Нещодавній скандал з водієм маршрутки, який у грубій формі відмовив у безоплатному проїзді мізочанці Юлії Корнюх та її чоловіку, закінчився для кермувальника маршрутки доганою та штрафом.

Як повідомили в управлінні Укртрансбезпеки у Рівненській області, з водієм Романом Московцем провели профілактичну бесіду та наклали адміністративний штраф у розмірі 136 гривень. Крім того, кермувальнику виписали догану у ТзОВ «Укр-Пас-Транс», що обслуговує маршрут, на якому він працює.
Проте учасники бойових дій на Сході України не задоволені таким станом справ. Адже вимагали, аби перевізник звільнив водія, який систематично грубіянить пасажирам. Бо впевнені, що саме таке, показове, покарання, зупинило б хамство окремих водіїв маршруток.
- Для більшості з нас не надто й важливі безкоштовний проїзд, субсидії та обіцяна земелька. Частина з нас вже давно «забила» навіть на очікування цього всього. Але повага до воїнів Збройних сил України та ветеранів війни це, насамперед, відсутність хамства стосовно них з боку чиновників, лікарів, водіїв та інших, - зазначає учасник АТО Юрій Поліщук.
Тим часом у соцмережі «Фейсбук» розгорнулась дискусія щодо проблеми організації перевезень у маршрутках. Дехто вважає, що водіям та перевізникам теж не солодко. Мовляв, у них важкі умови праці, та й заробіток незначний.


Як зазначив в одному зі своїх дописів у соцмережі «Фейсбук» Олег Чумак, він вдосталь пропрацював водієм на рівненських дорогах, зокрема й на маршруті «Рівне-Здолбунів». За словами чоловіка, кожен водій повинен виконати план, визначений перевізником. А зарплату водіям нараховують лише після сплати вартості пального та різноманітних податків. Та нині Олег працює в Польщі. Тож йому більше до вподоби те, як влаштована система перевезень у цій сусідній країні, де контакт між водієм та пасажиром мінімальний, у ціні проїзду вже враховано витрати на пальне та обслуговування транспортних засобів, пільговиків нема зовсім, а в кожному автобусі є касовий апарат.
Та реалії нашої країни нині інші. Ніхто не заперечує, що робота водія складна. Проте й пасажири хочуть, аби на транспорті їх обслуговували якісно. Натомість уже тривалий час нарікають на те, що квитків після оплати проїзду у маршрутках водії не видають, на проржавілі автобуси та високі тарифи за перевезення. Та якщо усе вище перелічене громадяни ще більш-менш терплять, то хамство водіїв – уже остання крапля. Як наголошують користувачі соцмережі, навіть попри важкі умови праці, водієві варто шанобливо ставитись до пасажирів. Адже поваги до себе прагнуть усі.
Тож більшість дописувачів не підтримали водія з Польщі. А це, вочевидь, ознака того, що перевізникам та водіям таки треба продумати, як поліпшити рівень обслуговування у громадському транспорті. І, звісно, усім пам’ятати про взаємні ввічливість та повагу.
Ірина САМЧУК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити