Минулої неділі, 17 листопада, у Здолбунові, в районному будинку культури, відбулись урочистості з нагоди
101-ої річниці відновлення незалежності Польщі. Захід організувало Товариство польської культури Здолбунівщини, яке очолює Софія Михалевич.

Щоб разом відзначити День незалежності Польщі, у залі зібралися представники місцевої польської громади, учасники ГО «Життєлюб», слухачі Університету третього віку, що діє на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), ГО «Батьків дітей з інвалідністю «Джерело життя», Здолбунівської центральної районної бібліотеки, інші небайдужі краяни.

345345345


На запрошення організаторів завітали на святкування почесні гості - консул Генерального консульства Респуб­ліки Польща у Луцьку Пьотр Матусяк, секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула, представники Товариства польської культури ім. Владислава Станіслава Реймонта на Рівненщині, Українсько-польського союзу ім. Томаша Падури м. Рівне, Шепетівського осередку Спілки поляків України, товариств польської культури землі Острожчини, міст Дубно, Костопіль.


За традицією, урочистості розпочали з виконання державних гімнів України та Польщі. Затим з вітальними промовами виступили Пьотр Матусяк, Валентина Капітула, Софія Михалевич. Кожен з них наголошував, що Незалежність є однією з найвищих цінностей для Польщі й України, адже обидві держави здобули її у важкій борні. Промовці бажали Польщі подальшого розвитку й процвітання, а присутнім у залі - всіляких гараздів, щастя, рясних успіхів. «Нині наші країни – добрі сусіди. Польща для України є прикладом вдалого втілення прогресивних реформ у різних сферах життя», - зазначила Валентина Капітула. Консул Пьотр Матусяк закликав поляків та українців з польським корінням не забувати рідну мову і національні звичаї, «завжди мати час для Польщі».
Танцем полонез розпочали мистецьку частину святкової програми, яку вела Марина Мазурок, учні суботньо-недільної школи з вивчення польської мови, що вже кілька років працює при Товаристві польської культури Здолбунівщини. Також вихованці цієї школи представили глядачам композицію з польських історично-патріотичних пісень та віршів про боротьбу Польщі за незалежність. Виступи ці вони підготували під керівництвом своєї вчительки Марі’ї Мусял. Акомпанував учням Валерій Стельмащук.
Розчулили усіх номери у виконанні гурту «Асорті» - польський танець та гра на дзвіночках. Учасникам колективу, діткам з інвалідністю, чиї батьки об’єдналися в громадській організації «Джерело життя», глядачі дякували гучними оплесками. Не менш приємним дарунком для маленьких артистів стали солодощі від Товариства польської культури Здолбунівщини, а для керівників гурту «Асорті», ГО «Батьків дітей з інвалідністю «Джерело життя» - вручені їм на сцені Подяки. Щире «спасибі» під час свята не раз пролунало й на адресу Товариства польської культури Здолбунівщини.
Концерт продовжили гості з польських товариств: Софія Полозун з Шепетівки, гурт «Веселий вечір» з Рівного, Марія Божко, Віктор Саюк, Ян Кондрась і Мар’яна Богач з міста Дубно. Їхнє мистецтво додало присутнім гарного настрою і стало можливістю глибше пізнати культуру сусідньої країни.
По завершенню урочистостей усіх присутніх запросили на почастунок стравами польської національної кухні. Крім того, усі охочі мали змогу зазнімкуватись цікавих фотозонах в польському стилі, які оформили працівники Здолбунівського РБК, у невимушеній атмосфері поспілкуватись польською та українською мовами.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: фрагменти святкового заходу.
Фото надала
Софія МИХАЛЕВИЧ.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити