Відповідно до Закону України, який набирає чинності 11 січня 2019 року, Кримінальний кодекс віднині доповнюється трьома новими статтями.
З метою узгодженості дій та практичного застосування законодавчих змін 9 січня відбулася відеоселекторна нарада, в якій взяли участь поліцейські усієї Рівненської області, працівники прокуратури та суду. У нашому районі в кабінеті т.в.о. начальника Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУНП у Рівненській області Сергія Смаглюка також зібралися керівники поліцейських підрозділів та місцевої прокуратури.


Зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з 11 січня впроваджуються на практиці. А це означає, що боротьба з домашнім насильством тепер входить до найпріоритетніших завдань. І штрафом у 51 грн сімейний розбишака вже не відбудеться. Після зафіксованих трьох випадків домашнього насильства настає кримінальна відповідальність.
Наразі на обліку Національної поліції в Рівненській області перебуває 3309 осіб, які вчиняють домашнє насильство, із яких: 3001 чоловік, 300 жінок та 8 дітей віком до 18 років. За минулий рік у поліції зареєстровано 4108 заяв, повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством. За результатами розгляду звернень на правопорушників складено 3893 адміністративних протоколів, із них 977 — повторно.
У майже 25 % сімей після звернення до правоохоронних органів проблема домашнього насильства залишається невирішеною. Саме тому питання протидії домашньому насильству наразі актуальне. І не тільки в одному районі чи області, а по всій країні.
Крім нових законодавчих змін, із 08 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який впроваджує комплексний підхід у боротьбі з домашнім насильством. На основних його вимогах вкотре акцентував увагу старший інспектор з особливих доручень відділу УПД ГУНП Олег Шандрук, зазначивши, що до кінця цього року в Україні має бути створений Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, що сприятиме протидії та подоланню домашнього насильства.
Тож відтепер кримінальну відповідальність нестимуть особи, які вчинили домашнє насильство, за ознаками злочину, передбаченими статтею 1261 «Домашнє насильство» та статтею 3901 «Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програм для кривдників», а також до них застосовуватимуться обме­жувальні заходи відповідно до статті 911 КК України.
Людмила МАРЧУК

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити