У Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї цієї середи, 24 липня, У Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї цієї середи, 24 липня, відкрили персональну виставку місцевого талановитого фотомитця

На урочистість з цієї нагоди завітали друзі Валерія Кошелева, працівники культури, представники ЗМІ, шанувальники фотомистецтва. Зустріч вийшла щирою і промайнула в надзвичайно теп­лій атмосфері.
Цікавою була розповідь директора ЗРІКМ Олега Тищенка. Він не тільки нагадав усім факти з біографії фотографа, а й представив чи не кожну з робіт у виставковій експозиції. Її, до слова, доречно доповнювали зразки колишньої фототехніки, розміщені у тій же музейній залі.


За словами Олега Тищенка, ідея організувати виставку робіт Валерія Кошелева зародилась давно, а втілювати її почали кілька місяців тому. Відбирали фото, графіку, акварелі, аби розкрити, наскільки різнобічні таланти цього нашого земляка.
Валерій Іванович Кошелев народився у Здолбунові 20 липня 1950 року - у пору, «коли достигають абрикоси», як каже про себе він сам. Батько його працював у фінансовій сфері, свого часу пройшов німецький і радянський концтабори, а мама багато років була акушеркою пологового будинку у Здолбунові.


Займатися фотосправою, яку не полишає й досі, Валерій Кошелев почав ще хлопчаком, зацікавив його цим Юрій Опанасюк.
Валерію не виповнилось і 17, коли став учнем слюсаря на місцевому авторемзаводі. На цьому ж підприємстві працював після служби в армії. А в 1971-му став «роз’їзним фотографом» побуткомбінату. Згодом працював будівельником, робітником пилорами. У жовтні 1973 року влаштувався в редакцію нашої газети (в той період вона мала назву «Шлях Ілліча») фотокореспондентом. Невдовзі разом з дружиною, яку направили на роботу на судноремонтний завод, виїхав у м. Кілія на Одещині. У 1976-му Валерій Іванович повернувся в «районку» фотокором. Фотосправі постійно приділяв увагу й поза основною роботою – знімав друзів, знайомих, місто, масові заходи й ін. Брав участь у туристичних походах. У 1980 році перейшов працювати на ремзавод, а потому - у Фірму побутових послуг «учнем фотографа», фотографом. До виходу на пенсію змінив ще не одну роботу. Є серед наших краян і ті, хто вдячний Валерію Івановичу за навчання фотосправі.


У Здолбунові фотографа Валерія Кошелева товариші знають ще під прізвиськом Кот, а за пристрасть до малювання аквареллю, яку теж має змалку, знайомі іноді називають його Акварелій. Численні роботи майстра колоритні й влучні, просто талановиті.


- Для мене усі ці фотографії - характер Здолбунова періоду мого дитинства, - зазначив на відкритті виставки Олег Тищенко.
А й справді: на світлинах період 1970-1980-х, є 1990-ті, на них багатьом знайомі обличчя, ще - вулиці, об’єкти, куточки Здолбунова. Холостяцький, Свято-Катеринівська церква, костел, вул. Пушкіна, модні колись мотоцикли, РМЗ, легендарний «Утюг», компанії друзяк, «патлаті» зачіски… Одне слово - атмосфера рідного міста часу дитинства й мого покоління.
Олена СНІЖНА.
На фото: під час відкриття виставки, роботи
В. КОШЕЛЕВА.
Фото Миколи ПОГОНСЬКОГО.

 

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити