З 16 березня цього року на території Рівненської області, триває практичний етап цільових профілактичних заходів з нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант».

Працівники Здолбунівського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області спільно з працівниками Здолбунівського районного відділення поліції Острозького відділу поліції провели перевірки спільних підприємств, навчальних закладів, об’єктів торгівлі, в ході яких було вжито активних дій з перевірки іноземців та осіб без громадянства з питань дотримання ними законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства. Під час перевірок виявлено вісім порушників міграційного законодавства.
Нагадаємо, що відповідальність за порушення строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства: якщо іноземні громадяни та особи без громадянства, які прибули в Україну з тимчасовою метою (бізнес, навчання, працевлаштування, туризм тощо), порушили встановлений законодавством України строк перебування в нашій державі, вони несуть адміністративну відповідальність, передбачену статтею 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення (стягнення у вигляді штрафу).


Відповідно до положень статей 26 і 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці-правопорушники можуть бути примусово повернуті або примусово видворені до країни походження або третьої країни.
Примусове повернення (ст. 26 Закону) застосовується до іноземців, якщо їхні дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України.
У зазначених випадках рішення про примусове повернення може супроводжуватися забороною в’їзду в Україну строком на три роки.
Примусове видворення (ст. 30 Закону) застосовується на підставі рішення суду у випадках невиконання в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.
Примусове видворення іноземця в обов’язковому порядку супроводжується забороною в’їзду в Україну строком на п’ять років.
Також адміністративну відповідальність несуть і громадяни України, які запросили іноземних громадян або осіб без громадянства до України та не вжили заходів щодо своєчасної законної легалізації іноземців в Україні, а це – продовження строку перебування в Україні (стосується безвізового режиму після закінчення 90 днів перебування в Україні протягом 180 днів та візового режиму після закінчення терміну візи). Для продовження строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства необхідно звертатись до міграційної служби завчасно, а саме: не раніше 10 днів та не піз­ніше трьох днів до закінчення 90 днів перебування в Україні протягом 180 днів або закінчення візи.
Просимо громадян надавати до міграційної служби інформацію про нелегальних мігрантів, які перебувають на території м. Здолбунів та району (контактні телефони: (03652) 254-70, (03652) 234-91).
Заходи з протидії нелегальній міграції в рамках операції «Мігрант» триватимуть на території області до 31 травня 2019 року.
Здолбунівський
районний відділ УДМС
України в Рівненській
області.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити