Здолбунівські резервісти вирушають на збори

Розпочалися з понеділка, 3 грудня, пов’язані із запровадженням воєнного стану в Україні та передбачають уточнення завдань оперативного резерву Збройних сил

На минулих вихідних, у суботу, 1 грудня, в Рівному відбувся брифінг представників оперативного командування «Захід». Генерал-лейтенант, командувач військ оперативного командування «Захід» Олександр Павлюк повідомив представникам ЗМІ про призов військовозобов’язаних оперативного резерву першої черги на навчальні збори вже з цього понеділка, 3 грудня.
Олександр Павлюк наголосив, що це не мобілізація, а навчальні збори.
– Це не є мобілізація. Такі заходи ми проводимо постійно, щоб наші військові частини не втратили свої бойові спроможності. В цей час ми не маємо права допустити зниження боєздатності у нашого оперативного резерву, інакше втратимо Україну, – сказав Олександр Павлюк, запевнивши, що до зимових свят всі військові резерву будуть відпущені по домівках до своїх родин.
А щодо мобілізації, то вона буде оголошена лише у випадку відкритої агресії. Якщо це станеться, до Збройних Сил призиватимуть не лише тих, хто буде на зборах, а усіх резервістів та військовозобов’язаних.


Військові пояснили журналістам, хто входить до оперативного військового резерву. Це ті військовозобов’язані, які вже пройшли навчання, мають військову підготовку та військовий досвід, адже відслужили рік і більше в зоні бойових дій.
До резерву першої черги потрапляють військові, яких призвали до Збройних сил з першої по шосту черги мобілізації і які брали участь в АТО, а також ті, хто пройшов строкову службу з 2014 року. Такі військові мають спеціальну відмітку у воєнному білеті.
Командувач військ оперативного командування «Захід» Олександр Павлюк звернувся до журналістів з проханням донести до населення правдиву інформацію.
– Виникла нагальна потреба звернутися через ЗМІ до населення з метою надання інформації про діяльність Збройних сил на даний момент, з метою недопущення її викривлення – зазначив Олександр Павлюк.
Збори пов’язані із запровадженням воєнного стану в Україні та приведення військ у повну бойову готовність, що передбачає зокрема уточнення завдань Збройних сил. Підготовка людського резерву є головною складовою у підготовці Збройних Сил України до відсічі збройної агресії є.
Збори проводять як у складі бригад - тривалістю до 15 діб, так і у складі навчальних центрів - до 20 діб.
Всі військові, які призвані на навчальні збори, отримають грошове забезпечення – стимулюючі виплати в розмірі 6-7 тисяч грн.
Зборові заходи проводять як на Рівненщині, так і в усіх інших областях України, не виключаючи й тих десяти, де запроваджено воєнний стан. Там також проводять масові збори з військовозобов’язаними територіальної оборони, тривалістю до десяти діб.
Людмила МАРЧУК
Фото зі сторінки Здолбунівського РВК у Фейсбуку

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити