Під час одного з тренінгових занять

Завершився перший рік реалізації у нашому місті ГО «МФ «Взаєморозуміння і толерантність» проекту «Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав-Хмельницькому», який фінансує німецький фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє». І можна з впевненістю стверджувати, що за цей час учасникам проекту вдалося втілити в життя немало хороших справ.

Упродовж звітного періоду члени цільової групи проекту отримали комплекс соціальної, медичної, психологічної, правової допомоги. Оскільки до вказаної групи проекту входять літні люди, які мають чимало хронічних захворювань, то їм постійно надавали медичну та соціальну допомогу відповідні фахівці нашого, Рівненського відокремленого підрозділу ГО «МФ «Взаєморозуміння і толерантність». Так, за призначенням дільничних лікарів, здійснювався гігієнічний і патронажний догляд, проводились вимірювання артеріального тиску, рівня глюкози в крові, робили електрокардіограми, надавали різні консультації. Також було виконано низку профілактичних та реабілітаційних заходів. Наш медичний фахівець протягом року здійснив 730 відвідувань підопічних, соціальний фахівець - 776, перукар надав 184 консультації з вибору стрижки та щодо догляду за волоссям.


Здійснювлась робота із забезпечення умов для провадження підопічними активного способу життя. Для них організовували різноманітні соціально-культурні заходи, які сприяли б подоланню самотності та соціальної ізоляції. Під час таких зустрічей підопічні мали можливість поспілкуватись і між собою, і з цікавими людьми. У межах втілення проекту відбулися зокрема Андріївські вечорниці, майстер-клас від Людмили Нагорної «Робота з аксесуарами», зустрічі з представниками Пенсійного Фонду України, майстер-клас із в’язання від М. П. Денисюк та інші заходи. Загалом упродовж року було проведено 24 таких зустрічі за участю 364 осіб.
Із залученням психологів-практиків членам цільової групи проекту надавалась психологічна допомога. Відбулися тренінги «Як побороти самотність та нудьгу», «Методи активізації психофізичних ресурсів суб’єкта волонтерської діяльності», «Толерантність у людських стосунках», «Психотравматичні події у житті людини: симптоми, вплив і техніки зцілення» та ін. У ході них підопічні дізналися чимало нового, напрацювали необхідні практичні навики. Отож, досвід здобутий в ході цих занять, підопічні вважають надзвичайно цінним. Загалом протягом року відбулось 16 тренінгів, з них - 10 психологічного напрямку, в яких взяли участь 203 особи.
Тренінги з питань медицини, в ході яких члени цільової групи не тільки отримали низку порад, а й здобули практичні навики, проводила досвідчений медичний фахівець Л. С. Добровольська. Змістовими й цікавими були заняття “Імунотерапія в практиці лікування хвороб людей похилого віку”, “Медична реформа в Україні: як нас лікуватимуть завтра?”, “Невідкладна допомога при серцевих та гіпертонічних нападах” та ін.
Реалізація проекту позитивно впливає й на юних його учасників, адже розширює їх світогляд, сприяє формуванню адекватної оцінки подій минулого та толерантного ставлення до літніх осіб. Їм же, старшим людям, найбільш необхідне просте людське спілкування. Їх надзвичайно надихає те, що нарешті вони можуть безпечно розповісти свої життєві історії, бути впевненими: їх почули. Старші люди згадують важкі моменти свого дитинства та долі своїх родин під час Другої світової війни, розповідають про те, що саме тоді допомогло вижити. Такі заходи дуже важливі для виховання поваги до старшого покоління, а також дають змогу літнім людям відчути свою значимість, розуміння того, що їхній життєвий досвід цінують. За рік у кафе “Теплий дім” відбулось 36 зустрічей представників різних поколінь, участь в яких брали 144 особи.
Одним із важливих напрямків втілення проекту стало й проведення екскурсій історичними місцями України. Так, упродовж року члени цільової групи та волонтери, загалом 156 осіб, побували у м. Коломия Івано-Франківської області, де відвідали Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського та в єдиному у світі музеї писанкового розпису, у м. Жовква на Львівщині й у м. Бердичів на Житомирщині. Усі ці мандрівки були надзвичайно цікавими й пізнавальними.
Крім того, про хід реалізації проекту йшлося у семи дописах, опублікованих у періодичних виданнях.
Людмила СУКОВАТА,
керівник проекту

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити