який намагається розвивати сім’я Піщалюків самостійно

Флорбол - командний вид спорту, один з різновидів хокею. Грають у флорбол пластиковим м’ячем діаметром 72 мм, масою - 23 грами, в якому є 26 отворів, та переважно пластиковою ключкою довжиною не більше 105 сантиметрів і вагою 350 грамів. Гра проходить на майданчику 40 на 20 метрів закритому бортиками. Основна мета учасників гри – забити м’яч у ворота суперника.

Це відносно новий для України вид спорту. Зародився він у Швеції в 70-их роках минулого століття, але швидко набув популярності в Європі. У 1986 році Швеція, Фінляндія і Швейцарія заснували Міжнародну федерацію флорболу (МФФ), яка нині об’єднує флорбольні федерації 49 країн.
Сьогодні на кожному континенті земної кулі, у тому числі в Африці, діє хоча б одна флорбольна асоціація. В Україні налічується близько 30 клубів у різних містах. У Здолбунівському районі нещодавно теж створили клуб «Надія», який формує команду у категорії Ю 9 та жіночу команду з флорболу.

Перші кроки флорболу на Здолбунівщині

Головним тренером з флорболу на Здолбунівщині є Анатолій Піщалюк. Власне він у квітні 2013 року й створив місцевий клуб «Надія» з цього виду спорту. Раніше, до переїзду у Здолбунів, він упродовж п’яти років у складі цього клубу грав за Коломию, адже «Надію» було засновано саме там.
– Після переїзду у Здолбунів ми зіграли старим складом на Кубку України, де принесли «бронзу» для Здолбунова. Наразі відбувається повне оновлення складу, одним словом, ми почали з нуля, - говорить Анатолій.
За шість років у цьому відносно новому виді спорту ФБК «Надія» став триразовим володарем Кубка України та чемпіоном України, чотириразовим срібним призером Кубка України та чемпіонату України. Окрім цього, учасники флорбольного клубу багато разів виборювали бронзу. Також команда «Надії» неодноразово брала участь у міжнародних змаганнях. Зараз же Анатолій намагається залучати до флорболу здолбунівчан.
– Хочемо створити потужні команди у Здолбунові. Вже маємо такі у двох вікових категоріях: десять дітей 8-11 років та дев’ять гравців віком від 12 до 16 років, які тренуються у Здолбунівській гімназії. До речі, двоє з них уже їздили на змагання - грали за вінницький «Маяк», - розповідає тренер.

Вся сім’я у спорті

У Піщалюків не лише Анатолій професійно займається флорболом, чоловік до цього спорту залучив усю сім’ю. Його донька, Анастасія Піщалюк, у свої 13 років неодноразово здобувала перемоги у командних іграх та чемпіонатах з флорболу. Займатися цим видом спорту дівчина почала з семи років, а вже через рік - у восьмирічному віці - виступала в дорослій категорії. Відтоді Настя стала володаркою Кубка України, чемпіон­кою України, триразовою віце-чемпіонкою України, срібною призеркою чемпіо­нату України в категорії
Ю 16. Також Анастасію не раз визнавали кращим гравцем матчу, має вона і багато бронзових нагород.
Окрім змагань, які проходять на території України, юначка вже спробувала себе у міжнародних змаганнях. Українська команда брала участь у «Storvreta cup», що відбувались у Швеції та «Czech Open» у Чехії. Раніше Настя грала у складі «Надії», тепер же, доки у Здолбунові ще не сформовано
своєї команди, вона виступає за київський «Хаскі» та мелітопольську «Скалу». Але дівчина та її батько-тренер сподіваються, що невдовзі захищатимуть честь уже здолбунівської команди.
У флорбол грають і двоє синів Анатолія – дев’ятнадцятирічний Михайло та Едуард, якому двадцять три. Молодший - воротар, який зараз грає у складі «Хаскі». Хлопець, як і його сестра, теж має чимало здобутків. У 2017 році Михайла Піщалюка було визнано кращим воротарем Кубка України. А в 2015 році юнак виступав у складі збірної України в категорії Ю 19 у кваліфікації «Чемпіонату Світу» в Іспанії, де отримав нагороду «Кращий гравець матчу» у грі Україна-Іспанія, зробивши 48 сеймів.
Едуард Піщалюк - нападник, який у 2017 році став «Кращим бомбардиром України» і володарем Кубка України. У наступному, 2018-му – здобув звання «Кращий гравець з флорболу». Займається хлопець флорболом шість років, а до того дев’ять років грав у футбол. Був період, коли Едик настільки захопився спортом, що у залі проводив по 8-9 годин. У 2017 році грав у складі збірної України, а загалом за роки у спорті теж має чимало перемог, головні з яких: дві срібні нагороди на Кубку України та на чемпіонаті України і три «бронзи» на Кубку України. Ще спортсмен брав участь у «Czech Open 2018», що проходили у Чехії. Нині ж, як і решта членів сім’ї, грає за київський клуб «Хаскі».
Звісно, що Анатолієва дружина теж у всьому підтримує свого чоловіка і займається спортом. Алла Піщалюк грає у жіночій команді клубу «Хаскі». У 2017 році здобула звання «Кращий воротар Кубка України». Жінка є чемпіонкою України з флорболу та дворазовою володаркою Кубка України. Крім того, Алла двічі виборювала «срібло» на Кубку України і тричі - на чемпіонаті України.

Складнощі фінансування, а відповідно – розвитку виду спорту

Усі нагороди до 2019 року спортсмени Піщалюки здобували у складі команд клубу «Надія», але завжди були складнощі у фінансуванні.
– Нас ніхто не спонсорував, на всі змагання їздили за власні кошти, навіть у складі збірної України кожен спортсмен платив з власної кишені. Фінансову допомогу зазвичай надавали хороші друзі, які постійно намагаються нас підтримати. Цьогоріч моїх синів знову запрошували до збірної України, але вони були змушені відмовитись через брак коштів, – розповідає Анатолій.
І все ж чоловік надіється на підтримку та розуміння з боку держави, бо хоч флорбол не олімпійський вид спорту, все ж має право на існування.
Завдяки активності й наполегливості батько та обидва сини вже стали майстрами спорту, дружина й донька Анатолія поки – кандидати в майстри спорту. Як тренер Анатолій Піщалюк за шість років у флорболі виховав 24 кандидати в майстри спорту та 14 майстрів спорту. Тож залишається вірити, що ближчим часом флорбол у Здолбунівському районі набуде ширшої популярності і на наших теренах створять не одну сильну команду та виплекають нових спортсменів-переможців.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото надав
Анатолій ПІЩАЛЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити