Часті тренування та змагання, нагороди, здобуті на Кубку України, чемпіонаті України, неодноразове визнання кращим гравцем матчу, міжнародні змагання у складі української команди. Саме так часто проходять дні юної спортсменки Анастасії Піщалюк.

Їй лише тринадцять, а вона вже здобула звання майстра спорту України з флорболу. Хоч розпочався спортивний шлях Насті з балету та гімнастики. Дівчина пригадує, як ще зовсім маленькою ходила на заняття гімнастики, а згодом, коли тренер переїхала, дівчинка змінила свої спортивні уподобання.
- Коли перестала гімнастикою займатися, то слідом за батьками і старшими братами спробувала грати у флорбол. Мені це стало цікаво і непогано виходило, тим паче що сім’я грала, був розвиток, а я йшла за ними, - розповідає Анастасія.
П’ять років дівчина разом із сім’єю жила у Коломиї, де й тренувалася, згодом переїхала у Здолбунів. Тут пішла до шостого класу Здолбунівської гімназії. Саме на базі цього закладу батько Анастасії, як тренер, набрав команди та почав нав­чати гри у флорбол.


Школярка з восьми років грає за дорослу жіночу команду. У її складі бере участь у різноманітних змаганнях з флорболу. А завдяки наполегливості та великій силі волі дівчина здобула високе визнання - у січні цього року отримала звання майстра спорту з флорболу. До речі, у цьому виді спорту вона є наймолодшою володаркою такого звання. Посвідчення дівчині вручили саме у день її народження, що стало гарним подарунком і стимулом працювати далі.
– Звичайно було приємно дізнатися, що стала майстром спорту. Отримати це звання не просто, його потрібно завоювати. Присвою­ють його, якщо ти став чемпіоном України, чи володарем Кубка України, або два рази поспіль ставав срібним призером чемпіонату України або Кубка України, - говорить Анастасія.
Звання їй присвоїли заслужено, адже у 2018 році команда «Скала» (м. Мелітополь), в якій нині грає Анастасія, завоювала друге місце на чемпіонаті України. Звичайно не забули привітати з такою високою нагородою й у гімназії, як учні, так і вчителі.
Та переваг в гімназії це звання не дає. Хіба-що спортсменка рідше відвідує заняття у зв’язку з частими поїздками на змагання. Проте у навчанні вона намагається не відставати, навіть не зважаючи на пропуски. А ось плюси для майстра спорту для вступу у ВНЗ є. Якщо Анастасія надалі захоче пов’язати свою професію зі спортом та навчатися у будь-якому університеті фізичної культури і спорту, є перевага: зарахують поза конкурсом. Якщо ти гравець збірної України і майстер спорту, то заняття можна відвідувати вільно.
Але це в майбутньому. Зараз же для флорболістів спортивний сезон завершився - у них канікули. Та спортсмени не відпочивають. Міжсезоння це робота над собою, над недоліками, вдосконаленням, тож поки що є час на підготовку. А заради удосконалення дівчина хоче спробувати тренуватися у Рівному, адже там є сім флорбольних клубів.
- На жаль тут, у Здолбунові, немає такого розвитку, як хотілося б, адже усі гравці менше року займаються флорболом. А в Рівному досвідчені гравці, з якими буде цікавіше грати, можна чогось ще навчитися, - запевняє Анатолій Піщалюк, батько і тренер Анастасії.

Нове захоплення

У гімназії на уроках фізкультури дівчині найбільше подобається волейбол і легка атлетика, тож нещодавно у неї з’явилося нове захоплення – біг. Запропонував спробувати себе у цьому виді спорту їй тато, дівчина із задоволенням погодилася.
- Раніше у мене пробіжки були зрідка, а зараз саме час почати займатися регулярно. Спочатку було трішки важко, але я поволі звикла. Звісно, лінь, як і в кожного, присутня. Іноді вранці на пробіжку тато просто стягує мене з ліжка, - з посмішкою розповідає дівчина.
Та прагнення досягти ще кращих результатів все ж спонукають докладати більше зусиль. Починала тренування Настя з двох-трьох кілометрів, максимум могла пробігти п’ять, але з часом навантаження збільшувала. Тож нині може здолати в рази більші марафони.
Останній рекорд, який вона для себе встановила – десять кілометрів за 58 хвилин. Батько вважає це прекрасною швидкістю, і дуже пишається результатами та старанністю доньки.
- Влітку разом з татом плануємо тренуватися щоб покращити старт, тобто швидкість на початку, бо з витривалістю у мене все добре. І до речі, у флорболі це теж дасть свої хороші результати, - розповідає юна спортсменка.
Стосовно бігу Піщалюки мають теж великі плани:
– Будемо пробувати завоювати ще звання майстра спорту з бігу. Час покаже, як воно буде. Влітку тренуватимемося, а там до 18 років легко можна підготуватися і стати майстром спорту, - впевнений Анатолій. Адже саме він тренує доньку, слідкує за навантаженнями та дає поради.

«Я не бачу себе в інших сферах»

Цього року Настя увійшла в десятку найрезультативніших гравців України з флорболу і посіла в ній п’яту сходинку. У команді вона грає правим нападником. Хоч, звичайно, може грати на будь-якій позиції. Тренер стверджує, що у ролі нападника Настя викладається на всі сто відсотків. А дівчина запевняє, що спорт це не хобі, а стиль життя.
- Я хочу присвятити своє життя спорту, і пов’язати з ним свою професію. Я не бачу себе в інших сферах. Тим паче, що спорт мені дається легко і подобається. У бігу є свої переваги, але займатися в подальшому хочу таки флорболом, у мене вже чималий стаж, а попереду ще багато всього, - розповідає Анастасія Піщалюк.
Тато у цьому доньку сповна підтримує, а от мама не дуже хоче, щоб спорт став її основною сферою діяльності. Алла Піщалюк сподівається, що донька здобуде ще якусь спеціальність. Та все ж вирішувати Анастасії, а вона поки впевнено йде вперед і хоче займатися спортом.
Саме зараз будуть формувати збірну України з флорболу. Раніше в неї можна було потрапити з 15 років. Та у дівчини, як хорошого та досвідченого гравця, є шанси потрапити в команду і в 13. Якщо Анастасію запросять, то наприкінці літа вона у складі збірної поїде на гру до Словаччини.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото надала
Анастасія ПІЩАЛЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити