Як на Здолбунівщині відзначили День пам'яті та примирення

Вже четвертий рік поспіль наш район, як і вся Україна, відзначає День пам'яті та примирення. Ми перестаємо називати капітуляцію Німеччини у Другій світовій війні «Святом зі сльозами на очах», натомість, як вся Європа, вкотре нагадуємо собі, яка ця війна була кровопролитна і жорстока. Тож всі основні заходи припали саме на 8 травня, а не 9-те.

Того дня близько трьохсот небайдужих здолбунівчан зібралося на площі Героїв Майдану у Здолбунові, аби віддати шану загиблим у Другій світовій.
Віче пам'яті «У молитві єдність» пройшло у скорботі за загиблими. Місцеві священнослужителі відправили молебень, а представники громадськості поклали квіти до стели Героїв Майдану та воїнів АТО, пам'ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій, а також меморіалу воїнської слави у міському сквері.
У виступах промовці вкотре наголошували на неприпустимості повторення війни та її жахливих наслідках, закликали пам'ятати про жертву, яку принесли наші предки, відстоюючи право на щасливе та спокійне майбутнє своїх дітей.


Опісля в холі Здолбунівського РБК відбулося відкриття виставки робіт вихованців дитячої студії художника Валерія Безушка. Де діє художня школа при районному будинку культури з 2004 року. Вивчив митець вже приблизно 130 учнів. Половина з них - пов'язали своє життя з художнім мистецтвом.
- Мої вихованці працюють у Львові, Києві та інших містах. Чимало з них займаються графікою та розробкою логотипів для реклами. Ті, хто закінчив ще й художній факультет, пишуть ікони та оздоблюють храми, - зазначив Валерій Безушко.
Виставка діятиме протягом місяця, тож ті, хто не встиг насолодитися картинками під час відкриття, ще можуть це зробити.
А після теплих розмов із Валерієм Безушком всі присутні на відкритті виставки вирушили на не менш цікаву зустріч з рівненською поетесою Іванною Голуб. Учасникам Клубу життєлюб рівнянка презентувала свою першу збірку поезій «Я вишиваю власними сльозами».
Ірина САМЧУК,
фото автора.

Більше фото

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити