В умовах становлення ринкової економіки, майже суцільної приватної власності на засоби виробництва, як ніколи, гостро постає питання соціального захисту людини праці, охорони її життя та здоров’я, а також права на відшкодування шкоди у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника та в інших випадках. Гарантом захисту у цьому від імені держави виступає Фонд соціального страхування Украї­ни.

В умовах становлення ринкової економіки, майже суцільної приватної власності на засоби виробництва, як ніколи, гостро постає питання соціального захисту людини праці, охорони її життя та здоров’я, а також права на відшкодування шкоди у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника та в інших випадках. Гарантом захисту у цьому від імені держави виступає Фонд соціального страхування Украї­ни.Профілактика, усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, попередження та недопущення нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань є одним з головних завдань Фонду. З цією метою у 2017 році страховим експертом з охорони праці відділення проведено 8 перевірок стану безпеки і умов праці на підприємствах, в  установах, організаціях та у приватних підприємців Здолбунівського й Острозького районів, за наслідками яких роботодавцям скеровано подання. Під час перевірок виявлено 81 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Також взято участь у 1 семінарі, 4 нарадах, 49 засіданнях «круглих столів» з цих питань, в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці (СУОП) на 55 підприємствах, надано 330 консультацій страхувальникам та застрахованим особам. Це дало змогу суттєво знизити рівень виробничого травматизму в регіоні і, як наслідок, у 2017 році на підконтрольних відділенню підприємствах, організаціях та установах сталося лише 3 страхових (пов’язаних з виробництвом) нещасних випадки, в тому числі 1 зі смертельним наслідком. Два з них зареєстровані у сільському господарстві, один - у сфері торгівлі. Дві третини нещасних випадків настали внаслідок падіння потерпілого. Щодо причин нещасних випадків, то основними були психофізіологічні (особиста необережність) - два нещасних випадки та організаційні (невиконання вимог інструкцій з охорони праці) - один.Як бачимо, проаналізувавши причини травмувань на виробництві, щоб запобігти настанню подіб­них нещасних випадків, не потрібно вкладати в охорону праці додаткових коштів, нести матеріальні витрати. Для цього варто підвищити рівень навчання з питань охорони праці та покращити якість проведення інструктажів. Позитивний результат матимемо не тоді, як у журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці просто ставитимуть формальні підписи, а коли в пам’яті працівників після інструктажу залишатиметься чіткий алгоритм дій, правильних у певній виробничій ситуації. 
Микола ОВСІЙЧУК,
страховий експерт з охорони праці 
Здолбунівського відділення
управліннявиконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
у Рівненській області. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити