Минулі вихідні у різних куточках нашого краю були багаті на різноманітні заходи, приурочені до Міжнародного дня захисту дітей. Відбувались такі й у Здолбунові. Гідне місце у цій святковій феєрії зайняло дійство від Товариства польської культури Здолбунівщини, що традиційно, як і багато років поспіль, відбулось за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку.

Щоправда цього разу свято «День дитини» змінило звичну локацію - проходило на території Здолбунівської гімназії. За словами директора цього закладу Івана Гнатюка, там залюбки відгукнулись на прохання голови Товариства польської культури Здолбунівщини Софії Михалевич надати можливість скористатися для проведення святкового дійства гімназійним подвір’ям, а в разі негоди і залом. Адже теж вважають, що свято для діток – хороша ініціатива, яка варта підтримки. Тим паче, що розпочались канікули, і навчально-виховному процесу розважальна програма не заважатиме.


Отож, у неділю, другого червня, рано-вранці на подвір’ї гімназії закипіла робота: там встановили і прикрасили символікою України та Польщі сцену, облаштували павільйони для майстер-класів і закріпили батути для розваг. А господиньки, членкині Товариства, запрацювали над приготуванням пакетів-сніданків та обідніх страв, щоб свято було для діток не тільки веселим і цікавим, а ще й смачним. Подбали і про подарунки для малечі – цікаві іграшки, розмальовки та ін. презентувало Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку. Спонсорами свята виступили також члени Товариства Андрій Бондарчук і Олександр Якубчик, частку коштів надала Здолбунівська міська рада.


Гостей на запрошення Товариства польської культури Здолбунівщини до нашого міста приїхало чимало. Були це зі своїми наставниками вихованці Олександрійської спеціалізованої мистецької школи-інтернату І-ІІІ ст. Рівненської обласної ради, комунальних закладів Рівненської обласної ради «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», «Клеванська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.», «Мізоцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ст.», «Великомежиріцька спеціальна школа-інтернат І-ІІ ст.» та ін., а також підопічні Костопільського РЦ СССДМ, зокрема учасниці зразкової аматорської циркової студії «Каскад» Костопільського будинку школярів, учасники та волонтери Луцької арт-студії «П’ятерня». Завітали на свято й наші юні земляки, чиї батьки згуртувались та створили на Здолбунівщині громадську організацію «Батьків дітей з інвалідністю «Джерело життя».
Загалом свято зібрало близько трьохсот хлопчиків та дівчаток. Прибули на захід і почесні гості - Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Тереса Хрущ, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк.


Стартувало дійство з мистецької програми за участю юних талантів, яку вели Марта Семенюк та Іван Гнатюк - учні суботньо-недільної школи з вивчення польської мови, яка діє при Товаристві польської культури Здолбунівщини. До речі, вихованці цієї школи під керівництвом вчительки Мар’ї Мусял також підготували подарунок для малечі – інсценізацію казки «Легенда про Вавельського дракона» польською. Лунали в ході концерту вірші і пісні. Вразили усіх своїм мистецтвом акробатки з «Каскаду». Крім цього, на дітей чекав сюрприз від арт-студії «П’ятерня»: вони отримали в дарунок білі футболочки, які згодом охоче розписали самі. Фахівці арт-студії провели з дітьми низку майстер-класів.


Важливою частиною свята стало відвідування його учасниками служби Божої в місцевому костелі Святих апостолів Петра і Павла, яку звершив о. Зємовіт Коперські. Панотець молився за усіх присутніх діток, просив їм Божого заступництва і благословення, а насамкінець побажав світлої долі, миру, добра і хорошої дружби. Також у храмі діти усі разом сфотографувалися на згадку.


Означилось свято й урочистими моментами. Так, учням суботньо-недільної школи з вивчення польської мови Віце-консул Тереса Хрущ вручила посвідчення та дипломи про завершення чергового навчального курсу. Подяку за підписом директора Клеванської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст. Євгенії Фалко отримала від представників колективу цього закладу пані Тереса.


Після того діти продовжили розваги та спілкування. Насамкінець кожен з них разом з яскравою кулькою скерував свою мрію в небеса - до Янголів, до самого Бога.
Роз’їжджалися і розходились по домівках гості свята у гарному настрої, з посмішками, щасливі й задоволені. Віриться, що мрії їхні обов’язково збудуться, адже Небо того дня точно було відкритим…
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: фрагменти і учасники святкового дійства.
Фото автора.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити