Триває розширена нарада керівників закладів освіти району.

Триває розширена нарада керівників закладів освіти району.

Освітяни Здолбунівщини підбили підсумки минулого навчального року та вели мову про готовність до нового. І робили це не як зазвичай - на районній конференції педагогічних працівників району, а на розширеній нараді керівників закладів освіти за участю представників від місцевих влади, відділу освіти і райметодкабінету, ради профспілки освітян. Відбулося це засідання 29 серпня на базі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

Черговий навчальний рік для когось зі школярів нашого району розпочнеться першого, а для когось і третього вересня - за вибором освітнього закладу, який вони відвідують. Для всієї освітянської спільноти він буде означений новими викликами й випробуваннями, адже триватиме реформування української освіти, що є по суті проектуванням майбутнього нашої країни, бо саме школа формує мислення юних, тих, кому невдов­зі доведеться взяти на себе відповідальність за подальший розвиток держави. Крім того, саме з початком 2018-2019 навчального року стартує і ключова реформа - Нова українська школа (НУШ). Головна її мета створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а ще й вміння їх застосовувати. Отож, спільне завдання освітян зробити школу відкритою, цікавою та сучасною. Перейти до школи компетентностей, в якій дитина - індивідуальність, учитель - вмотивований, а батьки - партнери педагогів у навчально-виховному процесі.
На Здолбунівщині, запевняють у відділі освіти, Нова українська школа прийде у кожний навчальний заклад, незалежно від його розташування. У нашому районі ця реформа насамперед стосуватиметься 837 першачків, які навчатимуться у 47 класах, та їхніх вчителів і батьків.


Якісна освіта можлива лише за наявності висококваліфікованих кадрів. Нині іншою стає роль учителя, він уже не є для школярів єдиним джерелом знань, а має навчити кожну дитину орієнтуватись в інформаційному морі, правильно відшуковувати необхідну інформацію за допомогою сучасних технологій, самостійно її аналізувати та робити висновки, думати і формувати власну позицію, бути відповідальним громадянином своєї країни. Щоб навчати по-новому, вчитель повинен отримати свободу дій - обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. І цю можливість дає новий закон «Про освіту».
Як зазначив начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Ігор Антонюк, підготовці вчителів початкових класів для роботи в умовах НУШ на Здолбунівщині приділяли особливу увагу вже з лютого 2018 року. Учителі ознайомлювались з практикою реалізації Державного стандарту початкової освіти та запобігання утрудненням у роботі вчителів пілотних класів на базі ЗОШ I-III ст. № 1 м. Дубно і ЗОШ I-III ст. № 18 м. Рівне. Педагоги обговорювали актуальні питання створення освітнього середовища у закладах освіти, забезпечення матеріально-технічної бази, навчально-методичною літературою, дидактичними матеріалами, особливості проведення уроків у новому освітньому форматі в межах концепції «Нова українська школа», відвідали заняття учителів перших пілотних класів з інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Також на базі Здолбунівської ЗОШ I ст. № 7 було проведено підвищення кваліфікації 48 вчителів початкової школи, які працюватимуть з першокласниками у 2018-2019
н. р., та 9 - на базі РОІППО; організовано навчальний семінар-тренінг для 77 учителів художньо-естетичних предметів; локальний семінар-тренінг для 44 вчителів освітньої галузі «Фізкультурна»; підготовлено 10 вчителів-наставників щодо впровадження ігрових методів навчання в освітній простір Нової української школи згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між МОН України та The LEGO Foundation. Усі вчителі перших класів успішно пройшли дистанційний курс на платформі EdEra, в ході якого ознайомились з Державним стандартом та методиками компетентнісного навчання. Крім того, з метою запровадження ідей духовного гуманізму в сучасні освітній та суспільний простір, обміну кращими напрацюваннями з питань сімейного виховання дітей нового покоління 10 учителів початкових класів зі Здолбунівщини стали учасниками фестивалю гуманної педагогіки у м. Львів «Сім’я - лоно культури людства». Усі ці заходи, за словами очільника освітянської галузі району, сприятимуть досягненню намічених результатів.
Чимало попрацювали в навчальних закладах і над оновленням організації освітнього простору для учнів НУШ.
Звісно, щоб забезпечити умови для реалізації в закладах освіти Здолбунівщини концепції «Нова українська школа», необхідне ще й відповідне матеріально-технічне забезпечення, що, у свою чергу, потребує значних фінансових вкладень. І на це в районі з різних джерел було виділено понад 2 мільйони гривень.
Однак, освіта Здолбунівщини це не тільки початкова школа. Тож у ході наради присутні проаналізували здобутки, проблеми, потреби та перспективи розвитку усіх ланок галузі (детально - див. текст доповіді начальника відділу освіти, опублікований на сайті zdosvita.at.ua). При цьому не раз звучала думка, що освітянам є і чим пишатись, і що вдосконалювати. Промовці відзначали, що минулий навчальний рік, як і підготовка до нового, характеризувались напруженою роботою усіх гілок влади, відділу освіти, адміністрацій навчальних закладів, спрямованою на створення умов рівного доступу до здобуття якісної освіти, впровадження у навчальних закладах енергозберігаючих технологій, модернізацію їх навчально-матеріальної бази та створення в них безпечних умов для навчально-виховного процесу. Наголошували й на тому, що нині на керівниках навчальних закладів лежить особлива відповідальність. Адже, Законом України «Про освіту» їм надано автономію, звісно в межах трудового законодавства, у вирішенні питань щодо прийняття та звільнення з роботи працівників. Тож, наскільки якісним у професійному плані буде колектив закладу, залежатиме напряму від його керівника.
В обговоренні доповіді начальника відділу освіти, висвітливши актуальні питання діяльності освітянської сфери, виступили вихователь-методист ДНЗ № 5 «Усмішка» Наталія Лаба, вчитель початкових класів Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Тетяна Решко, заступник директора з навчальної роботи Гільчанського НВК Алла Шангрик, вчитель англійської мови Здолбунівської гімназії Ілона Бабак, вчитель інформатики Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Тетяна Куць.
Крім цього, під час наради близько 30 педагогів отримали відзнаки різного рівня - за підсумками роботи освітянської галузі Здолбунівщини в минулому навчальному році та за результатами участі вчителів у творчих заходах і конкурсах фахової майстерності.
Олена СНІЖНА.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити