У середу, 29 травня, під головуванням Олега Дацюка відбулася тридцять шоста сесія Здолбунівської районної ради сьомого скликання. На розгляд було винесено 32 питання порядку денного. Депутати голосували, висловлювали свої точки зору та досить активно обговорювали
деякі з цих питань. Окрім депутатів, на засіданні були присутні голови сільських рад, очільник Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, а також представники її структурних підрозділів та громадськість.

Перед депутатами прозвітував начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук. Він повідомив про виконання районного бюджету за перший квартал 2019 року та проінформував про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік. Відповідно до проекту рішення районної ради «Про зміни до районного бюджету Здолбунівського району на 2019 рік», станом на перше травня 2019 року перевиконання загального фонду районного бюджету становить 2901,7 тис. грн. До проекту рішення включено такі видатки: центральній районній лікарні – 668,7 тис. грн; районному центру первинної медичної допомоги – 180 тис. грн. Головному розпоряднику коштів відділу освіти райдержадміністрації – 704,6 тис. грн, з них: на утримання загальноосвітніх навчальних закладів та інклюзивно-ресурсного центру на видатки споживання та розвитку - 424,5 тис. грн; на співфінансування видатків на «Нову українську школу» та забезпечення санітарно-гігієнічних умов приміщень закладів загальної середньої освіти - 280 тис. грн.


Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації – 220 тис. грн, з них: на виконання районної програми соціального захисту громадян - 200 тис. грн, соціальній службі для сім’ї, дітей та молоді на забезпечення діяльності – 20 тис. грн. Відділу культури і туризму Здолбунівської РДА на витрати закладів культури виділено – 198,1 тис. грн. Відділу у справах молоді та спорту РДА – 250 тис. грн, з них: на проведення навчально-тренувальних зборів та змагань – 60 тис. грн; на утримання та проведення заходів ДЮСШ – 190 тис. грн, в тому числі на виконання районної програми з розвитку футболу – 50 тис. грн.
Також районний бюджет поповнили майже на десять тисяч гривень субвенцією з Копитківського сільського бюджету. Ці кошти буде спрямовано на будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям Здолбунівської дитячо-юнацької спортивної школи.
На сесії присутні депутати погодили прийняття Програми покращення діагностики, лікування та профілактики злоякісних новоутворень на 2019 рік. Основним завдання Програми є підвищення ефективності та поліпшення якості первинної і вторинної профілактики, одужання хворих на злоякісні новоутворення. Також зменшення кількості онкохворих, які помирають протягом року після встановлення діагнозу. Зниження смертності від онкології та належна реабілітація завдяки покращенню матеріально-технічної бази онко­логічної служби області, підвищенню кваліфікації медичних працівників, якісним діагностично-лікувальним заходам, підвищенню рівня обізнаності населення з питань онкології.
Підтримали обранці «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року. А також внесли зміни до районної Програми «Діти Рівненщини» на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням райради від 21.12.2016 року, та районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2018-2022 роки.
Також погодили районну комплексну Програму соціальної підтримки учасників АТО та осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпечення їх здійснення на 2019-2022 роки. Метою Програми є забезпечення соціального та медичного захисту, адаптації, психологічної реабілітації учасників АТО.
Проголосували «за» Програму соціальної підтримки населення Здолбунівського району на 2019-2025 роки та Програму організації та проведення громадських робіт у Здолбунівському районі на 2019 рік. Одноголосно підтримали Проекти рішень про надання грошової допомоги коштом районного бюджету жителям району, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, в тому числі, потерпілим від наслідків епізоотії. Завдяки цьому сімнадцять жителів Здолбунівського району отримають фінансову допомогу.
Розглянули та підтримали звернення депутатів Демидівської районної ради шостого скликання Рівненської області до Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ «Рівнегаз» щодо виконання вимог заборони приводити об’єм використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов.
Про стан та перспективи розвитку галузі «Освіти» у Здолбунівському районі поінформував депутатів начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Ігор
Антонюк. У депутатів було чимало питань щодо роботи цього відділу.
Обранці говорили про виділення з районного бюджету коштів на потреби Нової української школи. Цьогоріч відповідно до поданих заяв до навчання в районі має приступити 760 першачків. З Державного бюджету надійшла субвенція в сумі 690 тис. грн на парти, 420 тис. грн на дидактичні матеріали та 675 тис. грн на придбання оргтехніки. Стосовно цього депутати довго сперечалися, багато з них висловлювали свої «за» й «проти» розподілення коштів і закупівлі парт та інших меблів для першокласників. Однак було прийнято рішення за рахунок співфінансування виділити з районного бюджету на закупівлю сучасних меблів для початкових класів «Нової української школи» кошти в сумі один мільйон двісті тисяч гривень.
Розглянули питання економічного розвитку, земельних відносин, розвитку села, охорони навколишнього природного середовища, комунальної власності. Заслухали на сесії про внесення змін до комплексної Програми енергоефективності Здолбунівського району на 2018-2025 роки, виконання районної цільової Програми індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості «Власний дім» на 2016-2020 роки. Завдяки цій Програмі у 2018 році обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі надано чотири кредити жителям району на суму 380,80 тис. грн, в тому числі: два кредити по 150 тис. грн на будівництво житлових будинків, два кредити 30,8 та 50 тис. грн на утеплення житлових будинків. За сприяння районної ради у 2018 році на фінансування програми «Власний дім» було виділено 50 тис. грн.
Одноголосно депутати надали згоду на списання котла твердопаливного, який є спільною власністю територіальних громад Здолбунівського району та перебуває на балансі комунального некомерційного підприємства «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» та надали згоду на здачу в оренду частини нежитлового приміщення комунального некомерційного підприємства «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги».
Марина КОЛДИЧ.
Фото автора. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити