У Здолбунові відбувся турнір знавців історії Польщі

Уже кілька років пос­піль при Товаристві польської культури Здолбунівщини діє школа з вивчення польської мови. Заняття в ній відвідують люди різного віку, але дітей та підлітків серед учнів, певно, найбільше. Отож, і в школі, і в Товаристві загалом роботі з молоддю приділяють значну увагу. Наприклад, постійно організовують різноманітні тематичні та пізнавально-розважальні масові заходи. Один з них відбувся минулої суботи, 10 лютого, в межах реалізації авторського проекту учасниці кількох Форумів молодих поляків в Украї­ні здолбунівчанки Марини Мазурок “Турнір знавців польської історії, присвячений 100-річчю незалежності Польщі”. Фундатором цього проекту виступив Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.
Перед початком турніру прозвучали гімни України та Республіки Польща. З вітальним словом до присутніх звернулись пані Марина Мазурок та голова Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич.


Під час змагань чотири команди по п’ять учасників у кожній виконували тестові завдання на знання історії, культури та
звичаїв польського народу. Переможців журі визначало за сумою балів, які разом набрали усі члени команди - учні першого, другого і третього років навчання. А поки дорослі рахували зароблені командами бали, діти представили присутнім невеличку концертну програму. Також присутні слухали записи українських і польських пісень та охоче гуртом співали самі, що неабияк додало усім гарного настрою. Найактивнішою тут проявила себе команда у складі Едіти Мандзюк, Марії Говорухи, Анастасії Закаблук, Владислави Кухарчук та Марії Фрунзе. І саме ці дівчатка у підсумку стали володарками І місця.
Переможцям та учасникам турніру вручили дипломи та подарунки, а дітям, які підготували концертні номери - заохочувальні призи. Потім усіх присутніх запросили на почастунок стравами польської національної кухні та солодощами.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: команда-переможець турніру.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити