Нещодавно у Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї відбулась значима подія. Там презентували восьмий том видання «Реабілітовані історією. Рівненська область». Захід відбувався у приміщенні під будівлею музею, де у 1939-1941 роках була катівня НКВС, камера, в якій утримували ув’язнених жінок. Учасниками презентації стали автори, упорядники видання, краєзнавці, дослідники історії, інші небайдужі громадяни. Зворушили усіх псальм у виконанні Ольги Парницької, відео спогадів Петра Пилиповича Рудика – «Юрка», який зазнав репресій, розповідь про долю, трагічну історію кохання, зв’язкової УПА Ганни Прищепи на псевдо «Безталанна».


 

Перед початком презентації молитву прочитав отець Віталій Петрюк. Виступили на заході директор ЗРІКу Олег Тищенко, керівник науково-редакційної групи книг «Реабілітовані історією. Рівненська область» Андрій Жив’юк, науковці Любов Галуха, Руслана Давидюк, Ігор Марчук, заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька та інші промовці.
Присутні мали можливість дізнатися й про те, як тривала робота над презентованим томом видання «Реабілітовані історією. Рівненська область», що є продовженням мартирологу жертв політичних репресій радянського тоталітарного режиму в Рівненській області. У восьмий том увійшли анотовані біографічні довідки про 2981 особу, чиї прізвища починаються на літери Р, С. Книга має зацікавити усіх, хто досліджує історію краю, масові політичні репресії в СРСР, нацистську окупацію, репресії проти діячів ОУН-УПА.
Презентований том у виданні «Реабілітовані історією. Рівненська область» не є завершальним в обласному мартиролозі. Творці книги планують продовжувати свої дослідження.
Вл. інф.
Фото зі сторінки
Олега ТИЩЕНКА
у Фейсбуку.

 

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити