впевнені призовники з нашого району

У понеділок, сьомого жовтня, на подвір’ї Здолбунівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки урочисто проводжали в армію юнаків. Проводжали з молитвою, батьківським благословенням, мудрими і зворушливими напутніми словами.

У складі цієї, першої, команди «осінніх» призовників зі Здолбунівщини шістнадцять хлопців. Вони з різних населених пунктів району - зі Здовбиці, Богдашева, Глинська, Івачкова, Миротина й ін. Мають різні вподобання, різняться за освітою. Так, Богдан Петрук закінчив РЕГІК за спеціальністю «обслуговування коп’ютерних систем», Роман Фабріков здобув спеціальність слюсаря з ремонту автомобілів у Квасилівському професійному ліцеї, Олексій Прокопчук - бармена-офіціанта в одному з рівненських училищ, Володя Гук, за його словами, «закінчив «вишку» в Херсоні», а хтось ще й не визначився з вибором фаху. Але під час спілкування з цими юнаками, пересвідчуєшся: у тому, що захищати Батьківщину - це почесний обов’язок, вони переконані одностайно. Єдині і в тому, що служити йдуть охоче, за покликом серця.


- Сподіваюсь, що проходитиму строкову у Державній прикордонній службі, захищатиму територіальну цілісність України. Іду служити охоче, бо прагну випробувати свої сили. Від призову не ховався, служити це не страшно, - каже Юрій Свіца зі Здовбиці.
Підтримує його і Михайло Печенюк з Богдашева: «Я теж іду служити з великим бажанням. А в які війська - то, як складеться. Ще не знаю».
- Прагну служити в десантно-штурмових військах. Я готовий служити, захищати свою країну, - підхоплює думку Богдан Петрук.
В очікуванні на шикування юнаки спілкуються з рідними. Когось проводжає тільки мама, когось уся сім’я, кохана дівчина. Хвилюються всі, але напевно найбільше матусі майбутніх військовослужбовців. Дехто з жінок від розчулення навіть тихцем стирає непрохану сльозу. Серед них і пані Ірина, мама Романа Фабрікова з Глинська.


- Коли прийшла повістка, іншої думки, як іти служити, в нашого Романа не було. Звісно, що тривожусь, він же у мене один. Але вірю, що все буде добре. Дочекалась чоловіка з АТО, тепер чекатиму сина зі строкової служби, - каже вона.
А тим часом лунає команда: «Шикуйсь!», і призовники гуртуються в шеренгу. До юнаків звернувся військовий комісар Здолбунівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Павло Плачінта:
- Кожному з вас бажаю служити гідно, сумлінно здобувати армійські знання і навички, поважати один одного, своїх командирів, виконувати чітко усі накази. Служіть так, щоб прославляти рідний край.
Затим надали слово отцю Тарасу, настоятелю храму ПЦУ в селі Богдашів, військовому капелану. Він звершив молитву, благословив майбутніх захисників України та звернувся до них з проповіддю:
- За кілька днів, браття, ви одягнете форму. Форму, яку сьогодні носять старші побратими, які боронять на Сході цілісніть і незалежність нашої держави. Які не жалкуючи най­­орогоціннішого, що є в людини, роблять усе для того, щоб над нами було мирне небо і не двигтіла земля під нашими ногами. Я хотів би, щоб ви своєю службою, мирною службою, довели, що гідні стати їхніми побратимами. І що гідні мати на плечах таку ж форму, як мали захисники Донецького аеропорту, Савур-могили, інших місць, де наші Збройні Сили здобули славні перемоги і довели, що наша армія є однією з кращих у цілому світі, а українські воїни - вірними і відданими, гідними називатися синами своєї землі. Я бажаю вам повернутися до рідних домівок змужнілими. Щоби ті уроки, ті навчання, які пройдете під час служби в армії, згодилися вам у житті. Щоб ви були справжніми чоловіками, якими пишалися б не тільки ваші командири, а й ваші рідні та друзі. Хай береже вас Господь, а Матінка Небесна покриє вас своїм небесним омофором. І хай у ваших серцях завжди буде любов до нашої рідної України. Хай Бог благословить вас. Слава Україні!
Згодом призовники у піднесеному настрої рушили на обласний збірний пункт, а звідтам - до військових частин для проходження строкової служби, виконання почесного громадянського обов’язку із захисту Батьківщини.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити