Це була феєрія українського колориту, справжнє свято української душі, захоплюючий спектакль, де важко розібратися, хто глядач, а хто артист. Неповторна атмосфера і національна самобутність справжньої української ярмарки у Здолбунові. Саме таким був заключний акорд концерту ансамблю народного танцю «Горлиця» Будинку культури цементників. «Браво!» «Молодці!» – лунали дружні вигуки під шалені оплески. «Невже це справді за один рік?» – здивовано прозвучало у залі.
І це дійсно так. Ансамбль народного танцю «Горлиця» створений минулого року. А вже нинішньої весни ансамбль, художнім керівником якого є Марина Грубая, відсвяткував свою першу річницю, завершивши традиційний сезон творчих звітів художніх колективів під назвою «Мистецька палітра – 2018». Це був надзвичайно плідний рік, адже за цей період створено сім прем’єрних номерів: «Як у нас на Україні», «Поліська полька», циганський танець «Колесо фортуни», «Танго», «А дівчина Горлиця», «Карапет», «Як колись давно на ярмарку в Здолбунові було» – у всіх цих танцювальних композиціях відчувається характер нашого народу, повнота його життя, неповторність його звичаїв і традицій, побуту і вірувань.


Артистизм танцювального колективу засвідчує високу професійну майстерність керівника ансамблю – Марини Грубої. Її прекрасне знання української культури вияскравилось у танцях. А сама вона – згусток іскрометної енергії, що свідчить про неабиякий талант творчої натури. Вік учасників колективу важко визначити, адже йому від 28 до 60 і трошки більше. Та його керівник переконана, що танець – це молодість душі.
«Я люблю свій колектив і горджуся ним. Потрібно дійсно любити свій народ, його культуру, щоб тричі на тиждень, вечорами після роботи, приходити на репетиції, розуміючи, що своїм мистецтвом і вмінням приносиш радість не тільки собі, а й усім, хто приходить на наші виступи. У нашому колективі жителі Здолбунова і Рівного, Острога і Львова. Це працівники підприємства «Волинь-цемент», залізничники, вчителі. Іноді мені здається, що наші танці насичені сонцем, саме тому вони викликають почуття піднесеного настрою та дотепного гумору. Приходьте до нас і танцюйте разом із нами!» – з такими словами звернулась Марина до всіх, хто прийшов на ювілейний концерт.
Павло Шарко – незмінний акомпаніатор ансамблю. Його творча наполегливість допомагала зростанню майстерності ансамблю народного танцю «Горлиця».
У своєму арсеналі ансамбль має відзнаки і нагороди. Він є дипломантом фестивалю «Весела толока», а нещодавно колектив повернувся із ХIII Всеукраїнського фестивалю пісні і танцю «Весняний первоцвіт», де виборов «Гран-прі».
– Привітати ансамбль зі святом прийшло чимало шанувальників народного танцю: це і зразковий вокальний ансамбль «Здолбунівські дзвіночки» (керівник Антоніна Шеретюк), музичний гурт «Колеги», зразковий ансамбль народного танцю «Сузір’я» (керівник Ніна Боярчук). А ще ветерани заслуженого ансамблю танцю України «Полісянка», які відмітили, що так натхненно танцювати, самим шити костюми для кожного танцю можуть тільки ті, в кому живе ні на кого не схожий дух українського народу. Глядачі були приємно вражені виступами гостей, які починали свою танцювальну діяльність у Здолбунові в 70-80 роки, – відзначив ведучий ювілейного концерту Василь Гізун.
Нелла Паламарчук,
м. Здолбунів.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити