Сьомого березня у Здолбунівському будинку культури цементників відбулася урочиста Академія, присвячена 30-річчю Шевченківської естафети «Дорогами поета на Рівненщині». Захід був надзвичайно цікавим та душевним. У фойє БКЦ зібралось багато люду, адже приїхало на Здолбунівщину чимало гостей з Рівного та інших районів нашої області. Присутні на Академії були голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, письменниця, голова Рівненської обласної організації НСПУ Ірина Баковецька, представники влади та багато митців, інших поважних та відомих особистостей.

На літературно-мистецькій акції представили виставку книг «У кожній думці Кобзаря живе могутня Україна». Особливо цінним та оригінальним її експонатом став вишитий «Кобзар», над яким протягом року працювали учні разом з батьками та педагоги усіх шкіл Здолбунівського району. Цю книгу творів Тараса Шевченка з ілюстраціями до них передали до Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею. Тепер кожен відвідувач цього закладу має змогу побачити цю версію «Кобзаря» та оцінити доволі копітку працю освітян та їхніх учнів.
Не менш гарною та вишуканою була виставка робіт Сніжани Король. Усі присутні мали можливість насолодитися красою та неповторністю витинанок майстрині, а їх, до слова, було чимало. Також гості та місцеві жителі слухали виступи літераторів з Рівненщини, які виголошували пророчі слова Шевченка, співали і розповідали про нашого Кобзаря.


У залі будинку культури цементників відбувся безпосередньо концерт. Прикро, що було чимало порожніх місць, адже ті, хто не змогли завітати на захід, втратили багато приємних вражень.
Учасники студії естрадного співу «Джем» будинку культури цементників заспівали пісню на слова Т. Г. Шевченка у сучасному звучанні і вкот­ре засвідчили, що Кобзар завжди залишається актуальним. Опісля на сцену вийшли представники шести районних державних адміністрацій: Гощанської, Радивилівської, Дубенської, Острозь­кої, Корецької та Здолбунівської. Кожен з очільників РДА зачитав невеличкий уривок з творів Тараса Шевченка, після чого Сергій Кондрачук передав естафету на Острожчину.


Надзвичайно вразили силою своїх голосів та вмінням передавати піснею емоції й слова пророка Шевченка аматори, які приїхали у Здолбунів із сусідніх районів. Це безперечно талановиті колективи: «Росава» з Корецького району, народний аматорський хоровий колектив Острозького будинку культури, народний аматорський ансамбль козацької пісні Дубенського районного будинку культури, народний аматорський хор «Чорнобривці» з Гощі, а також оркестр народних інструментів Рівненського державного гуманітарного університету.


Вразили глядачів учасники народного аматорського хорового колективу Здолбунівського РБК, які виконали фінальну пісню «Реве та стогне Дніпр широкий». Саме їм глядачі підспівували стоячи, на знак поваги до пам’яті поета, пророка та генія українського народу.


Того ж дня відбулися заходи з вшанування Кобзаря у селі Глинськ, а днем раніше – у Мізочі, де провели літературно-мистецький вечір «Палахкотить, мов свічка, праведна душа Кобзаря».
У неділю, десятого березня, у будинку культури села Здовбиця теж влаш­тували вечір пам’яті великого поета. Не завадили глядачам та учасникам заходу навіть складні погодні умови. Через них у селі не було електропостачання, проте організатори свята не розгубилися і провели вечір пам’яті при свічках. Це було досить красиве й піднесене свято. Також у клубі діяли виставки робіт двох здовбичанок – народної умілиці Сніжани Король та Антоніни Огородник.
Власна інформація.
Фото Марини КОЛОДИЧ.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити