День Героїв це день пам’яті про всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність нашої держави, свято величі духу вояків - борців за волю України, які є символом незборимості української нації. Цього дня прийнято згадувати і вшановувати пам’ять лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, українських січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН, учасників АТО та Героїв Небесної Сотні.
У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумної дати 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі вбили Євгена Коновальця. Також саме у травні пішли з життя кращі сини України XX століття Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець. До здобуття Україною незалежності День Героїв відзначали підпільно, згодом, після 1991 року, свято почало набувати розголосу.
День Героїв не є офіційним державним святом, але рік від року має більший відгук в українців, відзначається органами місцевої влади. Національно-патріотичні організації прагнуть встановлення Дня Героїв офіційним державним святом.


Цьогоріч у нашому районі, як і в багатьох інших регіонах, також відзначили цей День. Охочі вшанувати пам’ять полеглих борців зібралися у Здолбунові біля пам’ятника провіднику ОУН Степанові Бандері. Традиційно представники влади поклали до монумента квіти, а учасники меморіального заходу продекламували вірші, заспівали пісні, які повною мірою описують героїзм, завзяття та боротьбу українського народу за свою державу й волю протягом сотень років.
У бібліотеках та освітніх закладах Здолбунівщини теж відбулися заходи, присвячені Дню Героїв. Там оформили виставки з різноманітними світлинами і книгами про героїчних українців, провели уроки пам’яті, патріотичні читання та години шани. А Ступнівська публічно-шкільна бібліотека організувала лицарський турнір «Який з тебе козак».
Вл. інф.
Фото Марини КОЛДИЧ.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити