Міський голова звітує перед громадою.

Традиційний щорічний звіт голови міської ради Ігоря Ольшевського перед депутатами та громадою міста відбувся 21 грудня у межах двадцять першої сесії Здолбунівської міської ради. Того дня депутати ухвалили й низку важливих для розвитку міста в наступному році рішень.

Про досягнення та плани
Звітуючи, міський голова детально розповів про особ­ливості роботи міської ради, основні досягнення у 2017-му, а також про те, на чому потрібно зосередити увагу в році наступному. При цьому одразу наголосив, що запорукою плідної праці є злагоджена діяльність усіх, від кого залежить благоустрій міста та всі інші сфери його життя.
Рік, що минає, приніс чимало позитивних змін, які ініціювали та втілювали депутати міської ради. Зокрема під час сесійних засідань, яких цьогоріч відбулося 8, міські обранці розглянули понад 200 питань, що стосувалися: вдосконалення роботи з охорони навколишнього природного середовища та поводження з твердими побутовими відходами; ремонту, будівництва й утримання автомобільних доріг; покращення роботи з молоддю і фізкультурно-оздоровчої роботи серед жителів міста та ін.


Упродовж цього року вдалося втілити у життя багато важливих заходів, а саме: покращити умови для відпочинку в міському гідропарку, реалізувати заходи програми «Безпечне місто Здолбунів», продовжити роботи з впровадження енергоощадного освітлення на міських вулицях; надати матеріальну допомогу спортсменам - чемпіонам України, а також жителям міста, які потребували лікування.
Розповів міський голова і про втілені ініціативи та пропозиції депутатів міськради й жителів міста. Зокрема у Здолбунові розпочали облаштування «лежачих поліцейських» біля навчальних закладів; встановили ігрові майданчики в сквері по вул. Грушевського, по вул. Фестивальній та Данила Галицького; змінили напрям головної дороги по вул. Грушевського; збудували автобусні павільйони по вул. С. Наливайка, Шкільній та ін.
Саме з ініціативи депутатів нині ведеться відеозапис сесійних засідань, а записи розміщують у мережі Інтернет. Упорядковано на офіційному сайті ради й інформацію про бюджет міста.
Тож Ігор Ольшевський подякував обранцям за активність і небайдужість та зазначив, що ті ініціативи, які не встигли впровадити нині, розглянуть у наступному році насамперед.
Діяльність міської ради визначають не лише депутатські ініціативи, а й звернення громадян. Протягом 10 місяців 2017 року вдалося задовольнити 30 колективних та контрольних звернень громадян. Серед іншого, збудовано освітлення на вул. Віли 5 і 6, Герцена, Ольжича-Толстого, пров. Грушевського, Яворницького, проведено капітальний ремонт дороги по вул. Стуса, відремонтовано пішохідну доріжку по вул. Шевченка.
Найчастіше ж до міської ради звертаються щодо питань, пов’язаних з житлово-комунальним господарством. Оскільки цьогоріч відбулися зміни щодо управління багатоквартирних будинків, то кількість таких звернень зросла - їх зареєстровано 330.
- Підхід до управління житловим фондом нині змінився. Тож ми ухвалили рішення про пайову участь - кошти на ремонти виділяємо тоді, коли є дольова участь ОСББ. Багато чого залежить від ініціативи самих мешканців будинків, - зазначив міський голова.
У 2017 році відбулося 11 засідань виконавчого комітету, де розглядали питання, які потребували невідкладного вирішення. Це дало змогу оперативно працювати та задовольняти звернення громадян.
Особливу увагу цьогоріч приділяли благоустрою міста, на що загалом було спрямовано 15900 тис. грн. Зокрема 7756 тис. грн. витрачено на капітальний та поточний ремонти доріг міста. Серед іншого, проведено капітальні ремонти дорожнього покриття по вул. Яворницького та проїзду від вул. Шкільної до ДНЗ «Усмішка», дорожнього покриття по вул. Стуса та ін. Загальна протяжність реконструйованих цього року доріг становить майже 1 км.
Ремонтували у 2017-му і пішохідні доріжки. Зокрема здійснено частковий ремонт доріжок по вул. Незалежності, Шкільній, Ясній, Пушкіна, Шевченка, Л. Українки, завершено капітальний ремонт пішохідних доріжок по вул. Яворницького, Г. Мазепи-Базарній, Шевченка.
Суттєво попрацювали цьогоріч і задля облаштування вуличного освітлення: таких робіт виконано на 549 тис. грн. Нині з 137 вулиць та провулків повністю освітлено 96, частково - 5, потребують освітлення 34 вулиці та провулки. Загальна протяжність освітлених у 2017 році вулиць становить понад 7,2 км.
На облаштування дитячих майданчиків цьогоріч спрямували 369 тис. грн. А ще наше місто постійно озеленюють - було облаштовано 65 квітників та висаджено понад 1100 дерев. Загалом на заходи з озеленення спрямовано 74 тис. грн.
Зазначив міський голова і про те, що одним з основ­них напрямів роботи є капітальний ремонт житлового фонду, на що спрямовано 1376,215 тис. грн.
У дошкільних навчальних закладах виконали капітальні ремонти приміщень – у всіх ДНЗ повністю замінено вік­на та двері на енергоощадні. На це, за сприяння народного депутата України Олександ­ра Дехтярчука, спрямовано 1 млн. грн. коштів субвенції з державного бюджету та 226,8 тис. грн. - з міського бюджету.
Згідно з обласною Програмою з енергоефективності, на умовах співфінансування проведено реконструкцію систем теплопостачання зі встановленням вузла регулювання спожитої теплової енергії у ДНЗ «Ладоньки», «Усмішка» та «Дзвіночок». Спрямовували кошти для дошкільних закладів і на інші статті витрат.
Про плани на наступний рік міський голова також розповів чимало. Йшлося, зокрема, про розбудову інфраструктури у мікрорайоні, де надано ділянки учасникам АТО, подальше облаштування зон відпочинку, ремонт міського стадіону, розширення кладовища та про багато інших, важливих для здолбунівчан, питань. А ще Ігор Ольшевський відповів на низку запитань від громади й депутатів і надав відповіді на деякі з тих запитань, які прозвучали під час його звіту торік, відзвітувавши, які з порушених тоді проблем уже встигли вирішити.
- Головне - змінити ставлення громадян до влади та зробити усе, щоб вона працювала для людей. Бо саме від позиції кожного з нас, ініціативності, наполегливості, сумлінності, відповідальності залежать результати нашої діяльності, - резюмував міський голова, подякувавши депутатам, членам виконавчого комітету, працівникам апарату управління міськради за порозуміння, підтримку в роботі та конструктивну і ділову співпрацю.
Прозвучала того дня і подяка міському голові та сек­ретареві міської ради Валентині Капітулі від імені жителів Здолбунова.

І бюджет на 2018-й, і громадський бюджет
Під час сесії ухвалили й міський бюджет на 2018 рік. Оскільки проект рішення детально розглянули на засіданнях постійних комісій, то підтримали його практично без обговорень. Згідно з рішенням, доходи міського бюджету на 2018 рік складають 53287199 грн., таку ж суму становлять і видатки. У складі видатків міського бюджету сума коштів на реалізацію місцевих (регіональних) програм становить 21901000 грн.
Після нетривалого обговорення депутати затвердили проекти місцевих програм, які діятимуть у наступному році. Також підтримали план роботи Здолбунівської міської ради і план підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік, внесли зміни до цьогорічного бюджету і програм, розглянули низку земельних питань.
Наприкінці сесії депутати підтримали Положення щодо впровадження громадського бюджету (бюджету участі) у м. Здолбунів, яке передбачає запровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до взаємодії з органами місцевого самоврядування. Згідно з положенням, громадський бюджет - це спосіб визначення видатків частини міського бюджету з допомогою прямого волевиявлення здолбунівчан. Тому жителі міста зможуть пропонувати проекти, втілення яких може відбуватися коштом громадського бюджету. На цю мету спрямовуватимуть не менше 1 % від власних доходів міста.
Отож, старт активній діяльності міста у 2018-му дано. Сподіваємося, що у Здолбунові і наступного року відбудеться не менше важливих змін на краще. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити