Антифейк МОЗ щодо нових правил Антифейк МОЗ щодо нових правил виклику швидкої допомоги

Нещодавно окремі ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що начебто з 1 січня 2019 року в Україні запроваджено нові правила виклику екстреної допомоги. Зокрема стверджували, що екстрену допомогу розділили на швидку та невідкладну, а викликати ці служби необхідно за різними номерами телефонів - 103 і 112 відповідно. У Міністерстві охорони здоров’я України цю інформацію спростували і назвали такою, що «вводить в оману українців». Натомість розмістили на сайті міністерства правдиві факти про роботу швидкої допомоги у 2019 році:

1. Правила виклику екст­реної медичної допомоги затверджені Наказом МОЗ від 1 червня 2009 року за № 370. Змін до цього нормативного акта не вносили, на сьогодні він є чинним і саме ним керуються диспетчери швидкої допомоги при прийомі викликів.


2. Бригади швидкої надають допомогу у випадках, коли є безпосередня загроза життю та здоров’ю людини. Існує перелік симптомів, які можуть свідчити про необхідність екстреної допомоги. Це, наприклад, раптовий розлад дихання, втрата свідомості, біль у ділянці серця, значна зовнішня кровотеча тощо. У таких випадках необхідно викликати швидку допомогу за єдиним номером 103. Бригада екстреної медичної допомоги має прибути на місце події у містах за 10 хвилин, у населених пунктах поза межа­ми міста - за 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера.
3. Так звана «служба невідкладної допомоги» є
однією з опцій надання медичної допомоги вдома в пацієнта. Рішення про її створення та підтримку приймає місцева влада. У тих регіонах, де така служба працює, є окремі номери, за якими можна викликати медиків або скористатись переадресацією виклику з номера 103. Зазвичай це місцеві номери і в жодному випадку - не 112. Крім того, якщо йдеться про не екстрений виклик у робочий час медичного закладу первинної допомоги, можна звернутись до свого сімейного лікаря.
4. Якщо на регіональному рівні не визначений механізм надання медичної допомоги в не екстрених випадках, до таких пацієнтів виїжджають бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги протягом 1 години з моменту отримання звернення. Йдеться, наприклад, про такі стани, що не несуть загрози життю, як незначне підвищення температури чи тиску без додаткових симптомів, випадки загострення хронічних хвороб тощо.
За інформацією
на Інтернет-сайті МОЗ України.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити