Хороші справи завжди починаються з цікавих ідей та втілення вдалих проєктів. До прикладу, свого часу Здолбунівська центральна районна бібліотека виграла проєкт від благодійної програми «Бібліоміст» і завдяки цьому значно розширила спектр своїх послуг та коло відвідувачів. Отримане тоді в межах програми комп’ютерне обладнання немало посприяло перетворенню книгозбірні на комфортний, технічно оснащений інформаційно-пізнавальний центр, який має безліч ресурсів для навчання, розвитку, повсякденних справ та дозвілля: інтернет, книги, музику, відео, цікаві події. Згаданий вище проєкт - не єдина з позитивних ініціатив, реалізованих у книгозбірні для поліпшення обслуговування читачів, тож нині Здолбунівська ЦРБ має чим зацікавити відвідувачів різних вікових категорій.


Важливим напрямком діяльності книгозбірні є робота з дітьми, в тому числі й з педагогічно занедбаними, з соціально проблемних сімей, а також тими, чиї батьки змушені багато працювати. «Цінуємо кожного та запрошуємо до участі в наших проєктах усіх діток», - зазначають бібліотекарі. А щоб діти мали змогу спілкуватися через навчання та навчатися спілкуючись, з користю проводити у бібліотеці своє дозвілля, там навесні цього року організували арт-клуб «Добра Казка».
Ініціатором створення, натхненником, а радше доброю феєю цього об’єднання, стала Іванна Голуб - юрист, психолог, поетеса, письменниця, громадська активістка, мама п’яти чудових діток. Іванна є авторкою поетичних збірок «Я вишиваю власними сльозами», «Виш­невий біль» і книги-поеми «Чесний Хрест» для дорослих читачів, а також яскравих книг для дітей - «П’ять сонячних казок», «Матусині віршики», «Малята-віршенята». Як літераторка Іванна Голуб удостоєна низки відзнак різного рівня. У клубі «Добра Казка» жінка працює на громадських засадах. Опікується діяльністю цього об’єднання також завідуюча відділом обслуговування Здолбунівської центральної районної бібліотеки Галина Гаврилюк.
- Робота клубу «Добра Казка» є системною, організована відповідно до розробленого на перспективу плану. Тематичні засідання відбуваються щочетверга. А двічі на місяць Іванна Голуб проводить надзвичайно цікаві авторські заняття з використанням арт-терапевтичних методик. Діти із задоволенням малюють спеціальними «чарівними» олівцями, ліплять, читають та самі складають казки, граються. За допомогою казок, дитячої літератури вони вчаться народної мудрості, поглиблюють знання про довколишній світ, - розповідає пані Галина.
За допомогою книг та арт-методик з різних тем діти розвивають фантазію, пізнавальний інтерес, логічне мислення, творчі здібності.
- Діти, які відвідують клуб, стали врівноваженими, дружніми, толерантними. Почали цікавитись літературою, мистецтвом, соціальними питаннями, - зазначає бібліотекарка.
Вдалося організаторам «Доброї Казки» виконати й іще одне надважливе завдання: заняття настільки цікаві та пізнавальні, що діти покидають гаджети й ПК і упродовж засідань клубу про них навіть не згадують!
- Ми докладаємо всіх зусиль, щоб діти усвідомили шкоду від надмірного «спілкування» з гаджетами та ПК, стараємося розкрити їм чарівний світ книги. Допомагаємо зрозуміти, що читання збагачує інтелектуально й емоційно, дарує моральне задоволення. Доносимо важливість знань у сучасному світі, - каже Іванна Голуб. - Відзначу, що клуб згуртовує дітей. Крім того, на заняттях вони вчаться самостійно вирішувати свої проблеми і не соромитися звертатися по допомогу до інших.
У клубі «Добра Казка» юних відвідувачів вчать відшуковувати книжки, які тим до вподоби, надають можливість їх гортати, читати, аналізувати та обговорювати з дорослими. Організатори клубу «Добра Казка» через змістовні й цікаві позашкільні заходи допомагають родинам та школі у вихованні ерудованих, добрих, відкритих світу дітей, гідних юних громадян нашої держави.
Олена СНІЖНА.
На фото: учасники клубу «Добра Казка».
Фото Галини ГАВРИЛЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити