Члени Синоду Вселенського патріархату з томосом для ПЦУ

Цьогорічне Різдво Христове є для нашої держави історичною, епохальною датою. Україна сторіччями йшла до визнання своєї автокефальної церкви. І ось року Божого 2019-го у переддень великого православного свята в турецькому Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України.

На церемонії підписання цього історичного документа у патріаршому храмі Святого Георгія були присутні Президент України Петро Порошенко, спікер Верхов­ної Ради Андрій Парубій та інші офіційні особи. Церковну делегацію очолив предстоятель Православної церкви України Епіфаній. Текст томосу було підписано Варфоломієм і вісьмома митрополитами.
Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року в Україні відбувся Об’єднавчий собор Православної церкви України, на якому й обрали предстоятеля Епіфанія. «Господь явив нам справжнє різдвяне диво... Свято подвійне – Православна церква України отримала томос про автокефалію. І нашу давню церкву, історія якої сягає часів рівноапостольного князя Володимира, ми, нарешті, визволили. Визволили з-під московської неволі», – сказав Президент України Пет­ро Порошенко після першого богослужіння ПЦУ в храмі Святої Софії у Києві, наголосивши що томос про автокефалію Православної церкви України – це визнання її самостійності.

Вселенський патріарх Варфоломій вітає предстоятеля ПЦУ Епіфанія

 


Надання Україні томосу – це фактично ще одне визнання незалежності нашої держави. Відтепер українська церква увійшла в родину, яка складається з 15 незалежних помісних православних церков.
Історичну церковну реліквію – томос, цей історичний документ, можна було побачити на Різдво у Святій Софії. Вже оприлюднено текст цього документа, до речі дуже гарно оформленого у стилі давніх церковних книг з відповідними церковними церемоніями людьми, посвяченими виконувати такі справи – ченцями на Афоні.


«Однодумно визначаємо і проголошуємо, щоб уся православна церква, що знаходиться в межах політично сформованої та цілковито незалежної держави Україна, разом зі священними митрополіями, священними єпископіями й архієпископіями, монастирями, парафіями... існувала віднині канонічно автокефальною», – ось вони, довгоочікувані слова. Восьмого січня томос знову перевезли з Києва до Стамбула для завершення процедури надання Україні томосу про автокефальну помісну церкву, яке відбулося 9 січня. Тепер можна констатувати, що абсолютно всі члени Синоду Вселенського патріархату поставили свої підписи під томосом про автокефалію Православної церкви України. Так що цей епохальний для українців документ остаточно оформлений і не дає жодних підстав Російській православній церкві висловлювати думки, що він не канонічний.
Хоча саме так напередодні висловився спікер Російської православної церкви Володимир Легойда, назвавши томос папером, що не має канонічної сили. В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що не будуть проводити богослужіння з ПЦУ. Так що попереду ще тривалий процес утвердження автокефальної православної церкви в Україні. Нам, вірянам, залишається просити Бога, аби всі процеси відбулися мирно, спокійно й Божа благодать зійшла на нашу багатостраждальну землю.
Людмила МАРЧУК
Фото з відкритих
джерел

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити