У п’ятницю, 27 вересня, до Все­світнього дня туризму у приміщенні відділу культури і туризму Здолбунівської РДА відбулася презентація інформаційно-туристичного центру (ІТЦ). Керівниця відділу Елеонора Стеценко розповіла присутнім про роботу новоствореного центру, основна мета якого - інформувати зацікавлених осіб про визначні та цікаві місця на Здолбунівщині, історичні пам’ятки, готелі й приватні садиби, заклади харчування і транспорт, яким можна доїхати до цих місць. А також допомогти усім ланкам, які прагнуть розвинути туризм на Здолбунівщині, скооперуватися і працювати спільно.

Після короткої презентації інформаційно-туристичного центру, гості заходу перемістилися у районну бібліотеку для дітей та юнацтва. Поспілкуватися про розвиток туризму у нашому краї завітало чимало запрошених гостей, серед них голова Здолбунівської райради Олег Дацюк, в. о. Здолбунівської РДА Леонід Власюк, начальник відділу наукової, еколого-
освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Національного природного парку «Дермансько-Острозький» Оксана Головко, менеджер з розвитку сімейних молочних ферм ТзОВ «УкрМілкІнвест» Наталія Немеришина, радник проєкту сімейних молочних ферм Олександр Лісовський, народні умілиці, чимало місцевих жителів та активісти з Кунина. Останні, до речі, намагаються розвинути туристичну сферу у своєму селі власними силами. Спікером заходу став головний спеціаліст відділу культури і туризму Здолбунівської РДА Олексій Козачок.
За «круглим столом» обговорили переваги, складнощі, актуальність та перспективи туризму як складової розвитку місцевих громад. Загалом розглядали доцільність створення туристичного порталу, просування туристичного бренду, орієнтування на іноземних туристів.


Олексій Козачок розповів присутнім про можливі напрямки розвитку туризму на Здолбунівщині. «Зважаючи на відсутність шкідливого виробництва, у нас може запрацювати зелений туризм, але його немає через недостатність послуг, які необхідно надавати. Також перспективний, але відсутній, промисловий туризм. Маємо кар’єр, де любителі байків та велосипедів можуть прекрасно проводити час, при цьому насолоджуватися промисловістю. Також великою проблемою є погано розвинена інфраструктура», - пояснив Олексій.
Проте він зауважив, що у Здолбунівському районі потроху почали розвиватися орнітологія і рибальство. Краще розвинений історичний напрямок - це меморіальний комплекс Гурбенської битви, Дерманський Свято-Троїцький жіночий монастир. Але й історична спадщина не розкрита повністю, адже є на Здолбунівщині багато сакральних споруд, музеїв, городищ, які туристів поки не приваблюють.
Обговорили присутні вже наявний подієвий туризм та можливі варіанти його подальшого розвитку. Елеонора Стеценко розповіла, що нині ми маємо небагато туристичних принад, на які приїжджають подивитися люди. «Перший реальний туристичний «продукт», який у нас запрацював - це «Буща Папороть». Ми прагнемо, щоб він і надалі працював як дієвий туристичний інструмент, зацікавлював побільше людей і ставав масштабнішим, тому ми хотіли б зацікавити бізнес, підприємства, аби вони зі свого боку також розвивали туристичну сферу. Ми бачимо перспективи туризму, але він почне просуватися вперед тоді, коли всі разом запрацюють», - зазначила Елеонора Анатоліївна.
Спілкувалися на заході й про туристичні бренди, логотипи, які можуть представляти нашу Здолбунівщину. Проводили порівняння з іншими країнами й звернули увагу на те, що потрібно працювати не лише на внутрішній, а й на зовнішній туризм. Адже раніше на наших територіях жило чимало чехів і поляків, які нині потенційно можуть стати нашими туристами.
Щодо розвитку туристичної галузі висловився й голова районної ради Олег Дацюк. «У нас є поки лише два проєкти, про які знають за межами району – це «Буща Папороть» і Гурби. Тому треба рухатися вперед і зацікавлювати підприємців до співпраці. Ми з боку влади готові у міру фінансових можливостей підтримувати розвиток туризму», - заявив голова райради.
Висловилася про розвиток туризму й Оксана Головко, вона розповіла гостям заходу про туристичний потенціал Дермансько-Острозького національного природного парку. Адже там, окрім різноманіття флори та фауни, є цікаві маршрути: орнітологічна екскурсія бьордвочінг, що означає «спостереження за птахами», екологічна стежка «Від Волині до Поділля», велосипедний шлях «Велика пригода».
У підсумку організатори і гості заходу дійшли висновку, що розвивати туризм є всі шанси і перспективи, але для цього потрібно об’єднати бізнес, владу і громаду, а також створювати цікаві та якісні туристичні «продукти». Презентований же ІТЦ створили для ознайомлення громадськості з туристичними принадами нашого краю. Відтепер усі охочі можуть звертатися у відділ культури і туризму з ідеями, як розвинути туристичну галузь, що нового можна створити задля комфорту і збільшення потоку туристів.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити