Комп’ютерну техніку придбали коштом субвенції з держбюджету за сприяння Олександра Дехтярчука

З колективом Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 депутат поспілкувався
про особливості держбюджету та закону «Про освіту».

 

Одразу ж після Нового року народний депутат Олександр Дехтярчук завітав на Здолбунівщину з приємною місією: передати сучасну комп’ютерну техніку для бібліотек та шкіл нашого району.
Ці заклади отримали ноут­буки та монітори, прид­бані коштом субвенції з державного бюджету за запитом Олександра Дехтярчука. На закупівлю ноутбуків для бібліотек Здолбунівщини з державного бюджету надійшло 196 тис. грн.
Тож тепер 18 книгозбірень населених пунктів нашого району мають новенькі ноутбуки. Спілкуючись з біб­ліотекарями, нардеп запевнив, що цьогоріч таку техніку отримають всі бібліотеки. Адже ноутбуки працівникам цих закладів дуже потрібні і для роботи, і для популяризації своєї праці у мережі Інтернет.
Отримали сучасні монітори та ноутбуки й навчальні заклади Здолбунівщини. А Олександр Дехтярчук, спілкуючись з колективами Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, Здовбицької та Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст., запевнив, що й у 2018-му на потреби шкіл звертатиме значну увагу.

Бібліотекарі району отримали сучасні ноутбуки.

 


Є сподівання, що цей рік буде кращим, аніж попередні - на цьому народний депутат наголошував під час спілкування з освітянами. Представникам цієї галузі варто сподіватися на особливо плідний рік, адже у держбюджеті передбачений ріст фінансування освіти на 25 %. З січня зростає й розмір мінімальної зарплатні, і цьогоріч він збільшуватиметься ще раз. На переконання народного депутата, часи, коли освітяни почувалися в нашій країні невпевнено, вже у минулому. Ухвалений у 2017-му закон «Про освіту» проєвропейський і спрямований на підтримку дієвих та творчих людей. До того ж освітянська галузь є захищеною, адже закон передбачає мінімальну зарплатню для освітян у розмірі трьох мінімальних заробітних плат. І попри те, що наразі цю норму виконати немає змоги, у законі вона залишилася та є своє­рідним «нагадуванням» для кожного уряду, що вчительська зарплата повинна автоматично зростати.

У цьогорічному бюджеті 1 млрд. грн. закладено на модернізацію навчального процесу у сучасній початковій школі. Ці кошти спрямують на зміцнення матеріально-технічної бази та інші потреби початкової ланки, аби поступово створити по-справжньому нову українську школу.
На Здолбунівщині ж у 2017-му вдалося втілити у життя низку проектів кош­том субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, яка надійшла до нашого району за сприяння Олександ­ра Дехтярчука.
- Тішуся з того, що торік 26 млн. грн. з держбюджету вдалося залучити до населених пунктів нашого, 154-го, округу. З них понад 4 млн. гривень надійшло на Здолбунівщину. І все це без партійних гасел та розмахування прапорами… Ці надходження дали змогу втілити у життя багато добрих справ. Зокрема нам вдалося замінити вікна у дитсадках міста, на що спрямовано 1 млн. грн. Найближчим часом у селі Івачків відкриємо дитсадок у приміщенні-довгобуді, яке досі 15 років простою­вало. Нещодавно 500 тис. грн. спрямували на придбання комп’ютерної техніки для шкіл району. Врешті, ми разом садили троянди на кільці в Здолбунові, робили інші прості і добрі справи. І якби такі речі відбувалися щороку й раніше, вочевидь, чимало людей ставилося б до перс­пектив нашої держави не так песимістично, - вважає народний депутат.
У 2018 році Олександр Дехтярчук має намір долучатися до втілення нових проектів у нашому районі. Зокрема - звернути увагу на облаштування у школах внут­рішніх туалетів, придбання меблів для навчальних закладів та ін.
У контексті обговорення перспектив розвитку освіти чи не в кожному з колективів депутат вів мову й про те, над чим працює у Верхов­ній Раді - питання об’єднання громад. Адже доки у Здолбунівському районі продовжують ігнорувати можливість об’єднання, в частині громад нашого округу вже встигли вкласти суттєві кошти у школи, модернізувати їх матеріально-технічну базу.
- Як людина, яка працює саме у сфері децентралізації, стовідсотково можу стверджувати, що створення ОТГ вигідне насамперед жителям громад. На жаль, на Здолбунівщині керівники місцевих рад цього не чують, воліючи перебувати у тому «законсервованому» стані, який є нині. І це не на користь громадам та їх жителям. Адже ті «підйомні» кошти, які отримують ОТГ - це реальна змога змінити багато чого на місцях, - стверджує депутат.
На запитання ж про те, чому часто буває у нашому краї і навіть у свої депутатські «канікули» спілкується з громадою, Олександр Володимирович відповідає просто:
- Особисто мені хочеться, щоб після цієї депутатської каденції моє прізвище на Здолбунівщині і в нашому окрузі загалом пам’ятали. Щоб у людей залишилася добра згадка про конкретні справи, які вдалося втілити у життя. А в період гарних зимових свят хочеться побажати усім добра та наснаги. Головне - бути оптимістами, об’єктивно оцінювати те, що вдається зробити, і не стверджувати безпідставно, що, мовляв, «все пропало». Вір­мо в себе, в Бога і в Україну - і все у нас буде гаразд!
Марина СТЕПАНЮК.
Фото автора. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити