З 15 травня у Здолбунові розпочато купальний сезон. Мешканці міста та його околиць цікавляться: а як же щодо дотримання санітарних вимог? Чи безпечно купатися у здолбунівських водоймах? Дослідженням цього питання займалася наш кореспондент Дарина Ковальчук.

Щодо безпечності самої води та грунту на прибережних пляжах. За результатами досліджень, проведених Здолбунівським районним лабораторним відділенням ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» в травні поточного року, вода з поверхневих водойм, питних фонтанчиків, пісок з пляжів за мікробіологічними та паразитологічними показниками відповідають санітарним вимогам. За словами завідувача Здолбунівським районним лабораторним відділенням ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» Наталія Будинко, моніторинг якості води поверхневих водойм та грунту в санкціонованих місцях масового відпочинку проводитиметься впродовж всього купального сезону.


Щодо місць, де були взяті проби води та грунту, то це пляжі «Гідропарку» по вулиці Шевченка, по вулиці Заводській, дитячому пляжі на водосховищі по вул. Старомильській. За санітарно-хімічними показниками вода з усіх трьох водоймищ не відповідала санітарним вимогам за ХСК (показником хімічного споживання кисню), проте відхилення від норми незначні.
– Наголошуємо, що купання в зоні пляжів безпечне при дотриманні поведінки відпочиваючими. Варто пам’ятати про потенційну небезпеку водних об’єктів як фактора передачі багатьох інфекційних захворювань, таких як вірусний гепатит А, ентеровірусні інфекції, холера та інші. Необхідно уникати потрапляння води водойм в рот під час купання, не використовувати воду поверхневих водойм для миття овочів та фруктів. Після купання у водоймах обов’язково приймати душ, – таке застереження ми почули від Наталії Будинки.
Поцікавилися ми й благоустроєм та тим, чи будуть на пляжах чергувати рятувальники.
– У вихідні та святкові дні на пляжах Гідропарку, Старомильська та селища цементників чергуватимуть рятувальники. На цьому тижні в гідропарку на дитячому пляжі встановлено ще одну роздягальню. На всіх пляжах розрівняли пісок. До кінця цього року плануємо зробити пішохідні доріжки, які з’єднають: центральну алею та міст, алею випускників – міст, алею випускників – туалет. А в майбутньому плануємо спорудити сцену, – розповіла завідуюча відділом комунальної служби з благоустрою Здолбунівської міської ради Ірина Сирота.
Запитали ми і здолбунівчан, які вже купалися й відпочивали, чи задоволені вони станом пляжів.
– Гідропарк – одне з улюб­лених місць літнього відпочинку моїх дітей літом, тож коли щось поліпшується в напрямку благоустрою – це не може не тішити. Я вважаю, що дитячий пляж «вісімки» в принципі готовий до купального сезону, єдине, що дуже незручно заходити у воду через крутий спуск, тому хотілося б, щоб там більше насипали піску, – таку думку висловила здолбунівчанка Наталія Рибачук.
Дарина КОВАЛЬЧУК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити