Учасники святкового заходу до Дня Соборності України у Здолбунівському РБК.

Цього року 22 січня в Україні відзначали День Соборності України та 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). З цієї нагоди у Здолбунові та селах району було проведено низку заходів. А частинка здолбунівчан приєдналася до святкування Дня Соборності у Києві.

Представники влади поклали квіти до пам’ятних місць та поховань воїнів-захисників України, після чого у Здолбунівському районному будинку культури відбувся урочистий концерт «Разом з власної волі з 1919 року». Традиційно захід розпочали з виконання гімну України, після чого до уваги глядачів було представлено цікаву концертну програму.

Народний аматорський хоровий колектив Здолбунівського РБК.


Звучали пісні у виконанні народного аматорського хорового колективу Здолбунівського РБК, потім слово надали директору Здолбунівського районного історико-крає­знавчого музею. Олег Тищенко продемонстрував невеличке слайд-шоу з фотографій різних історичних періодів, а також розповів про історію і значення Дня Соборності та Акта Злуки. Директор музею нагадав присутнім, що ідею про об’єднання України було висловлено ще 15 травня 1848 року у Львові Українською Національною Радою. І тільки через понад півстоліття було проголошено УНР та ЗУНР, а згодом підписано Акт Злуки.

Зразковий ансамбль народного танцю «Сузір’я» БКЦ.

 


– Це, мабуть, єдина національна ідея, яка була сформульована за останні 100 років. Єдина, бо це ідея об’єднання українців всередині. Поштовх цього дня, 22 січня 1919 року, був настільки сильним і так припав до душі та серця всім українцям від Холмщини аж до Кубані, що це стало своєрідним лейтмотивом подальшої їхньої діяльності, - зазначив Олег Тищенко.
Після хвилинки історії на сцені демонстрували свої таланти жителі нашого району. Особ­ливо вразив усіх присутніх спів вихованців Здолбунівського районного центру творчості дітей на юнацтва Богдана Тушича та Арсена Дацюка. А також колоритний «Козацький танець» зразкового ансамблю народного танцю «Сузір’я» Будинку культури цементників.

Лірник Андрій ЛЯШУК.


Не обійшлося й без виконання чутливих та проникливих пісень, які, напевно, зачепили за живе кожного з присутніх. Пісня у виконанні зразкового хору «Іск­ринка» Здолбунівської музичної школи розчулила багатьох. Адже учасниками цього колективу є не тільки юні, а й зовсім маленькі та надзвичайно обдаровані дзвінкими голосами діти.
Прозвучало й чимало повстанських пісень, їх виконували місцеві ансамблі та дуети. Зацікавив присутніх на заході й виступ гостя з Рівного – лірника Андрія Ляшука. Він виконав дві пісні.
Зважаючи на події останніх років, в Україні майже на кожному заході з пошаною згадують героїв Небесної сотні і тих бійців-захисників, які й зараз продовжують на передовій відстоювати незалежність та соборність української держави. Через сто років історія нашої країни знову повторюється. Події сучасні переплітаються з тими, що відбувались століття чи кілька років тому. Саме 22 січня у 2014 році під час Революції Гідності на Майдані першими жертвами боротьби за нашу державність стали Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Юрій Вербицький. Про надвисоку ціну незалежності, свободи та соборності має пам’ятати кожен з нас.
У школах та бібліотеках району також провели заходи, присвячені Дню Соборності України. Зокрема у Здолбунівській центральній районній бібліотеці спільно з учнями 10-В класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 (кл. керівник Оксана Лобкова) провели патріо­тичну годину «Наша мрія - соборна, вільна Україна». Ведучі заходу Тетяна Демянчук і Владислав Трало ознайомили з історичними фактами розвитку українського державотворення. Також школярам продемонстрували відеоролики «З Україною в серці», «Акт Злуки», «Коротко про головне».
Завдяки цьому заходу учні вкотре переконалися у значущості соборності і незалежності рідної країни. А також усвідомили важливість історичного моменту – урочистого проголошення у 1919 році на площі перед Київською Софією Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Респуб­ліки.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити