Розлучення - процес складний і болючий. Але й ситуації, коли зведення рахунків між колишнім подружжям триває і після розлучення, не поодинокі. Наприклад, часто трапляється так, що той з батьків, хто не проживає з дитиною, принципово не дає дозволу на її виїзд за кордон. Як діяти в такому випадку, в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» консультує Міністр юстиції Павло Петренко.

- Якими є правила виїзду за кордон для осіб, котрі не досягли 16-річного віку?
- Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійс­нюється за згодою обох батьків та в їх супроводі або в супроводі уповноважених ними осіб, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, котрі уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави, до якої прямує дитина, та відповідного часового проміжку її перебування там.
- Як отримати дозвіл на виїзд дитини за кордон?
- Найкращий варіант - отримання добровільного такого дозволу. Згода батьків на виїзд за кордон громадянина України, який не досяг 16-річного віку, оформляється у вигляді заяви, на якій справжність підпису батьків засвідчується нотаріально.
Задля вчинення цієї нотаріальної дії можна звернутися до державної нотаріальної контори чи до приватного нотаріуса.
- А якщо один з батьків принципово не хоче надавати дозвіл?
- За відсутності згоди одного з батьків виїзд дитини за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.
Позовна заява про надання доз­волу на виїзд без згоди та супроводу одного з батьків подається в порядку цивільного судочинства до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідача.


За подання заяви особа сплачує судовий збір у розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України «Про судовий збір».
- Які документи для цього потрібні?
- У позовній заяві мають бути зазначені: мета виїзду дитини за кордон (лікування, відпочинок, відвідування родичів тощо); період перебуван­ня дитини за кордоном; місце перебування (проживання) дитини за кордоном; факт відмови другого з батьків у наданні згоди на виїзд дитини за кордон.
До позовної заяви також необхідно додати докази, що підтверджують викладені в ній обставини. Так, документами, що підтверджують мету виїзду дитини за кордон, можуть бути: довідка з лікувального закладу про те, що дитина потребує лікування за кордоном, туристична путівка, путівка в санаторій, запрошення від родичів тощо.
Зверніть увагу! Міністерство юстиції розробило законопроект, який посилює відповідальність батьків, які ухиляються від сплати аліментів. Серед іншого, документом передбачено, що той з батьків, який не забезпечує свою дитину, а термін заборгованості перевищує 6 місяців, тимчасово втрачає право вирішувати питання щодо виїзду дитини за кордон з тим з батьків, з ким дитина проживає, до погашення заборгованості зі сплати аліментів.
- Куди звернутися, щоб отримати детальнішу консультацію?
- До Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області, що міститься у Рівному по вул. Кавказькій, 7; контактний телефон/факс - (0362) 46-01-09. Або зателефонувати на Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0(800)213-103. Або ж у Головному територіальному управлінні юстиції у Рівненській області, що за адресою: м. Рівне, вул. Замкова, 29; тел./факс - (0362) 63-40-46; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити