Нині маємо особливу дату – вперше офіційно, на рівні держави, відзначаємо День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Відповідний указ за № 621/2019 підписав 23 серпня Президент України на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві. Сьогодні у містах і селах України, зокрема й на Рівненщині, відбуваються заходи до Дня пам’яті захисників України. У Здолбунові загиблих за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави громадськість та представники влади вшанували Хвилиною мовчання та покладанням квітів до стели на площі Гкерої Майдану.


Для Здолбунівщини цей день позначений сумною річницею. Двадцять дев’ятого серпня 2014-го го під час виходу з Іловайського котла так званим “зеленим коридором” загинув наш мужній земляк Павло Іванович Петренко (Бані) - старший солдат резерву, старший стрілець-кулемтник, боєць другого батальйону спеціального призначення «Донбас». Павло разом з товаришами вирішили скористатись, рухалась в автоколоні батальйону “Донбас” з с. Многопілля до с. Красносільське. На околиці останнього натрапила на позицію танка Т-72 зі складу 6-ї окремої танкової бригади ЗС РФ, отримала пряме попадання. Павло стріляв з кулемета «Джесіка». Але сам дістав кулі в область серця, ногу. Герой загинув разом з бойовими побратимами. Останки воїна двічі ідентифіковували за експертизою ДНК. Поховали у Здолбунові 4 квітня 2015 року, допоховали 2 серпня 2018-го.
Меморіальну дошку на честь мужнього захисника України Павла Петренка встановили на будівлі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, де він навчався.
Павло Петренко указом Президента України від 14 серпня 2014 року нагороджений медаллю «За військову службу Україні», а також Указом від 28 червня 2015 року - орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). На заходах з нагоди Дня незалежності України 24 серпня 2019 року відзнаку Президента України «За участь в антитерористчній операції», якою Павла Петренка нагороджено посмертно, вручили мамі героя.


Іловайськ. Донецький аеропорт, де не витримував уже бетон, а захисники України тримались. Дебальцеве. Мар’їнка. Первомайськ. Широкіне. Новотошківське. Горлівка… Війна… Вона триває. За соборну і незалежну Україну і зараз ведуть боротьбу наші воїни, тисячі бійців пожертвували за рідну землю своїми життями. Пам’ятаймо…

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити