Вісімнадцятого травня у світі відзначають Міжнародний день музеїв. Тож якщо ви прагнете збагатитись новими враженнями і побачити цікаві й незвичні експонати, можете вирушити на екскурсію до якогось з музейних закладів. Їх, до речі, в Україні налічується понад п’ять тисяч. Пропонуємо дізнатися більше про оригінальні музеї нашої країни, в яких вам точно не доведеться нудьгувати.

Музей «Писанка» у Коломиї Івано-Франківської області

Це єдиний музей писанки у світі. Він цікавий насамперед своєю колекцією, яка налічує понад 12 тисяч писанок і декоративних яєць з різних регіонів України та країн світу. Незвичайним цей заклад є і завдяки своїй архітектурі, адже приміщення спроектоване у формі яйця, висота якого становить 14 метрів, а діаметр - 10. Будівля всуціль з кольорового скла.

Музей дзвонів

На Волині, в Луцьку, міститься єдиний в Україні музей дзвонів. Його відкрили у 1985 році в замку Любарта. Експозиція розташована у вежі під назвою Владича, що збереглася в первозданному вигляді з 14 століття. У музеї понад 90 дзвонів і дзвіночків 17-20 століть. Є дзвіночок завдовжки всього кілька сантиметрів, який призначався для поштової карети, і величавий церковний дзвін вагою майже півтонни. Є дзвони, які служили пожежникам, залізничникам, на річковій пристані, а також невеликий шкільний дзвінок. Найстарішому дзвону, яким пишається музей, уже 367 років.


На території замку Любарта також розміщені Художній музей, Музей книги, діє експозиція старовинних будівельних матеріалів.

Музей звуку в Одесі

Це перший в Україні музей звуку, в якому представлені унікальні зразки звукової апаратури і носії інформації - від історичних раритетів до найсучаснішої звуковідтворювальної техніки. У колекції понад 50 тисяч раритетних зразків музичної техніки та апаратури, а також велика збірка вінілових і грамофонних дисків, звукових листів і документів, пов’язаних з історією звуку в Україні. Також при музеї діє студія професійного звукозапису. Відвідувачам пропонують записати ексклюзивні аудіосувеніри, які виготовляють фахівці студії звукозапису.

Музей сну

Київський музей сновидінь - це місце, куди можна прийти, щоб поговорити про свої сни. У цьому музеї увагу привернуть не так експонати, як власні візії й жахи, а також сновиди-екскурсоводи. Приміщення поділене на певні зони: книгарня, виставковий зал, кабінет психоаналізу. Визначний експонат музею - скриня сновидінь, в якій можна залишити на зберігання свої сни, точніше записи, книги або інші предмети, пов’язані з ними.
У музеї часто проводять лекції з психолінгвістики, читання, тематичні виставки картин та влаштовують перегляди кінофільмів. Музей сновидінь - це відображення шляхів розуміння снів через сучасне мистецтво.

«Експериментаніум»

Музей «Експериментаніум» - це навчально-розважальний центр для дітей та дорослих. Постійна експозиція музею налічує понад 250 інтерактивних експонатів і присвячена механіці, оптиці, електриці, магнетизму й акустиці. Окрім цього, у музеї є анатомічний відділ, відділи «Таємниці води» і «Новітні технології». Також у музейному закладі можна побачити оптичні ілюзії, головоломки, лазерний і дзеркальний лабіринти. Відвідувачі мають змогу побачити зародження торнадо, власноруч створити блискавку і провести чимало різних експериментів.
Окрім екскурсій, у музеї влаштовують видовищні навчально-розважальні шоу. А для охочих продовжити експериментувати вдома є магазин іграшок та цікавих подарунків, в якому можна придбати набори для експериментів і творчості.

Музей тролейбусного талончика

Відкритий у 2011 році єдиний у світі музей тролейбусного талончика, що у Києві, має на меті показати усе розмаїття проїзних документів. Відвідувачі мають змогу побачити талончики різної форми і номіналу - на громадський транспорт і маршрутні таксі, сучасні та радянського зразка, є експонати з Білорусі, Польщі, Словаччини, Франції, Німеччини та інших країн. На сьогодні у цьому приватному музеї кілька сотень експонатів, але колекція увесь час поповнюється.

Державний музей авіації України

Музей авіації у Києві - найбільший в Україні музей технічного спрямування, другий за величиною на пострадянському просторі і шостий у світі. На території колишньої навчально-
авіаційної бази площею 20 га зібрані понад 70 експонатів: вертольоти, ракетоносці, винищувачі, навчально-тренувальні та пасажирські літаки.

Приватний військовий музей

Останнім часом хутір Шампанія, що на Черкащині, став однією з головних точок на карті військового туризму - там знаходиться найбільший в країні приватний музей такого роду. Колишній військовий-«афганець», підприємець, волонтер і фанат своєї справи Олег Бойко зібрав на хуторі унікальні експонати. Це рідкісні зразки зброї, чудово збережена форма різних армій і епох, колекція німецьких пропагандистських плакатів часів Другої світової та величезна «афганська» колекція. На подвір’ї - військова техніка, на якій охочі можуть покататися. До слова, усі експонати діючі, щоправда, стріляти можна лише «холостими».
На цей час в музеї зіб­рано майже 30 тисяч експонатів, 80 відсотків з яких - справжні раритети. Експозицію поділено на «афганську», «німецьку», «радянську» і «українську» частини. З часу відкриття у 2011 році музей відвідали туристи зі 130 країн.

Музей історії туалету в Києві

Музей містить унікальну колекцію сувенірних унітазів - найбільшу в Європі. Серед понад 600 сувенірних мініатюрних експонатів - іграшкові унітази, унітази-запальнички та попільнички, брелоки, кулони тощо. Також у музеї представлені експонати, які ілюструють еволюцію туалетів у різні історичні періоди. Наприклад, туалетна бочка XIX століття, копія давньоримського туалету, скриня-туалет, якою користувалися моряки, вікторіанський горщик і англійський ватерклозет тощо. Експонати виготовлені з порцеляни, каменю, металу, деревини, поролону, навіть із золота та срібла.

Музеї сміття

Один з цих музеїв розташований у Києві, на території заводу з переробки вторсировини. Музейну колекцію почали формувати ще у 1943 році: цікаві речі, знайдені в смітті, не знищували, а збирали. Згодом, дізнавшись про існування музею, люди самі стали приносити сюди старовинні речі. Заклад розділено на дві частини: одна - у приміщенні заводу, інша - надворі. Кількість експонатів становить близько одного мільйона, серед них старовинні телевізори, радіоприймачі, програвачі і магнітофони, патефони, самовари, фотоапарати, радіо­приймачі, а також перший в Російській імперії пилосмок.
Також музей сміття є у Вінниці, на території заводу з переробки відходів. Його експонати - старовинні речі, знайдені на смітниках міста. У колекції вже більше тисячі зразків - антикваріат, раритетні речі, глечики, статуетки, портрети, медалі і навіть зброя.

Арт-музей «Сало»

Музей сала у Львові присвячений знаменитій українській закусці в різних іпостасях. В експозиції представлені скульптури з сала, а також картини, фотографії та інші роботи митців. Серед експонатів виставки є фігура гуманоїда з сала, сальні свічки, шахи, крісло і багато інших предметів. Головний експонат - копія людського серця, зроблена з сала, її занесли в Книгу рекордів України. Окрім цього, при музеї функціонує ресторан, в якому можна скуштувати доволі екзотичні страви. Наприклад, морозиво з салом або ж фірмовий напій - салогонку.

Музей сексу та сексуальних культур світу

Музей сексу в Харкові - перший і поки що єдиний в Україні та Східній Європі, присвячений сексуальним культурам світу. Діє він при кафедрі сексології та медичної психології Харківської медичної академії. Музей відкрили з науково-просвітницькою метою. Єдине обме­ження для відвідувачів - їхній вік. Тим, кому не виповнилось 21, багато чого з представленого у музеї не покажуть. Кілька залів музею «розповідають» про сексуальну культуру Європи, Африки, Америки, Індії, Китаю і Японії від стародавніх часів до сучасності. У музеї можна побачити репродукції картин і малюнків, скульптури й статуетки відповідної тематики, створені у різні епохи. Є тут і колекція «іграшок для дорослих», починаючи з давніших часів. Але головне завдання музею - розповісти, як з інстинктів народжується кохання.
За матеріалами з відкритих джерел.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити