розповіли фахівці «Містечка децентралізації»

«Містечко децентралізації» від Всеукраїнської інформаційної кампанії «Я-Громада», яка триває у селах, селищах та містечках України, першого червня завітало до Мізоча. Метою проекту є підвищення рівня обізнаності жителів певного регіону щодо позитивних змін та результатів реформи децентралізації. Саме задля цього учасники інформаційної кампанії приїхали до мізочан та жителів прилеглих до Мізоча сіл.

Відбувся захід на площі біля селищного Будинку школярів та молоді, де розташували різні тематичні намети. А знайомство з «Містечком децентралізації» відбулося у вигляді інтерактивного квесту, спортивних і творчих завдань. На кожній локації фахівці надавали консультації з того чи іншого питання, яке цікавило місцевих жителів.
Розпочалася програма з «Інфопункту». Це – місце, де усі охочі отримали буклети з інформацією та картою «Містечка децентралізації». Згодом кожен учасник переходив до наступного пункту.
Важливою локацією стала «Школа і профосвіта». Спеціалісти з децентралізації розповіли про НУШ і роз’яснили її головні завдання. А такими є: не просто здобуття знань, а вміння аналізувати отриману інформацію і спрямовувати її у правильне русло; нова якість освіти та нові підходи у поданні інформації; автономне фінансування школи, пошук інвесторів, які готові вкладати у неї кошти. Також фахівці розвіяли міфи про закриття шкіл в ОТГ і наголосили, що село вимирає не тоді, коли в ньому закривається школа, а коли там відсутні робочі місця й інвестиції у його розвиток.


Не менш важливим був намет під назвою «Амбулаторія». Експерт «Містечка децентралізації» пояснив, що медицина на селі розвивається краще, бо створення об’єднаної територіальної громади сприяє поліпшенню надання медичних послуг. Це відбувається завдяки лікарям та команді медичного персоналу, які самостійно вирішують, що їм більше потрібно - нове обладнання чи ремонт приміщення медзакладу. Спеціалісти, опираючись на досвід уже створених ОТГ, запевнили, що об’єднання громади забезпечує широкі можливості для якісного розвитку і надання медпослуг. До слова, у цьому ж наметі проводили уроки жестової мови, до участі в яких залюбки долучалась дітвора.


На «Екостанції» чекав менеджер, який консультував присутніх на теми енергозбереження і розділення сміття. Він розповів, що у багатьох раніше створених ОТГ вже працюють нові технології енергозбереження і енергоефективності, а також впроваджено роздільний збір сміття. Фахівець також зауважив, що на сортуванні сміття можна заробляти кошти, створювати нові робочі місця і при цьому берегти довкілля. Присутнім запропонували долучитися до акції «Прибери і розділи» задля ознайомлення з правильним сортуванням сміття.
У робочій зоні «ЦНАПу» детально інформували про життя, переваги і суть об’єднання, вели мову про адміністративні послуги, наявні в ОТГ. Спеціаліст розповіла, що у Центр надання адміністративних послуг можна звертатися з будь-якими питаннями. До того ж не потрібно ходити різними інстанціями, бо усі необхідні документи видаватиме саме їхня структура. Проте жінка наголосила, що так працюють лише ЦНАПи в об’єднаних територіальних громадах.
До обговорення долучилися й працівники Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування. Тарас Микитин зазначив, що створення ОТГ – хороша можливість для людей вдало розвивати на своїй території чимало напрямків. За його словами, більшість з новостворених громад можуть самостійно заробляти кошти, отримувати додаткові ресурси, а потім витрачати їх на найнеобхідніше, першочергове.
Окрім серйозних розмов, організували й розважальну програму для малечі. У кожній зоні для діток проводили розваги: інтерактивні уроки, творчі та розвиваючі ігри. У «Дитячому садочку» хлопчикам й дівчаткам робили аква-грим, а на «Стадіоні», який виявився найактивнішою зоною, для дітвори провели міні-спортивний марафон. Після проходження квесту, всі учасники обміняли зібрані наліпки на призи. Також у «Фотозоні» всі охочі робили світлини на згадку.
Послухавши про управління і розвиток туризму, культури, освіти, медицини, адміністративних послуг, а також покращення стану доріг, освітлення, водопостачання, благоустрою, які є компетенцією влади ОТГ, мізочанам та жителям прилеглих до Мізоча сіл, які потенційно можуть увійти до однієї об’єднаної громади, потрібно визначитися. Важливим чинником для ОТГ є ще й кошти - той механізм, який допомагає громаді заробляти і процвітати, але для цього необхідні співпраця та зацікавленість місцевої влади, громади, активістів і бізнесу.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото з групи «Мізоцька ОТГ» у Фейсбуку.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити