Сімнадцятого вересня, набув чинності наказ Мінрегіону від 26.07.2019 № 169, яким затверджено Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води. Проте право відключити свою квартиру та облаштувати систему індивідуального теплопостачання мають лише власники квартир, які розміщені у тих багатоквартирних будинках, де не менше половини квартир і нежитлових приміщень (тобто 50 % і більше) уже від’єднані від цент­ралізованої мережі.

До початку опалювального сезону лишилося небагато часу, а порядок відключення від системи централізованого опалення має певні етапи. Як правильно написати заяву і куди потім звертатися, щоб встановити у своєму помешканні автономне опалення, розповів заступник Здолбунівського міського голови Володимир Кондратюк.


­ Насамперед власник (співвласник) квартири подає у Здолбунівську міську раду заяву про відключення централізованого опалення, складену в довільній формі, де зазначає причини відключення. Після того, як накопичується певна кількість заяв, у міській раді збирається комісія для їх розгляду. Зазвичай це відбувається раз на місяць, ­ зазначив Володимир Кондратюк.
Після написання заяви, власнику квартири необхідно звернутися по технічні умови у відповідну службу. Тобто, якщо власник квартири хоче у помешканні встановити газове опалення, то по відповідні тех­умови він має звернутися у Здолбунівське відділення АТ «Рівнегаз», якщо ж електричне опалення, то у Здолбунівський РЕМ. А також у КП «Здолбунівкомун­енергія», інженерний працівник якого має оглянути відповідну квартиру і на підставі цього видати проєкт щодо відключення системи централізованого опалення.
­ Уже коли власник квартири має технічні умови на відключення та на конкретний вид опалення, який облаштовуватиме, йому потрібно знайти проєктну організацію, яка розробить проєктно­кошторисну документацію й погодить ці документи з усіма відповідними службами, які задіяні в цьому процесі. Затим можна здійснювати монтаж системи автономного опалення. Після усіх монтажних робіт представники КП «Здолбунівкомуненергія», організації, яка виготовляла проєктно­кошторисну документацію і здійснювала монтажні роботи, та власник квартири підписують між собою акт прийому­передачі. Але фірма, яка виконувала монтажні роботи, обов’язково повинна мати ліцензію на ось цей свій вид діяльності. Якщо не буде тристороннього акта прийому­передачі, то ввести в експлуатацію пристрої для автономного опалення житла буде неможливо, ­ зауважив Володимир Віталійович.
Після підписання акта уповноважені працівники КП «Здолбунівкомуненергія» повідомляють власника квартири про перегляд умов або розірвання договору про надання відповідної комунальної послуги. Нарахування ж КП «Здолбунівкомуненергія» здійснюватимуться до того часу, поки автономне опалення не буде введене в експлуатацію.
Зауважте, що відключення від централізованої системи теплопостачання здійснюється тільки у між­опалювальний період, але не пізніше першого жовтня. Тобто цьогоріч охочі встановити автономне опалення не зможуть цього зробити через короткий термін, який залишився до цієї дати. Наразі можна виготовити всю необхідну документацію і придбати потрібний інвентар. А будівельно­монтажні роботи розпочати у між­опалювальний сезон ­ так, як це передбачено законодавчими нормами.
Власники житла у тих багатоквартирних будинках, де на сьогодні автономним опаленням користується менше, ніж 50 % квартир, не можуть отримати дозвіл на перехід на індивідуальне опалення. До слова, новий тариф на опалення для мешканців багатоквартирних будинків поки що у Здолбунові не затверджено, відповідне рішення у міській раді зможуть ухвалити лише після встановлення ціни на газ на державному рівні.
Перелік адрес будинків, які можуть перейти на автономне опалення дивіться за посиланням у вкладенні http://www.zdolbyniv.rv.ua/index.php/oholoshennia/7918-oholoshennia-5


Фото ілюстративне, з мережі «Інтернет».

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити