сімейне неблагополуччя, яке є реальною загрозою для життя та здоров’я дітей у власному домі. Прояви насильства та жорстокого поводження не лише руйнують відносини в родинах, стають причиною фізичних та глибоких психологічних травм, а є однією з перед­умов руйнації правових, моральних та духовних засад суспільства.
Україна приєдналася до цієї акції у 2001 році. Відтоді щороку працівники соціальної сфери проводять різні заходи запобігання насильству. У цент­рах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді одним з важливих напрямків є робота з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, у тому числі з проблематикою насильства.
Лише цьогоріч до Здолбунівського РЦ СССДМ надійшло 149 повідомлень щодо фактів вчинення домашнього насильства, 25 з них є повторними, у семи сім’ях жертвами насильства стали діти. Соціальні послуги спеціалісти районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надали 440 особам.
Важливо пам’ятати, що кожна людина має право на захист свого життя, честі та гідності. Тому у разі потреби допомогу спеціалістів районного цент­ру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді можна отримати за адресою: м. Здолбунів, вул. Грушевського, 14, тел.: 2-51-02, (380)68-48-56-165.
Окрім того, цей тиждень в Україні вважають тижнем права. Тож у книгозбірнях району з понеділка діяли книжкові виставки, на яких представили правознавчі видання з фондів бібліотек. Завдяки таким книгам, іншим матеріалам читачі можуть покращити свої знання у правовій сфері. Організували й зустрічі з школярами і студентами, на яких працівники бібліотек, юристи розповіли про відповідальність та обов’язки, які громадяни мають згідно з чинним законодавством України. А також у Здолбунівській РБДЮ провели інтелектуальну гру «Правовий батл».
З відкритих джерел.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити