Учасниці флешмобу з ДНЗ «Грайлик».

Ініціативна група у складі депутаток, громадських діячок, актрис театру і кіно, викладачок та інших жінок виступила з ідеєю започаткувати й щорічно відзначати День української хустки. Уперше його відсвяткували сьомого грудня.

Саме хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди. Дівчата і жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки - темні, вдови - чорні. Хустку використовували й у різних обрядах. А нині вміння її красиво носити й зав’язувати – справжнє мистецтво.


Тож, аби популяризувати хустку та відновити українські традиції, ініціаторки закликали до флешмобу «Зроби фото з хусткою». За його умовами, публікувати свої світлини з хештегом #Українськахустка в соціальних мережах потрібно було до сьомого грудня. До естафети приєднались працівниці державних та комунальних підприємств, викладачки, студентки й школярки, усі ті, хто береже й шанує традиційний український жіночий одяг.
За масштабністю на Рівненщині акція потрапила до Книги рекордів України як челендж, який зібрав найбільшу кількість убраних в українські хустки жінок. Не лишилися осторонь флешмобу й на Здолбунівщині. У соціальних мережах протягом тижня з’явилася безліч яскравих світлин з хустками. Окрім того, знавці української культури і традицій проводили майстер-класи із зав’язування хусток різними способами.
Фото з соцмережі «Фейсбук».

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити