Засідання Ради регіонального розвитку при Здолбунівській РДА відбулося 14 грудня.

Захід був доволі масштабним, зала БК цементників ледь вмістила делегованих з усього району представників. Обговорювали соціально-економічний розвиток Здолбунівщини протягом останніх років, накреслили й основні напрямки проекту стратегії розвитку нашого району.
Здолбунівщина далеко не пасе задніх. Район перспективний. Енергозбереження, медична реформа, Нова українська школа, активна розбудова спортивної інфраструктури та інше – це напрямки, які розвиваються й надалі матимуть розвиток.

Голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, ілюструючи свій звітний виступ графічними зображеннями, пройшовся по всіх галузях, розповівши про те, що зроблено, а чого не вдалося. Було що сказати про галузь освіти в контексті поліпшення матеріальної бази навчальних закладів. Близько тисячі вікон було замінено протягом останніх трьох років у навчальних та позашкільних закладах району коштом бюджету. Окрім цього утеплили фасади, замінили покрівлі, провели ремонтні роботи, обладнали внутрішні санвузли, придбали шкільні автобуси, замінили тепломережі. Такий підхід дав очікуване енергозбереження. У ряді навчальних закладів провели поточні ремонти, на які в районі уже кілька років поспіль виділяють 1,8 млн грн.
У першому кварталі наступного року на Здолбунівщині відкриють оновлений дитячий садочок у Новомильську, а в Івачкові, Новій Мощаниці, Суймах – дітлахи вже відвідують групи у дитсадках.
Та коли в медичній реформі прогрес, адже на Здолбунівщині підписали угоди з сімейними лікарями понад 67% жителів Здолбунівщини, то успіхи у ремонті й будівництві доріг аудиторія сприйняла неоднозначно. Та й сам очільник району в продемонстрованих слайдах показав дороги як кращі, так і ті, де є питання до підрядника і пробоїни він мусить залатати, як тільки зійде сніг.


Почули і про «будівництво номер один», яке триває в районі. Це, зокрема, спорудження спортивної зали районної ДЮСШ, розпочато будівництво футбольного поля зі штучним покриттям, облаштування якого буде завершено коштом державного бюджету.
Похвалив голова РДА Здолбунівський музей та його очільника Олега Тищенка, який проробив непомірну роботу й нині заклад має самобутнє обличчя та є перспективним.
Єдине, чим не може похвалитися Здолбунівщина, це активним включенням у всеукраїнську реформу децентралізації. В нашому районі досі нема жодної об’єднаної територіальної громади. А це економічні втрати. Адже немалі кошти могли б надійти на цю реформу й спрямовані на розвиток краю, але шанс упущений.
Виступив на засіданні Ради регіонального розвитку народний депутат від Здолбунівщини Олександр Дехтярчук, за сприяння якого з соціально-економічного фонду держбюджету було спрямовано на Здолбунівщину 11,6 млн грн. В контексті останніх напрацювань Верховної Ради та уряду, нардеп наголосив і на перспективах розвитку нашого краю та закликав об’єднуватися навколо державницьких позицій, незалежно від політичних вподобань.
На кінець оприлюднили основні напрямки проекту стратегії розвитку Здолбунівського району на трирічний термін. Проте кінцевої крапки в проекті ще не поставлено. Сергій Кондрачук наголосив на тому, що стратегія розвитку краю є динамічним документом. Тому до її написання має долучитися кожен, у кого є цікаві думки та ідеї.
Слово надали і присутньому на заході настоятелю здолбунівського Свято-Успенського храму УПЦ КП о. Дмитру, який згадавши про об’єднавчий собор у столиці закликав усіх до духовної єдності заради України. Наостанок почесними грамотами від облдержадміністрації були нагороджені Копитківський сільський голова Петро Ворон, депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов, начальник Здолбунівського районного сектору ГУ ДСНС у Рівненській області Денис Гринюк. А депутата Здолбунівської міської ради Станіслава Середюка нагородили годинником.
Людмила МАРЧУК
Фото: Марина
СТЕПАНЮК

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити