Вітаючись, ми зазвичай кажемо: «Добрий день! Доброго здоров’я!» Таким чином ми бажаємо один одному здоров’я. У давнину казали: «Здоров’я - це нічого, але все без здоров’я - ніщо». Як правило, людина, яка ніколи не хворіла, зовсім не береже свого здоров’я. Тіло безвідмовно служить нам, і ми навіть не уявляємо, що може бути якось інакше.
А це «інакше» дуже гостро на собі відчувають люди, які отримали травми внаслідок нещасного випадку на виробництві або набули професійного захворювання. Інколи через свою необережність, а інколи й через безвідповідальність керівників підприємств, в обов’язки котрих входить створення там здорових і безпечних умов праці.


Але якщо вже лихо сталось - це не кінець, за своє здоров’я потрібно боротись, його треба берегти, наче скарб, а в цьому такій категорії людей може допомогти санаторно-курортне лікування, спрямоване на відновлення здоров’я, повернення людей до повноцінного життя.
На сьогодні потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання, які згідно з висновком МСЕК мають право на санаторно-курортне лікування, можуть самостійно вибирати санаторно-курортний заклад, розташований на підконтрольній території України, відповідно до медичних показань за профілем лікування.
Для того, щоб стати на облік та отримати путівки, потерпілі (або уповноважені ними особи) подають до робочих органів Фонду такі документи:
- заяву за встановленою формою (із зазначенням наз­ви санаторно-курортного закладу та його місцезнаходження);
- висновок МСЕК про потребу потерпілого в санаторно-курортному лікуванні;
- медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о;
- індивідуальну програму реабілітації (за наявності);
- копію паспорта потерпілого та особи, яка супроводжує потерпілого (якщо таку потребу визначено МСЕК).
На підставі цих документів ми погоджуємо із санаторно-курортним закладом прийняття потерпілого на лікування та укладаємо три­сторонній договір (санаторій, потерпілий, Фонд), а також компенсуємо потерпілому витрати на проїзд до обраного закладу і назад, згідно з проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Якщо потерпілий має право на безкоштовний проїзд відповідно до чинного законодавства, то відшкодування витрат здійснюється з урахуванням пільг.
За роз’ясненнями та консультаціями щодо санаторно-курортного лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання просимо звертатись у Здолбунівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Рівненській області за телефонами:
м. Здолбунів - (03652) 2-55-38, м. Острог - (03654) 2-37-86.
Бережіть свій найцінніший скарб - здоров’я!
Лариса ПРОКОПЧУК,
головний спеціаліст з медичної реабілітації
та соціальних послуг Здолбунівського
відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального
страхування України
у Рівненській області. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити